Фан Клуб: Јувентус

Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Не се парите само во прашање.. тогаш имавме најјак состав на светот ние и челзи... :(
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Се е тоа во ред ама кој ќе ни ја врати изгубената чест и образот?! Парите доаѓаат и си одат ама честа се губи еднаш за секогаш. Тоа е ненадокнадива штета која му е нанесена на Јувентус и некој мора дебело да одговара за тоа.
 
С

сашенко

Гостин
Се е тоа во ред ама кој ќе ни ја врати изгубената чест и образот?! Парите доаѓаат и си одат ама честа се губи еднаш за секогаш. Тоа е ненадокнадива штета која му е нанесена на Јувентус и некој мора дебело да одговара за тоа.
Никој.Ама мене не ми треба одма да ја прифатат вистината.Навивачите останавме верни тоа е важно.За некоја година ке се заборави се како што не заборавија и нас за неколку години и почнаа со коментарите "koj e juventus i kakva uloga imaat oni u italijanskiot fudbal, vtoroligasi...Ми се кинеше срцето тогаш ама верувај ако излеземе ние невини од ова и за неколку години се вратиме на врвот на европа повторно ке се вратат симпатиите на неутралните и на оние кои што ценат добар фудбал.Останатите не ме интересира за нив.А 2006 ке се заборави како што лесно заборавија се што до тогаш постигнавме...уживај си ти..
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Извинете шо ќе ви направам мала дигресија на дискусијата, само да кажам дека можеби желбите на Киелини, Красич да биде настинат за денешниот натпревар па да не мора да го 'тепаат' не се остварија...ама тоа што се случи (гледано од страна на Јувентус) е дури и далеку подобро. На овој начин ниту еден од играчите на Јувентус не се замори дополнително а и секако не беше подлежен на можна повреда. А затоа шо, во другите репрезентации нема многу наши играчи, во следно коло очекувам да бидат во топ форма играчите на Јувентус!
 
С

сашенко

Гостин
Извинете шо ќе ви направам мала дигресија на дискусијата, само да кажам дека можеби желбите на Киелини, Красич да биде настинат за денешниот натпревар па да не мора да го 'тепаат' не се остварија...ама тоа што се случи (гледано од страна на Јувентус) е дури и далеку подобро. На овој начин ниту еден од играчите на Јувентус не се замори дополнително а и секако не беше подлежен на можна повреда. А затоа шо, во другите репрезентации нема многу наши играчи, во следно коло очекувам да бидат во топ форма играчите на Јувентус!
Красич мислиш нема да го дупат у соблекувална?Срам е ова за цела србија.Ке му биде непријатно ама нема зашто, тоа се само идиот навивачи...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Красич мислиш нема да го дупат у соблекувална?Срам е ова за цела србија.Ке му биде непријатно ама нема зашто, тоа се само идиот навивачи...
абе сега они дали ќе се зафркаваат со него или не, тоа си е нивно. сепак и на тој начин се стекнува пријателство меѓу играчите и тимски дух. а со оглед на тоа што нашиве репрезентативци на Италија би можеле да бидат лидери во било која екипа, ќе знаат кога е доста и нема да претерат и да го навредат (нешто што сигурно би го направил еден Матераци на пример). Ќе повторам, битно е што физички остануваат сите здрави, за психички, дури и да се потресе Красич, нема да го држи тоа многу време.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Никој.Ама мене не ми треба одма да ја прифатат вистината.Навивачите останавме верни тоа е важно.За некоја година ке се заборави се како што не заборавија и нас за неколку години и почнаа со коментарите "koj e juventus i kakva uloga imaat oni u italijanskiot fudbal, vtoroligasi...Ми се кинеше срцето тогаш ама верувај ако излеземе ние невини од ова и за неколку години се вратиме на врвот на европа повторно ке се вратат симпатиите на неутралните и на оние кои што ценат добар фудбал.Останатите не ме интересира за нив.А 2006 ке се заборави како што лесно заборавија се што до тогаш постигнавме...уживај си ти..
Mnogu jaki zborovi drugar RESPECT !!!!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Среќа во несреќа. Красич не играше денес,ради инцидентот, а најверојатно и нема да игра до крај на квалификациите,се прогнозира дисквалификација на Србија од сите натамошни натпревари за Еуро 2012.:music3:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Никој.Ама мене не ми треба одма да ја прифатат вистината.Навивачите останавме верни тоа е важно.За некоја година ке се заборави се како што не заборавија и нас за неколку години и почнаа со коментарите "koj e juventus i kakva uloga imaat oni u italijanskiot fudbal, vtoroligasi...Ми се кинеше срцето тогаш ама верувај ако излеземе ние невини од ова и за неколку години се вратиме на врвот на европа повторно ке се вратат симпатиите на неутралните и на оние кои што ценат добар фудбал.Останатите не ме интересира за нив.А 2006 ке се заборави како што лесно заборавија се што до тогаш постигнавме...уживај си ти..
Битно да имаме верба да го оставиме тоа позади нас многу ни падна тешко тоа што се деси ама бев убеден дека нема да се отарасат од нас уште 50000000 години,само трпение да иаме
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Среќа во несреќа. Красич не играше денес,ради инцидентот, а најверојатно и нема да игра до крај на квалификациите,се прогнозира дисквалификација на Србија од сите натамошни натпревари за Еуро 2012.:music3:
А зашо?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Среќа во несреќа. Красич не играше денес,ради инцидентот, а најверојатно и нема да игра до крај на квалификациите,се прогнозира дисквалификација на Србија од сите натамошни натпревари за Еуро 2012.:music3:
Па баш се мислев за случкава дали воопшто Србија можи да контролира вакви изолирани настани. Да беше во Србија ова разбирам ама во друга држава кој стигни можи да прај циркуси а Србија нема никаква моќ да превземи нешто на туѓа територија освен да се буни дека немало услови за игра од домаќинот :D. Интересен ќе биди расплетот.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Зашо сум себичен,само за Јуве си гледам :wink: ,сериозно ради повреди ми е,шансите да се повреди играјки за Србија се добри,инаку не ги мразам Србија,но од друга страна ич не ми е гајле за нив...

--- надополнето ---

Па баш се мислев за случкава дали воопшто Србија можи да контролира вакви изолирани настани. Да беше во Србија ова разбирам ама во друга држава кој стигни можи да прај циркуси а Србија нема никаква моќ да превземи нешто на туѓа територија освен да се буни дека немало услови за игра од домаќинот :D. Интересен ќе биди расплетот.
Да, ама правилата мислам дека се такви да, тимот чиј навивачи правар неред,тој тим и ке биде казнет,а нема врска кој е домакинот...нека ме поправи некој ако грешам.Инаку Италијаните се многу јаки во организацијата на фифа,ке издејствуваат строга казна,гарант.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Фабио Паратичи вчера бил присутен на натпреварот Шведска-Холандија,а се шпекулира дека ги следел настапите на Ван Дер Вил. линк

Моџи изјави дека после 4 години зборување,конечно Судот реши да се позанимава со тие работи,и дека Судот сега треба да се позанимава со веќе докажаното лажно сведочење на Ауричио.

"​
Andrea Agnelli and the company are very interested in the developments process, there was a definitely a change of gear than before, and it is good for everyone."
„Андреа Ањели и клубот се многу заинтересирани за процесот,и тука има дефинитивно огромна промена од порано,и тоа ќе биде добро за сите“

Исто така Моџи изјави дека Јувентус игра добро, ги пофали играчите на Јувентус за натпреварот со Интер,и изјави дека на одредени моменти Јувентус беше и подобар противник во натпреварот.

Потегот Павел Недвед да биде назначен како член на Бордот на Директори на Јувентус, Моџи го нарече одличен потег,и дека бил убеден дека Павел Недвед ќе си ја врши одлично работата“

линк
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.601
Како што кажа Кико, Паратичи вчера бил на лице место да го следи Ван дер Виел, но јас мислам дека несакајќи го нашол новото лево крило на Јувентус :)

Ибраими Афелај


Искрено, сметам дека Паратичи не смее а да не му даде целосен репорт на Марота за Афелај и покрај тоа што примарно отиде за Ван дер Виел. Такви перформанси не смеат да бидат занемарени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom