Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Девојчево Емилија што испадна кај Жаре имаше интервју и се пожали дека имало фаворизирање од а1 на еден кандидат/ка во однос на другите.Што мислите кој е тоа?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Арно што и испадна она, многу мрчи се нешто не било добро ова она ...
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Девојчево на нерви ми иде. Толку несамокритичност одамна немам видено.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Баш ми се допадна интервјуто на Ема. Ми се потврди само мислењето за нејзиниот карактер ..
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Христијан, кој може.Само за него се пишуваше во „најдоброто“ списание Крема.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дека фаворизираат, фаворизираат... Виктор, Христијан и Биљана според мене ги истакнуваат повеќе, ама и да не ги фаворизираа - девојчево беше се освен за идол, уште кога ја испеа Fucking Perfect, реков дека воопшто не треба да пее. Не ја бива едноставно, барем не за Македонски Идол... Прв пат од Идолов излезе кандидат што сакав да излезе. Најслаба алка меѓу сите таму беше дефинитивно! НЕ го гледав интервјуто, ама... немав добар впечаток за неа, така да и да сум гледала немало нешто да ми измени сигурно...
 
M

Moon Child

Гостин
Дека фаворизираат, фаворизираат... Виктор, Христијан и Биљана според мене ги истакнуваат повеќе, ама и да не ги фаворизираа - девојчево беше се освен за идол, уште кога ја испеа Fucking Perfect, реков дека воопшто не треба да пее. Не ја бива едноставно, барем не за Македонски Идол... Прв пат од Идолов излезе кандидат што сакав да излезе. Најслаба алка меѓу сите таму беше дефинитивно! НЕ го гледав интервјуто, ама... немав добар впечаток за неа, така да и да сум гледала немало нешто да ми измени сигурно...
+1
Редовно го пратам Идолов и навивав да излезе Емилија, се губеше меѓу останатите, не дека се и тие којзнае што со исклучок на Мики и Бети која веќе излезе. Не само кога ја испеа Fuckin Perfect и од предходно на аудициите ја имам запамтено у крв ми е да памтам глупости, уште на првата аудиција кога ја прашаа дали сака да биде македонски идол, испушти некои неартикулисани звуци "Сигурна сум дека сакам да бидам македонски идол, па кој не сака да биде види ги колку ги`има овде лелееееееееееее страшно". На многу грд тон го кажа тоа, баш си реков Господе зарем од оваа ќе биде ѕвезда? И некои фаци кога ќе ги направи незнам која им е поентата и зошто и на секое намига.
За Хихо кажав предходно, тој и Емилија се тука некаде со гласовните способности, само него има кој да го гласа. Пред некој ден на профилот на фејсбук Хихо напишал нешто у стилот "експертите" за музика можат да ми се фатат за онаа работа (се разбира ако можат да креваат тешко). Кое е тоа однесување? Свесен ли е дека тие експерти се неговата публика од која во иднина лебот ќе го вади? Публиката гласа на крај краева. А и незнам од кога дождовен црв е мерка за тешко?
 
Член од
14 април 2011
Мислења
48
Поени од реакции
9
мене сега за сега фаворит ми е Виктор Апостоловски... преубаво пее, преубаво изгледа... значи машко какво што посакува секоја девојка. :pipi:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Бидејќи сограѓанката Еми отпадна, навивам за Нико и за тој дечкото што пееше „Моја гитара“
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
мене сега за сега фаворит ми е Виктор Апостоловски... преубаво пее, преубаво изгледа... значи машко какво што посакува секоја девојка. :pipi:


Ако има некој што го заслужува епитетот преубаво пее, тоа е Мики па после Нико. А дека убаво изгледа, ноу комент.

И ова дека секоја девојка посакува таков.....не се сите девојки 15 годишни :S
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.656
Поени од реакции
43.500
Mики во Понеделник е 10ти и ќе ја пее Лет ит би.. :)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Дејан Јованов ќе настапи 5-ти по ред и ќе ја пее песната Baby you can drive my car. :)

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom