Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Мање-више праведен избор беше. Мада Јана испеа полошо од нив 2ца заедно, ама тоа е. :toe:
А за Хихо не знам веќе што да кажам... Одамна треба да го напушти шоуво, и никако да го стори тоа.
 
В

Вори

Гостин
Кои бруки еј!Типична местенка.Ама после испаѓањето на Бети ништо не ми е чудно.

Иво и Нико кои за мене се одлични вокали испаднаа,а Христијан,Јана и Билјана сеуште опстојуваат во Идолов.
И тоа како им кажаа мислиш на кафе се седнати,па ај вие двајца си одите двајцата дома.Господ да чува и Чех да брани...
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Више е премногу очигледно зошто постојано го номинираат Христијан, и најверојатно до крај ќе си тераат така. И од што сакаат напнато да го направат испаѓањето, на крај излегува никакво, некој awkward момент, као чао пријатно вие двајца испаднавте...ептен глупо изгледа!
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Билјана требаше да испадне, реално најслабо испадна, ама девојчето си учи на ФОН и татичко ќе и ја купи победата :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Каква енигма.... Карпош пак се спаси, но зошто ?
За него најмногу гласаат дечињата и ако испадне од кај ќе најдат А1 пари ??
Абе овие од А1 и родена мајка за пари би прододале :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Сеа у знак на протест дека испадна Нико веќе не ја глеам А1
хахахахахаха
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ај бе па и вие штотуку плачете по Ивица и Нико, ќе отпаднеа кога тогаш. И малиов ќе испадне кај да е. Јас типувам дека Мики и Виктор ќе се борат во финале, па затоа кој испаднал во меѓувреме мање више ич не ме засега.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Неправда, па тоа е неправда...

И сега ако не победи Мики, ова ќе биде чиста превара.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кои бруки еј!Типична местенка.Ама после испаѓањето на Бети ништо не ми е чудно.

Иво и Нико кои за мене се одлични вокали испаднаа,а Христијан,Јана и Билјана сеуште опстојуваат во Идолов.
И тоа како им кажаа мислиш на кафе се седнати,па ај вие двајца си одите двајцата дома.Господ да чува и Чех да брани...
Јана ај...ама лиглето ХИХО и Билјана....не знам,не знам што да речам....тоа е тоа.Жално за Иво и Нико.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
После 5та гала и одма почнавте со местење а???
Балканска работа бе шо да правиш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Јана ај...ама лиглето ХИХО и Билјана....не знам,не знам што да речам....тоа е тоа.Жално за Иво и Нико.
Билјана се гледа веќе дека е префорсирана. А да беа на столчињата Виктор, Хихо и Биљана еден ќе избркаа. Или ќе ги вратеа назад, денес никој не испаѓа :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom