Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Official celebrity FB page... аууу у рангот на светска ѕвезда. Што е бе со децава, ќе добијат по две три илјади френд риквест на Фејсбук најчесто од недоквакани тинејџери и си мислат, готов јас сум ѕвезда. За грев, ништо не научија за тоа што бара сцената. А таа најмалку бара арогантност. Колку сака нека е талентирана, со среќа нека и е со овој надуен став. Ја никад не би слушала човек кој од старт делува арогантно.
 
G

grande-juve

Гостин
Official celebrity FB page... аууу у рангот на светска ѕвезда. Што е бе со децава, ќе добијат по две три илјади френд риквест на Фејсбук најчесто од недоквакани тинејџери и си мислат, готов јас сум ѕвезда. За грев, ништо не научија за тоа што бара сцената. А таа најмалку бара арогантност. Колку сака нека е талентирана, со среќа нека и е со овој надуен став. Ја никад не би слушала човек кој од старт делува арогантно.
Само една информација, таа фан страна и е од пред една година и е отворена зашто некои менаџери сакале да стапат во контакт со неа колку што ми објаснувала, значи нема врска со тоа што сега ја дале на тв, а што се однесува до пеењето, конкретно за Девана, може да испее најмалку 2 пати подобро од ова на тв, јас сум и братучед, сум ја слушал во живо како пее, има моќен глас, и не знам што ќе испадне со пеењево поп и такви видови музика, ама оперска пејачка не и бега.

Еве едно видео од кај Џорлев во емисија
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Еве го, мојот школски другар.

[video]http://mesto.com.mk/video/MWDKAK86UKH5/Macedonian-Idol--%D0%95%D0%BC%D0%B8%D0%BB-%D0%A8%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8[/video]
Ја знаете приказната за Шопе? Да не се повторувам, ако некој ја кажувал, или може сите ја знаете?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Значи не мрсите за Девана. Се виде од аудицијата дека не е ни дигната ни уфилмана ни ништо. Баш си беше душиче. У поглед на пеењето се глеа дека има потрошено време на техника на пеење, знае да пее, има убава боја на гласот, за 2-3 год ќе пее уште поубоо таке да мојот фаворит е таа :)
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Хм, па ја како што знам и сите во Штип како што кажуваат Шопе на времето бил јак човек. Го држел некој од најголемите кафичи во Скопје, во центарот, не знам кој беше дали некогашен Ало, Ало, не знам не ме фаќајте за збор и него го знаат и Игор и Тони. И човекот после прокоцкал се' и забегал малку, пие и денес по Штип е нон-стоп пијан без скршен денар и у секој кафич така го частат пијачки, поради името што тогаш бил и им е жал на луѓето што пропаднал и нон-стоп игра у секој кафич, т.е. на баш у секој у оние што му ја погодуваат музиката, рокер е у душа, главна ѕвезда е секаде. Затоа мислам и Калиопи рече, дека покрај се' се радува што постојат позитивни луѓе и што му се радуваат на животот и песната. Тоа е, коцката и алкохолот си го прават своето...
Мислам дека клипов веќе го имаше постирано некој, ама тука во конеткст со приказната.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Може видео од брачниот пар кога пееа? Девојката трудна што беше ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.361
Поени од реакции
7.817
Само една информација, таа фан страна и е од пред една година и е отворена зашто некои менаџери сакале да стапат во контакт со неа колку што ми објаснувала, значи нема врска со тоа што сега ја дале на тв, а што се однесува до пеењето, конкретно за Девана, може да испее најмалку 2 пати подобро од ова на тв, јас сум и братучед, сум ја слушал во живо како пее, има моќен глас, и не знам што ќе испадне со пеењево поп и такви видови музика, ама оперска пејачка не и бега.

Еве едно видео од кај Џорлев во емисија
ве читам што сте пишале за Девана се гледа дека пее убаво девојчето,некој го критикуваат дека била дигнатаа многу се понашала како којзнае која ама она мене супер ми беше на М2 и Идол
а на М2 ја примија или не?

инаку после коментариве ја прифатив за пријателка на Facebook и стварно интересни слики има девојчето е убаво фино а и талентирано

Како игра алал да му е :pos:
овој го имаше на Fashion stage ако ви текнува на шоуто на Сител за манекени и манекенки што беше овој ко жаба беше слаб па и уште наочариве како оние на очно што ти ги стават да проверат диоптер:pos2:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
шо напрај џиџи во вториот круг??
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Туу бре стопанката,како го испуштија Грнчаров,ептен ќеифот ми се ненаправи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom