Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Леле ама ме утепаа со молбата за промена на департман, кога и да дојдам на факс, теткицата од студенски дојди другпат.

За англиски 1 и 2 прашав денеска некои од колегите, и ми кажаа дека може во зимски дас се земе англиски 2, а во летен англиски 1. За англиски 1 слушам дека бил ептен лесен, но ако била истата професорка од лани. А за англиски 2 во старата тема истотака прочитав дека бил сличен на англиски 1, и исто така лесен. Изгледа јас ке ги одбирам тие два изборни. Некој да сподели искуства околу предметот аграрна политика, ми се виде онака интересен??
 

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Леле ама ме утепаа со молбата за промена на департман, кога и да дојдам на факс, теткицата од студенски дојди другпат.

За англиски 1 и 2 прашав денеска некои од колегите, и ми кажаа дека може во зимски дас се земе англиски 2, а во летен англиски 1. За англиски 1 слушам дека бил ептен лесен, но ако била истата професорка од лани. А за англиски 2 во старата тема истотака прочитав дека бил сличен на англиски 1, и исто така лесен. Изгледа јас ке ги одбирам тие два изборни. Некој да сподели искуства околу предметот аграрна политика, ми се виде онака интересен??

И јас се мислам дали да го земам Англиски 2.. А која предавала лани? Ќе одам денес, или утре па ќе прашам која ќе предава оваа година па да видиме..

А слушна за тоа да не се идело на колоквиум туку директно на испит, демек полсено било :toe:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
И јас се мислам дали да го земам Англиски 2.. А која предавала лани? Ќе одам денес, или утре па ќе прашам која ќе предава оваа година па да видиме..

А слушна за тоа да не се идело на колоквиум туку директно на испит, демек полсено било :toe:
Слушнав дека ако си била присутен секогаш и активен минимално, со правење на некои лесни тестови те ослободува од испит и ти пиши 10че, но тоа за англиски 1, а викаат дека е ист методот на предавање и оценување.
 

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Слушнав дека ако си била присутен секогаш и активен минимално, со правење на некои лесни тестови те ослободува од испит и ти пиши 10че, но тоа за англиски 1,
а викаат дека е ист методот на предавање и оценување​
.
а викаат дека е ист методот на предавање и оценување​
Со ова мислиш дека е исто на Англиски 1 и Англиски 2?
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
ја презапишав математика + тие 3 шо ми се задожителни, па ќе вииме како ќе иде :eek:jea:
Па и јас така мислев ама после за во 4 семестар имаме пак 3 задолжителни и 2 изборни што значи 36 кредити.Дали би можеле така да ги запишеме или ќе треба да оставиме еден изборен ? :salut:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
а викаат дека е ист методот на предавање и оценување​
Со ова мислиш дека е исто на Англиски 1 и Англиски 2?
Па така слушнав од некои колеги, незнам колку е точно, но воглавно лесно било и на двата.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
е тоа незнам.. и јас сум во истата ситуација




Па зависи од твојот распоредот [ако немаш предавања во четврток и петок, ке почнеш од понеделник], инаку од утре се почнува со настава..еве на офиц. сајт така пишува:http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/oglasna-tabla/sluchuvanja/112
Добродојде во клубот колега:pos2: И ја имам МАТЕМАТИКА за презапишување и се мислев за МЕНАЏМЕНТ дали да го запишам , но ми рече една постара колешка дека подобро не , некој полесен да земам :icon_bigg
 

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Добродојде во клубот колега:pos2: И ја имам МАТЕМАТИКА за презапишување и се мислев за МЕНАЏМЕНТ дали да го запишам , но ми рече една постара колешка дека подобро не , некој полесен да земам :icon_bigg
Јас одев на часови кај Петар, таму никако одење! Паднав на прв колоквиум.. Малку е офтопик ама тој човек не вреди за парите што ги зема, има други професори, каде каде помлади и кои за разлика од Петар стварно сакаат да те научат и да положиш!
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
ја презапишав математика + тие 3 шо ми се задожителни, па ќе вииме како ќе иде :eek:jea:
Па и јас така мислев ама после за во 4 семестар имаме пак 3 задолжителни и 2 изборни што значи 36 кредити.Дали би можеле така да ги запишеме или ќе треба да оставиме еден изборен ? :salut:
Прво се запишуваат задолжителните додека не се пополнат кредитите, а за изборните потоа ако остане место:icon_lol:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
ја презапишав математика + тие 3 шо ми се задожителни, па ќе вииме како ќе иде :eek:jea:
Па и јас така мислев ама после за во 4 семестар имаме пак 3 задолжителни и 2 изборни што значи 36 кредити.Дали би можеле така да ги запишеме или ќе треба да оставиме еден изборен ? :salut:
искрено ама ИЧ не се замарам со изборните...само гледам да попунам тоа кредитите и чао пријатно:salut:
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Колеги, ај уште еднаш ќе ве молам... нека каже некој ако знае било што за предметиве, особено за тој во болд и плус Анализа на Е-бизнис. Благодарам однапред. :)
Ако прашуваш дали да ги избереш како изборни за Менаџмент на Е-бизнис 1, не биди луд. Уствари не е нешто тежок за положување, ама нема врска ни со Менаџмент ни со Е-бизнис ни со живот. Професорката со своите 60+ години е малку апстрактна кога станува збор за таа проблематика. Асистентот понекад пробува да ја оправи работата, ама у суштина и тој не е нешто заинтересиран за предметот или студентите.
Анализа на Е-бизнис е меѓу последните предмети во 4-та година на Е-бизнис департманот. Не сум го слушал уште ама не мислам дека е многу паметно да го бираш.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Добродојде во клубот колега:pos2: И ја имам МАТЕМАТИКА за презапишување и се мислев за МЕНАЏМЕНТ дали да го запишам , но ми рече една постара колешка дека подобро не , некој полесен да земам :icon_bigg
колешка сум:wink:.. али nwm тоа, туку како мислиш др.предмет да земаш место менаџмент, зашо јас сум на сметководство и резизија и тој предмет е задолжителен
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
знае некој што се слуува ако предавањата од изборниот предмет се поклопуваат со тие од задолжителните предмети? бруцош сум
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
знае некој што се слуува ако предавањата од изборниот предмет се поклопуваат со тие од задолжителните предмети? бруцош сум
A be ne se sekiraj,mene ne mi se poklopuvaa,pa na niedno ne idev,a ti si se isplasil za edno poklopuvanje,aaaaaaaaahahahahahahahahahahaha:):):):):):):):))))
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
стварно еј не ми се веруе дека уствари прашав такво нешто хахахахаххаххаххахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom