Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не се разбравме... :) ама нема врска :)
Епа потребно е да исполниш 60 кредити во текот на годината, така е на сите факултети (ти можеби мислиш 30 на еден семестар).

А и нема веќе пишување квадрат, само запишуваш зимски или летен семестар со тековните и евентуалните заостанати предмети.

Не знам што не се разбираме тука и што не ти е јасно :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Индексите ги даваат само на одредени особи, односно луѓе кои добиле стипендии и воедно истите се претходно известени...
твој избор е присуството...доколку сакаш да ја слушаш Елена Ристеска и да му ракоплескаш на Груевски на неговиот говор за тоа дека Образование е сила , образованието е моќ...
оди..:)
Taka e,se soglasuvam so koleskata:):):):),ke ima samo dosadni govori,i najverojatno od muzicka akademija neso ke svirat,peat i takvi gluposti,taka da bolje sedi si doma i ne si go trosi vremeto za dzabe:):):):)))))))
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Јас се извинувам ако има претходно напишано , но би сакал некој постар колега да сподели искуство околу предметите и професорите за основи на дигитална економија и мегународни организации и интеграции,што да очекувам , каков е материјалот инт инт...фала :raz:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Фала колега :) :) :)...
Nena na sto koleske :P :):):):)))

--- надополнето ---

Јас се извинувам ако има претходно напишано , но би сакал некој постар колега да сподели искуство околу предметите и професорите за основи на дигитална економија и мегународни организации и интеграции,што да очекувам , каков е материјалот инт инт...фала :raz:
A da ne e itn,itn....:):):):):):)))))))
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Може ли да ми одговори некој што веќе запишал година, дали ако имам останат задолжителен од зимски семестар можам да го презапишам него и трите задолжителни од трет семестар, или па мора да исфрлам еден задолжителен бидејќи тој што го презапишувам е задолжителен...Фала однапред
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Може ли да ми одговори некој што веќе запишал година, дали ако имам останат задолжителен од зимски семестар можам да го презапишам него и трите задолжителни од трет семестар, или па мора да исфрлам еден задолжителен бидејќи тој што го презапишувам е задолжителен...Фала однапред
Можеш да го презапишеш ланскиот и ќе ти останат сите 3 задолжителни тековни. Само што нема да можеш да запишеш изборен во тој семестар.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Може ли да ми одговори некој што веќе запишал година, дали ако имам останат задолжителен од зимски семестар можам да го презапишам него и трите задолжителни од трет семестар, или па мора да исфрлам еден задолжителен бидејќи тој што го презапишувам е задолжителен...Фала однапред
ја презапишав математика + тие 3 шо ми се задожителни, па ќе вииме како ќе иде :eek:jea:
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
дали знае некој за да се презапишеш од стара во нова програма колку пари се плака и дали може?
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Колеги, ај ќе ве молам совет за следниве изборни предмети... ако не се лажам никој до сега никој не ги спомна:

- Европска економска интеграција
- Менаџмент на Е-бизнис 1
- Методи на продажба
- Однесување на потрошувачите
- Промоција
Колеги, ај уште еднаш ќе ве молам... нека каже некој ако знае било што за предметиве, особено за тој во болд и плус Анализа на Е-бизнис. Благодарам однапред. :)
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Тие на студентски божем од Марс се паднати. Ја прашав и ја нешто денес за изборните и ми вели дека незнаела :uvo: Па зошто се тогаш таму?? Бидејки не ми одговорија еве ке прашам овде ако знае некој да ми одговори. Од изборните имам банкарство, и проблемот сега е тоа што тој се слуша на 2 департмани, фин. менаџмент 3 год. и на сметководство и ревизија 4 год., па имаат и различни термини на предавања. И сега, тие што го имаат за изборен со кој и кога треба да го слушаат ?:nesvest:
Za izboren moze da se zeme bilo koj predmet koj ne e zadolzitelen na soodvetniot smer za site 4 godini .
 

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Да си прашам.. Англиски 2 да не полагал некој? Тенкју :kesa:
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
дали знае некој дали има слободни места на економски факултет ? и во кои смерови

бев отсутен периодов и дури сега имам можност да запишувам ..
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Za izboren moze da se zeme bilo koj predmet koj ne e zadolzitelen na soodvetniot smer za site 4 godini .
За изборен може да се земе било кој предмет од тие што се понудени за смерот, и сега на смерот за сметководство и ревизија како изборен е понуден банкартво, а овој предмет го слушаат како задолжителен тие во 4та год. на тој смер.( го има во рапоредот на предавања само, додека таму кај што пишува за предметите што се изучуваат во 4та год на тој смер го нема предметот, :nesvest: ) ? и сега кој ке ги разбере :nesvest:

--- надополнето ---

Може ли да ми одговори некој што веќе запишал година, дали ако имам останат задолжителен од зимски семестар можам да го презапишам него и трите задолжителни од трет семестар, или па мора да исфрлам еден задолжителен бидејќи тој што го презапишувам е задолжителен...Фала однапред
Најпрво го запишуваш тој што ти останал од претходната година, па потоа и задолжителните од 2 год. но нема да може сите да ги запишеш бидејки ке го надминеш бр. на дозволените кредити (35) што значи дека некој од 2год треба да отфрлиш.
 

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Ако некој од колегите полагал Управување со производот, Промоција, или Англиски 2 ги го/ја замолил да даде краток опис на предметите. Фала :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom