Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Добро, постов го напишав во афектна состојба, неинформиран сум изгледа...како и да е, без разлика на тоа каде учи сметам дека не требаше да остане бидејќи е вокално најслаба а членовите на жирито од немајкаде и дадоа добри коментари (80% поради изгледот за кој не спорам) за да не испадне ќе влијаат за гласовите.
Билјана дефинитивно не е вокално најслаба.А ако жирито форсира некој тоа е Христијан.Прочитав дека Калиопи рекла дека настапот на Христијан бил најдобар таа вечер.Дечкото ја имаше најлесната песна од сите што беа таму и беше „најдобар“..:nesvest:
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Денес сите ме разочараа по многу, искрено. Мики денес ни оддалеку неможеше да му се проближи на Аки, а пак Виктор беше добар во ниските тонови, има доста чист глас, но во високите тонови во рефренот разочара. Сфаќам дека не може да бидие Чолич, но нека се запраша другиот пат каква песна ќе пее. На Иван денес неможам да му замерам во пеењето, но детево нема нешто на сцена, нема харизма, нема енергија, има многу трема ако вели дека нема. За Нико ќе речам само дека вечерва разочара, не отупе сите со неговата женска, колку треба ние луѓето да се сакаме, колку ни фали љубовта Песната врска немаше со Екс Ју,грешки во дикцијата и неколку фалширања плус на тоа го доведоа таму кај шо е сега. Ивица безнадежно се трудеше да го глуми Ален и да изигрува лудило, поарно ќе беше да си ја спуштеше песната и да си беше свој во настапот.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Не изгледа туку си 100 %. Не за друго, чукнете си ја малку галвата пред да му го загорчите живот на некој друг. Од вакви шпекулации се уништува човечки кредибилитет. Ни криво ни должно, девојчето може да изгуби гласови ради вакви муабети. Ќе земе некој ќе си рече, ај штом е богата што ќе гласам јас за неа? Стварно не сте ми логични со коментариве. Разбирам човек да е критичен, да каже дека нешто не му се допаѓа. Ама да стигнете до степен веќе да не знаете што зборувате веќе е загржувачко за вас самите и доста симптоматично.
Ако е некој вреден во вистинска смисла на зборот нема да изгуби гласови туку може само да добие, и ај те молам немој да ми се правиш психијатар (освен ако не си) па од еден обичен коментар без лоша намера да ме правиш умоболен и никаков. Едноставно не преувеличувај, океј? Ваљда Билјана нема да земе нож и да си ги пресече вените ако чуе лош коментар за нејзе...:uvo:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ако е некој вреден во вистинска смисла на зборот нема да изгуби гласови туку може само да добие, и ај те молам немој да ми се правиш психијатар (освен ако не си) па од еден обичен коментар без лоша намера да ме правиш умоболен и никаков. Едноставно не преувеличувај, океј? Ваљда Билјана нема да земе нож и да си ги пресече вените ако чуе лош коментар за нејзе...:uvo:
Па тоа е и трагедијата пријателе, што безопасните коментари и шпекулации ( за кои секако вие никогаш не сте виновни) носат најголема штета.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
It's Vibra... wait for it......... to !!! :icon_lol:
 
M

Moon Child

Гостин
Редно беше Нико да си оди. Ја отупе. Искрено ми беше океј, повлечен, посебен, ама го напна веќе со тој претеризам лигавење и патетика. Ме отру и досаден е аман, со тоа бавните песни. Плус па и Марија Шерифович ми ја пее на ЕКС ЈУ ВЕЧЕР? Дефинитивно треба да си разграничи некои поими. Плус тешки фалшови направи.

Христијан за одвратен е одвратен... Ама дека во последно време е малку приземјен морам да кажам, реално така си е, не изводи до толку како порано.

За биљана ми беше жал многу кога излезе на Мини концертот ама сега веќе не, и многу досадна ми станува, плсу фалшира и трњбаше досега да излезе.

Читам многу сте против како отпеала Јана. Јас пак баш мислам дека досега најубаво испеја, го згреши малку текстот, ама рефренот убаво и високо го фаќаше.

Иван ме разочара крајно, ми беше меѓу омилените, ама дека ја згреши цела песна која патем ми е една од омилените неможам да преќутам. На едно место дури и заборави да пее. Песната има многу малку текст, па можел да го научи убаво. И во оваа фаза НЕ СМЕЕ да си дозволат да грешаваат текстови.

Мики како и секогаш феноменален беше. Секоја чест и јас не мислам, ами ТВРДАМ дека ќе победи.

Ивица и Дејан ми се незабележителни. Дејан незнам како се провлекува, ваљда домашните го гласаат, а Ивица кога-тогаш ќе излезеше секако многу фалшираше.

Виктор добро испеа, предходните Гала Вечери фалшираше, ама овој пат беше феноменален.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.733
Поени од реакции
979
Добро, постов го напишав во афектна состојба, неинформиран сум изгледа...како и да е, без разлика на тоа каде учи сметам дека не требаше да остане бидејќи е вокално најслаба а членовите на жирито од немајкаде и дадоа добри коментари (80% поради изгледот за кој не спорам) за да не испадне ќе влијаат за гласовите.
Ех ебаго , ако е Билјана вокално најслаба тогаш јас сум Кинез ... не дека е којзнае колку совршена во пеењето , но далеку е од слаб вокал , башка што од овие две девојки кои се моментално во игра е прилично подобар вокал од другата ( Јана ) , а да не правам муабет дека според мене има најјака харизма од сите девојки кои беа на гала вечерите ... иначе во врска со вечерашнава гала вечер , се зачудив што отпадна Нико ( еден од најдобрите машки вокали на Идол ) , мислев дека ќе испадне Кристијан ( кој што реално е најслаб машки вокал ) но веројатно пресудија гласовите на напалените тинејџерки ... ако гледаме реално би требало да победи Мики или евентуално Иван ( кога веќе Нико отпадна ) .
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Ех ебаго , ако е Билјана вокално најслаба тогаш јас сум Кинез ... не дека е којзнае колку совршена во пеењето , но далеку е од слаб вокал , башка што од овие две девојки кои се моментално во игра е прилично подобар вокал од другата ( Јана ) , а да не правам муабет дека според мене има најјака харизма од сите девојки кои беа на гала вечерите ... иначе во врска со вечерашнава гала вечер , се зачудив што отпадна Нико ( еден од најдобрите машки вокали на Идол ) , мислев дека ќе испадне Кристијан ( кој што реално е најслаб машки вокал ) но веројатно пресудија гласовите на напалените тинејџерки ... ако гледаме реално би требало да победи Мики или евентуално Иван ( кога веќе Нико отпадна ) .
Кристијан не само што нема да испадне туку можно е и да победи :nesvest: Чуден народ сме, бре мајката..
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Ех ебаго , ако е Билјана вокално најслаба тогаш јас сум Кинез ... не дека е којзнае колку совршена во пеењето , но далеку е од слаб вокал , башка што од овие две девојки кои се моментално во игра е прилично подобар вокал од другата ( Јана ) , а да не правам муабет дека според мене има најјака харизма од сите девојки кои беа на гала вечерите ... иначе во врска со вечерашнава гала вечер , се зачудив што отпадна Нико ( еден од најдобрите машки вокали на Идол ) , мислев дека ќе испадне Кристијан ( кој што реално е најслаб машки вокал ) но веројатно пресудија гласовите на напалените тинејџерки ... ако гледаме реално би требало да победи Мики или евентуално Иван ( кога веќе Нико отпадна ) .
Билјана е добра ама дефинитивно не е подобра од Јана.А и Јана ми е некако пожива и поенергична од Билјана.Добро, тоа е можеби заради тоа што Билјана досега пееше само спори песни.А Нико, можеби е добра вокал, ама многу досаден со неговото појавување и песните што ги пее.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Нека покажат детална листа на гласови пред јавноста,да видиме сите кој навистина имал толку и толку гласови.Е тек тогаш ќе ни се разјасни се.
не е битно тоа, тие од режија можат да пишуват неколку бројки и еве резултати
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Кои бруки еј!Типична местенка.Ама после испаѓањето на Бети ништо не ми е чудно.
Аман бе не тресете глупости. Што ќе добијат организаторите ако го зачуваат тој со најмалку гласови?

--- надополнето ---

Kaj e toj majmunot so mi se smease so me pcuese po pp koga rekov deka Niko ke ispadne.Da ne baram nazad sega.!!!!
Лее дечко дај прочитај малце како се пишува правилно.

--- надополнето ---

Зошто сите зборуваат како демек ако Мики немало да победи, ќе било наместено? И мене Мики ми е најдобар вокал од сите, ама искрено не очекувам да победи. Претпоставувам дека ќе влезе во топ 3 или 4, ама не верувам дека ќе победи. Реално гледано има други со повеќе шанси за победа од Мики.
Е ајде де. Сите викаат наместено било. До сега не било наместено, сега е.

--- надополнето ---

Нека покажат детална листа на гласови пред јавноста,да видиме сите кој навистина имал толку и толку гласови.Е тек тогаш ќе ни се разјасни се.
Аха. Ако објават таков список ќе престанете да мрчите дека е местенка. Ова иронија е бтв.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.733
Поени од реакции
979
Билјана е добра ама дефинитивно не е подобра од Јана.А и Јана ми е некако пожива и поенергична од Билјана.Добро, тоа е можеби заради тоа што Билјана досега пееше само спори песни.А Нико, можеби е добра вокал, ама многу досаден со неговото појавување и песните што ги пее.
Точно е дека Билјана е прилично здрвена и статична на сцена за разлика од Јана која е разиграна и полетна , но дека Јана е подобар вокал не се сложувам ( а како што реков и во предходниот пост Билјана има многу поголема харизма и сексапил од Јана која реално сеуште е дете ) ... тоа дека Нико малку го тупеше со некои песни ( посебно вечерва ) е точно , но факт е дека е во топ 3 вокали на Идол .
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Како кога беше операција Триумф па нашиот заврши на 4 место затоа што некоја си глупача ги префрлила неговите гласови на друг, таа афера ја разоткрија и никој ништо не превзеде, очигледно беа вмешани некои од жирито, па ништо чудо и ова да го наместат.
Остај Операција Триумф, тоа имаше да речам географска позадина. Не смееше Македонче да победи, затоа местеа. Сега зошто би местеле?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Судииве треба малце построги да се, вечерва на сите супер звезди ги напраја.
 
В

Вори

Гостин
Локал патриотизам владее на темава,дефинитивно.
Многу субјективни и нереални мислења на одредени членови за жал.Но добро,сепак само две кандидатки останаа од главниот град па и да не се појават на настап,пак ќе се вика дека се најдобри...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom