Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Па не било толку арогантно како што повеќето луѓе го направија излегувањето на Емилија во емисија. Значи типична Тетовчанка си го кажа тоа што го има на културен начин без да навреди никого, си кажа некои вистини, некоја реалност и тоа е тоа. Со среќа нека и е понатаму доколку планира да продолжи на музички план.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јуле, Кико и кој друг седна на трите столчиња?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе се знаеше дека ќе испадне Јуле,а и не беше кој знае што,ја туркаа демек харизма,насмевка ебати насмевката неможеше да ги скрие забите.А и Емилија испадна фер,мислам кажа некои реални работи ама ептен се филмаше,мислиш меѓу најдобрите беше па ја исфрлија намерно.Најмногу ме изнервира кога се изнакажа ама барем да признаеше дека машките се класа подобри од женскиве во шоуво а не демек гласале женските,па нека гласаат и за тебе ебате.И да моја прогноза следен е Нико.

--- надополнето ---

п.с Уште еднаш Иван докаже кој е.НАПРЕД.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Многу ме смејат овие од жирито кога ќе им кажат ти престои блескава кариера :pos2:ма да сигурно, настап на Охрид фест,Макфест и Евросонг е нивниот максимум ,која блескава кариера во две педи земја.

Нема врска кој ќе победи ,кариера ќе има оној кој има пари за таа кариера
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Да не знае некој од неофицијални извори што ќе пеат нареден понеделник.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Има негде линк од испагањето не гледав
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Навистина овие од А1 им забранувале да одат на матурска вечер на оние што ќе слават?:pos2:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А зошто би биле казнети? Вечер во колку почнува ова?
За да си прават пари со картите на учесниците зошто инаку. Причините се пример доцнење 15 минути или караница меѓу двајца...

Навистина овие од А1 им забранувале да одат на матурска вечер на оние што ќе слават?:pos2:
Можно е, затоа што цела недела ги чуваат во хотел и ги носат ваму таму. Не смеат да одат на факс, школо, работа
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Билјана беше epic fail! Мене ме фати незгодно шо ја гледав кај шос е бламира.

А Виктор го изгреши текстот цел, цела среќа шо никој не забележа, малку фалеше да се избламира.

Фали во Македонскиот Идол еден Сајмон шо ќе коментира реално и ќе дава негативни критики. Мислам стварно немаше смисла вчера да му дат позитивна критика на Билјана или пак воопшто некогаш нешто позитивно да слушни Христијан.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Најверојатно екс ју, пошто мики објави дека изгледа ќе ја пее све још мирише на њу
Да да екс-ју ќе се пеат, а Нико изгледа ќе оди со Леб и Сол - Као Какао.

Инаку стварно време е да почне жириво да дава негативни критики, не од убаво поубаво да им кажуваат. Па не им тече на сите мед и млеко некои имаат стварно мизерни настапи, а никој нејќе тоа да им го каже.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Да да екс-ју ќе се пеат, а Нико изгледа ќе оди со Леб и Сол - Као Какао.

Инаку стварно време е да почне жириво да дава негативни критики, не од убаво поубаво да им кажуваат. Па не им тече на сите мед и млеко некои имаат стварно мизерни настапи, а никој нејќе тоа да им го каже.
Пак ли ќе замара типот бе?!? :nesvest:
Не ми се верува човече...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom