Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Зошто сите зборуваат како демек ако Мики немало да победи, ќе било наместено? И мене Мики ми е најдобар вокал од сите, ама искрено не очекувам да победи. Претпоставувам дека ќе влезе во топ 3 или 4, ама не верувам дека ќе победи. Реално гледано има други со повеќе шанси за победа од Мики.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Неправда, па тоа е неправда...

И сега ако не победи Мики, ова ќе биде чиста превара.
Ќе победи тој што има пари.Кој има пари ќе подели картици на роднини/пријатели да гласаат за него и завршена работа.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Билјана се гледа веќе дека е префорсирана. А да беа на столчињата Виктор, Хихо и Биљана еден ќе избркаа. Или ќе ги вратеа назад, денес никој не испаѓа :pos:
Точно,точно,точно :)

Е сега Виктор или Мики ако не победат.....не знам што Идол ќе беше ова.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Н епочнувајте пак со гласовите аман.Секој има фаворит гласа,тој шо има гласови ќе победи.Нешто не јасно тука???
 
T

theTinule

Гостин
Кои бруки еј!Типична местенка.Ама после испаѓањето на Бети ништо не ми е чудно.

Иво и Нико кои за мене се одлични вокали испаднаа,а Христијан,Јана и Билјана сеуште опстојуваат во Идолов.
И тоа како им кажаа мислиш на кафе се седнати,па ај вие двајца си одите двајцата дома.Господ да чува и Чех да брани...
BULLLSHIT !
Ivo ako e odlichen vokal idam se ubivam odma. He riuned Iris. Od togash se uveruv deka nema glas i ni tronka harizma. Ne e pop idol toj. Trust me.
Niko...tipichen seljak, ne mi beshe favorit.
Hristijan...i toj. Pogotovu otkoga ja stavi tetovazhata. Da ne zboram shto mu treba mnogu vezhbanje za da otpee edna pesna kako shto treba.
Jana...shto i da kazham za nema nema da bide objektivno i zatoa kje si kjutam.

Sho ja rugash Biljana!?!? @:
Билјана требаше да испадне, реално најслабо испадна, ама девојчето си учи на ФОН и татичко ќе и ја купи победата :)
I TI ?! @:
Sho ako e na FON? Ako imala pari, ne i treba ni glas ni zhiri ni glasovi od publikata nema voopshte potreba da se prijavi na Idol, kje odeshe direktno kaj nekoj producent i kje si snimeshe pesna. Ne zborete gluposti. Ako imala pari, ne i treba ponizhuvanje kako Idol.

Bez razlika na toa kako ispeala na ovaa gala vecher, Biljana definitivno e najharizmatichnata lichnost I've ever seen.
Me magepsa ushte pred da vleze vo finale. And I love her. I ima ubav glas, barem ne falshira -.-
Nemate osnov na koj da ja rugate, osven toa shto se obleche kako Lady Gaga, onoj pat.
 
В

Вори

Гостин
Нека покажат детална листа на гласови пред јавноста,да видиме сите кој навистина имал толку и толку гласови.Е тек тогаш ќе ни се разјасни се.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Спонзор: Витаминка Прилеп.

Иначе не прајте заговори дека ако некој учи на ФОН ќе поминува, не се купува толку ефтино поеда во Идол.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Може да е местено бидејќи ние и не знаме кој колку гласови добил, од каде и ќе знаеме, кога на ваквите избори никогаш не даваат кој колку гласови има, па и да дадат лесно може претходно да се накалемат гласови некому и да победи на крај.

Како кога беше операција Триумф па нашиот заврши на 4 место затоа што некоја си глупача ги префрлила неговите гласови на друг, таа афера ја разоткрија и никој ништо не превзеде, очигледно беа вмешани некои од жирито, па ништо чудо и ова да го наместат.


Како и да е остануваме да видиме што ќе биде, но се молам победникот да биде праведно избран, односно Мики да победи, ако не тек тогаш ќе се разочарам, тогаш ќе знам дека некој ја мести работава!
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
според концептот на гласање оди понатаму тој што има најмногу гласачи ,независно од тоа како испеал,па кој може да предвиди како ќе испее Мики или Виктор кога тие последни настапуваат, а се гласа од 20:00,така да не спомнувајте кој како испеал:toe:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Ептен смешен стана Идолов.Да не речам трагикомичен!
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
Нико не испеа добро овој пат :kesa:

а Јана како сеуште не е испадната.. :tapp:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
BULLLSHIT !
Ivo ako e odlichen vokal idam se ubivam odma. He riuned Iris. Od togash se uveruv deka nema glas i ni tronka harizma. Ne e pop idol toj. Trust me.
Niko...tipichen seljak, ne mi beshe favorit.
Hristijan...i toj. Pogotovu otkoga ja stavi tetovazhata. Da ne zboram shto mu treba mnogu vezhbanje za da otpee edna pesna kako shto treba.
Jana...shto i da kazham za nema nema da bide objektivno i zatoa kje si kjutam.

Sho ja rugash Biljana!?!? @:

I TI ?! @:
Sho ako e na FON? Ako imala pari, ne i treba ni glas ni zhiri ni glasovi od publikata nema voopshte potreba da se prijavi na Idol, kje odeshe direktno kaj nekoj producent i kje si snimeshe pesna. Ne zborete gluposti. Ako imala pari, ne i treba ponizhuvanje kako Idol.

Bez razlika na toa kako ispeala na ovaa gala vecher, Biljana definitivno e najharizmatichnata lichnost I've ever seen.
Me magepsa ushte pred da vleze vo finale. And I love her. I ima ubav glas, barem ne falshira -.-
Nemate osnov na koj da ja rugate, osven toa shto se obleche kako Lady Gaga, onoj pat.
Па тоа што се облече како Лејди Гага беше најсветлата точка кај нејзе :) Добро Тинуле, за вкусови не коментираме, тука секој си го искажува своето мислење а по мое мислење Билјана треба да го напушти Идолот под итно! Поздрав и не се возбудувај многу :smir:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.865
Поени од реакции
11.101
Шознам ако не победи некој од Мики и Иван ќе биде неправедно а Виктор на популарност може да победи исто. Нико не го сакам ама реално гледано според пеењето не требаше да испадне. Којзнае што ќе излезе од идолов... останува да видиме

--- надополнето ---

Реално гледано требаше двете девојќи ама ете ок е што останаа да не биде досадно само суртуциве да ги гледаме :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Го знаат победникот уште сега само си собираат гласови т.е пари уште едно наместено шоу!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom