Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.341
Убави песни за погреши пејачи. И погрешни (според вкус) песни на одлични изведувачи. Тоа имам да кажам.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Каков Кико не зезајте, поголеми се шансите Мики да испадне него Кико.

можеби си во право, со оглед на тоа дека го гласаат деца кои баш немаат појам што мустра е типот, но сепак мислам квалитетот( Мики) на крај ќе победи, мислам народот одамно го забележа неговиот квалитет и досега не седнал на едно од жешките столчиња.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.341
можеби си во право, со оглед на тоа дека го гласаат деца кои баш немаат појам што мустра е типот, но сепак мислам квалитетот( Мики) на крај ќе победи, мислам народот одамно го забележа неговиот квалитет и досега не седнал на едно од жешките столчиња.
Што знае 14 годишно девојче/момче пуно со хормони освен често да пука контра своите родидтели? (чест на ислључаци)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Што знае 14 годишно девојче/момче пуно со хормони освен често да пука контра своите родидтели? (чест на ислључаци)
Не се палат ни 14 годишни. 10- се палат на него

--- надополнето ---

За предвидување Саше Фактор Икс не ми е рамен. Се надминав себе со прогнозата за Идолов. Сечете крушките народе...:icon_lol:
Што ќе се деси наредни пут? Да знам да се кладам со другари:pos:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
+1
Редовно го пратам Идолов и навивав да излезе Емилија, се губеше меѓу останатите, не дека се и тие којзнае што со исклучок на Мики и Бети која веќе излезе. Не само кога ја испеа Fuckin Perfect и од предходно на аудициите ја имам запамтено у крв ми е да памтам глупости, уште на првата аудиција кога ја прашаа дали сака да биде македонски идол, испушти некои неартикулисани звуци "Сигурна сум дека сакам да бидам македонски идол, па кој не сака да биде види ги колку ги`има овде лелееееееееееее страшно". На многу грд тон го кажа тоа, баш си реков Господе зарем од оваа ќе биде ѕвезда? И некои фаци кога ќе ги направи незнам која им е поентата и зошто и на секое намига.
За Хихо кажав предходно, тој и Емилија се тука некаде со гласовните способности, само него има кој да го гласа. Пред некој ден на профилот на фејсбук Хихо напишал нешто у стилот "експертите" за музика можат да ми се фатат за онаа работа (се разбира ако можат да креваат тешко). Кое е тоа однесување? Свесен ли е дека тие експерти се неговата публика од која во иднина лебот ќе го вади? Публиката гласа на крај краева. А и незнам од кога дождовен црв е мерка за тешко?
да публиката колку може да изгидне, толку може и да спушти и шутне кога некој нема да му се допаѓа или разочара... така да мислам овој хихо нема да трае долго.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Гласав претходниот пат за Јуле, овој пат не ми се трошеше кредит..
Знаев дека нема да дотурка кој знае колку, но сепак ми беше фаворит и мислам дека испеја подобро од Хихо и Билјана.
Но тоа е тоа, deja vu all over again.
Се надевам ќе има интервју како со Емилија..која што стварно беше реална на интервјуто. А и Sober ми беше на рипит викендов.. поради неа.

Која е Јуле на прв поглед?
Јас сум многу позитивна личност,секогаш насмеана, а моменталната болка и разочарување (кои ретко се случуваат) ги прикривам со мојата насмевка.
+1
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Вечерва Нико дефинитивно по мене најдобар настап. По него Иван, а потоа сите останати кои беа добри( за Биљана мислам има што да покаже но денес повеќе се посвети на сценскиот настап кој и го привлече вниманието, па киксна во пеењето). А за Јуле немам друго што да кажам освен дека е прекрасна, неодолива, и и се восхитувам на прекрасната насмевка со која го напушти шоуто. Браво девојко...кога би можела да се смеам цело време, би сакала како тебе да го правам тоа :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
.
Се надевам ќе има интервју како со Емилија..која што стварно беше реална на интервјуто.
Абе имало некакво интервју и се дигна фама голема само не разбрав што било работата! На А1 ексклузив нз дали се искарала си водителите или што било работата.... не успеав да разберам......
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Абе имало некакво интервју и се дигна фама голема само не разбрав што било работата! На А1 ексклузив нз дали се искарала си водителите или што било работата.... не успеав да разберам......
Тетовчанка е или што е? : ))
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Емилија се губеше меѓу другите, ама сигурно е подобра од Билјана, која, како што веќе кажав ми е префорсирана и во изглед, и во убавина и во се`. Многу се исфилма денес, катастрофа и` беше пеењето, а судиите многу грешат кога даваат позитивни коментари онаму каде што не треба.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Емилија се губеше меѓу другите, ама сигурно е подобра од Билјана, која, како што веќе кажав ми е префорсирана и во изглед, и во убавина и во се`. Многу се исфилма денес, катастрофа и` беше пеењето, а судиите многу грешат кога даваат позитивни коментари онаму каде што не треба.
Тешко да слушнеме некој лош збор за Болјана, чим Калиопи ја зеде во нејзина продукција само позитивни зборови има.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Абе имало некакво интервју и се дигна фама голема само не разбрав што било работата! На А1 ексклузив нз дали се искарала си водителите или што било работата.... не успеав да разберам......
Click
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom