Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Фала курцу , мислам дека девојката издржа волку далеку поради изгледот.

Пријатно Билјана , нема многу да фалиш во музичките кругови .
 
M

Moon Child

Гостин
Игор Џамбазов може комотно да оди да се скрие по истите места каде што се криеше тогаш кога беше должен до гуши, ама овој пат да не се појави повеќе. Значи толку одвратен ми стана, а го почитував како еден од ретките таленти кај нас. Со кој памет рече дека Иван не заслужува аплауз? -Зошто да не заслужува? о.О Јас се надевам, дека откако ќе заврши идол, нема повеќе да го гледам по телевизииве, нка се изгуби, нека оди во пензија боље. Секоја чест на Виктор што си има свој став и си го брани и му ја разбирам реакцијата, него го критикуваат, а Биле е прекрасна... Мило ми е што Биљана конечно отпадна иако ми беше фаворит на почетокот. Нареден чекам Дејан да излезе... Другите ми се ок.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Иван беше нешто налутен ??
некој проблем со жирито имаше ??
 
M

Moon Child

Гостин
Иван беше нешто налутен ??
некој проблем со жирито имаше ??
Имаше... Бендот направи некоја грешка во песната и Игор рече Иван не заслужува аплауз, а дечково ни крив ни должен... Плус и Харе призна дека не беше до Иван ами дека тој погрешил. Игор многу се преценил, изгледа заборави дека ни се исповеда на цела Македонија и го знаеме што гомно е...
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Призна за доброто на Иван , а инаку грешката беше целосно на Иван ... кога призна овај требаше да заврши и да не се дискутира ама пак Иван тврдоглаво се инаетеше дека бендот бил виновен. Бендот за 1 секунда се прилагоди на неговата грешка значи најпрофесионално. Иван си скокна едно стихче.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.565
Призна за доброто на Иван , а инаку грешката беше целосно на Иван ... кога призна овај требаше да заврши и да не се дискутира ама пак Иван тврдоглаво се инаетеше дека бендот бил виновен. Бендот за 1 секунда се прилагоди на неговата грешка значи најпрофесионално. Иван си скокна едно стихче.
Незнам кој после продолжи да ја спомнува грешката, Иван или жирито.Конечно сакав да ги пофалам што беа малку строги со Билјана, тие пак забегаа и почнаа да зборат за професионалноста и настапите на бендот.:tapp:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Некако станува многу прозирен идолов според мене, веќе неколку емисии по ред точно претпоставувам кој ќе испадне следниот пат. Еве сега велам дека нареден пат ќе испадне Јана, а по неа Дејан.. во топ 2 ќе останат Иван и Мики. :tv:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Некако станува многу прозирен идолов според мене, веќе неколку емисии по ред точно претпоставувам кој ќе испадне следниот пат. Еве сега велам дека нареден пат ќе испадне Јана, а по неа Дејан.. во топ 2 ќе останат Иван и Мики. :tv:
Јас мислам дека обратно ќе биде, Дејан па Јана.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Ја не знам кој курац му е на Џамбазов, не беше до Иван. Од поединечно Иван беше најдобар, од дуети Мики и Виктор, јес да Виктор може само бек вокал да му биде. Ја не знам што му е на човеков, толку да се умислиш ради тоа што петтооделенки вриштат по тебе, па уште кога ќе почне да се разбацува со cmon man делува ко да паднал од Марс. А да, и Биљана топ си го испеа нејзиниот дел од дуетот и ова е нејзин втор најдобар настап. Јана може е една од послабите али затоа па личи на Ема Вотсон и мислам дека ќе ја остават до финалето да крши монотонија.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Призна за доброто на Иван , а инаку грешката беше целосно на Иван ... кога призна овај требаше да заврши и да не се дискутира ама пак Иван тврдоглаво се инаетеше дека бендот бил виновен. Бендот за 1 секунда се прилагоди на неговата грешка значи најпрофесионално. Иван си скокна едно стихче.
Се слагам комплет.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Фала курцу , мислам дека девојката издржа волку далеку поради изгледот.

Пријатно Билјана , нема многу да фалиш во музичките кругови .
Не ради изгледот него заради што таа и Јана беа единсвени женски.. Ако испаднеше пред неколку гали Билјана, Јана ќе остенеше сама со 5-6 машки и глупо ќе беше.. Наредна гала 99% машко испаѓа, мислам и се надевам дека е Виктор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom