Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
T

theTinule

Гостин
Па тоа што се облече како Лејди Гага беше најсветлата точка кај нејзе :) Добро Тинуле, за вкусови не коментираме, тука секој си го искажува своето мислење а по мое мислење Билјана треба да го напушти Идолот под итно! Поздрав и не се возбудувај многу :smir:
Ti ne reche deka treba da go napushti Idol, ti reche: Tatichko kje i ja plati pobedata -.-
Yeah right (;
Me iznervira <3
I respect toa shto go vikash deka treba da go napushti Idol, Miki treba da pobedi :)
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
530
Поени од реакции
588
Убаво рече некој пред мене не победува оној што има најдобар глас туку оној кој има најмногу гласови.Во начело гласаат роднини,пријатели,колеги на натпрееварувачите и нормално е тие да си гласаат за својот па макар и уста не отворил.
Многу ретко гласаат неутрални гледачи, а дека е така нека кажат сите овие што не се задоволни од вечершниот епилог колкумина гласале без разлика за кого?????
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Шознам ако не победи некој од Мики и Иван ќе биде неправедно а Виктор на популарност може да победи исто. Нико не го сакам ама реално гледано според пеењето не требаше да испадне. Којзнае што ќе излезе од идолов... останува да видиме

--- надополнето ---

Реално гледано требаше двете девојќи ама ете ок е што останаа да не биде досадно само суртуциве да ги гледаме :)
Виктор и да победи нема да биде таква глупост, која ќе биде ако победи Кико, на кого моментално му давам најголеми шанси поради мис клинцезине шо гласаат за него.
 
T

theTinule

Гостин
Го знаат победникот уште сега само си собираат гласови т.е пари уште едно наместено шоу!
Koja e poentata da go mestat nemi e jasno?
Stranski investitor ima vo ova. Simon Fuller. I don't get it...
Koj budala kje dava pari za glasovi, otkolku istite da gi iskoristi i da si snimi pesni kaj Skenderovski i da se izreklamira sam? -.-
Zoshto uopshte bi se prijavuval na Idol, toj bogat budala? -.-
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.101
Ti ne reche deka treba da go napushti Idol, ti reche: Tatichko kje i ja plati pobedata -.-
Yeah right (;
Me iznervira <3
I respect toa shto go vikash deka treba da go napushti Idol, Miki treba da pobedi :)
Па ќе ја купи, оти да не?
Купување не значи да му плати на некој таму продуцент на шоуто, туку дека ќе вложи пари за неа у гласови...секако може да се гласа по 39404 пати за еден пеач од ист број.
Јебига, не секогаш победува најдобриот, така и овој пат, без разлика што шоуто е до половина.

И поарно е овака да се пробие на естрадата , отколку со една песна да напраи која знак ? дали ќе биди слушана и ако биди ќе биди само еден месец и после нема да се знај ништо за неа.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Значи вака сеа... ова беше најкатастрофална вечер до сеа... во секој поглед !!!

Ко прво, најслабо пеење од кандидатите имаше денеска. Единствено Мики си остана на стандардот. Дури и Иван ме разочара малку, ипак одбрал претешка песна. Ме изненади Виктор, дечкото бар си пее до крај на неговите можности односно се труди, вложува напор... се’ мислам дека малку погрешна слика за него се створи... Другите потпросечно, а некои и ужасно испеано. Ако изговорот на тетовското Ч на Емилија ви пречеше, ондак незнам како сте издржале на Ч-то од Христијан вечерва...

Андријана Јаневска бе... го отупе со вибраторот... со ова од што сака да испадне дека е образована испаѓа глупа, па аман само вибрато, вибрато... Незнам од кај Билјана ја прават толку wow женска... добро убава е девојката, ајде прашање на вкус е демек (Јана е поубава btw :P), али овие ја направија секс бомба. Ептен исфорсирани се она и Христијан.
Жириво стана катастрофа. Ептен нереални пофалби даваат, па и обичен лаик ќе примети дека не се у право. Па неможеш бе на Христијан да му кажеш дека е добар и дека треба да продужи така. Таков лигав карактер и безобразност, па уште да го поддржуваш.....адајгисјгосигосдкјгокф... се нервирам !!!!!!!!

Инаку звукот беше исто многу лош, ко на повеќе гала вечери до сеа, и имаше еден момент незнам дали приметивте али еден дечко од публика фрли 3-4 мечиња, незнам на чив настап беше, али апла очигледно беше тоа... после демеке сите фрлале мечиња... ахм! :) И да, најголема почит кон гитаристот, страшен музичар, али нека смени тоа џемперот бре, ко Јоаким Лев е. :)

Сеа ќе испадне со постов дека го хејтам Христијан... па да, искрено, го хејтам. Едноставно дечкото иритира и точка. -_-
 
T

theTinule

Гостин
Па ќе ја купи, оти да не?
Купување не значи да му плати на некој таму продуцент на шоуто, туку дека ќе вложи пари за неа у гласови...секако може да се гласа по 39404 пати за еден пеач од ист број.
Јебига, не секогаш победува најдобриот, така и овој пат, без разлика што шоуто е до половина.

И поарно е овака да се пробие на естрадата , отколку со една песна да напраи која знак ? дали ќе биди слушана и ако биди ќе биди само еден месец и после нема да се знај ништо за неа.
Prochitaj go komentarot nad tebe i repliciraj mi :)
Ako imash neshto da kazhesh, sekako...
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ептен сте смешни значи. Само кај нас ако не му е нешто некому по ќеф одма се плаче дека е наместено нешто. Немате друг одговор за ништо на светов. Ако пратите ситуација малку на светско ниво, ќе знаевте дека на пример во американскиот Идол испадна девојка за која се претендираше дека ќе биде најмалку во финале, ако не и дека ќе победи. Девојката испадна, беше јавноста во шок, ама никој не плачеше дека е наместено. Продолжете така, со логичниот причинско последичен след. Не е шоуто ниту смешно нити трагично, коментарите од плачкарски тип го дискредитираат. Дечките се добри, се трудат и баш добро пејат. Ако не ви чини не гледајте.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Taтко и на Билјана немал да и даде пари да го продолжи школувањето на Музичка Академија, ќе и плати победа на Идол! :tapp:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.101
Prochitaj go komentarot nad tebe i repliciraj mi :)
Ako imash neshto da kazhesh, sekako...
И поарно е овака да се пробие на естрадата , отколку со една песна да напраи која знак ? дали ќе биди слушана и ако биди ќе биди само еден месец и после нема да се знај ништо за неа.

Го прочита тоа?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не бе, се повеќе веруем дека оваа публика заслужуе Кико да му биде идол.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Ti ne reche deka treba da go napushti Idol, ti reche: Tatichko kje i ja plati pobedata -.-
Yeah right (;
Me iznervira <3
I respect toa shto go vikash deka treba da go napushti Idol, Miki treba da pobedi :)
Мики или Виктор да победи, двајцата се одлични а останативе се добри но недоволно. Ај сеа смир смир да праиме :)
 
T

theTinule

Гостин
И поарно е овака да се пробие на естрадата , отколку со една песна да напраи која знак ? дали ќе биди слушана и ако биди ќе биди само еден месец и после нема да се знај ништо за неа.

Го прочита тоа?
Of...
Poarno da se rezili otkolku parite da si gi potroshi na sigurna muzichka kariera, a? -.-
Ovie lugje, shto gi gledash na Idol, nemaat pari, mili moj.
Ako imaa pari, samite kje si snimea i pesni i spot i se...
Od kade ova deka nema da bide slushana pesnava? Nekoj prorok si ili slichno? ^.-
I od Idolov, pesnata kje se slusha 100 godini, nali, bidejki pobednikot ja snimi otkako pobedi na Idol i sega pesnata kje bide vecheno zapametena...evergreen.... -.-
Daj chitaj se malku shto pishuvash.
Na FON bila...golema rabota. -.-
Ko demek, sve bogatashi se na FON. -.-
Nepismeni se na FON, ne bogatashi.
Aj idi shetaj sea...<3
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom