Фан Клуб: Барселона

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ми падна голем товар кога прочитав дека операцијата врз Абидал прошла во најдобар ред. Нека се опорави добро па го чекаме на подигање на некој трофеј у мај. :)

Него, има ли нешто ново околу враќањето на Пујол? Деновиве неможев ништо да најдам за неговото заздравување и враќање на терените.
Кога се повреди првично пишуваше дека ќе одсуствува од 3 до 4 недели а ако не се лажам веќе проаѓа 5-тата недела.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Ми падна голем товар кога прочитав дека операцијата врз Абидал прошла во најдобар ред. Нека се опорави добро па го чекаме на подигање на некој трофеј у мај. :)

Него, има ли нешто ново околу враќањето на Пујол? Деновиве неможев ништо да најдам за неговото заздравување и враќање на терените.
Кога се повреди првично пишуваше дека ќе одсуствува од 3 до 4 недели а ако не се лажам веќе проаѓа 5-тата недела.
Tarzan po brza postapka ke go vratat, ako ne doktorite sam ke se vrati ... ke vidis :D
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
И да е спремен Пујол,јас би го одморил уште со Гетафе,за Виљареал да биде 100% фит.

Алвеш Пике Фонтас Адриано би ги играл во одбрана. :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ако се следи утре некоја традиција во ждрепките на ЛШ, ќе падне Интер или Челзи. Со Интер не сакам од навивачки аспект, а стилот на Челзи јасно е дека не и лежи на Барса, ама од друга страна ете им шанса да се покажат и да не го дуваат веќе за Обредо :)

Се знае најповолен противник Шалке, а и Шахтјор покрај тоа што се добар тим сепак мислам не се дораснати за дуел со Барса. Може и мулињата Тотенхем, мислам дека со нив не би имало преголеми проблеми.
 
Член од
17 март 2011
Мислења
28
Поени од реакции
11
Odlicni vesti za Abidal!!! Megjutoa, negovoto zakrepnuvanje moze i da potrae, se zavisi od toa kolkav del od crniot drob mu e isecen ... Moze da zakrepnuva edna nedela , a moze i 3 meseci ( ne daj boze !!!) A Puyol mora da se vrati, mnogu ni e potreben!
A dali ima nekoj informacii za drugite povredeni igraci?
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
a sto e povredata so pujol znae li nekoj nesto odamna go nema :S
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
^^ па освен вечно повредениот џефрен,другите се опоравуваат.
алвеш и адриано ќе бидат спремни за гетафе,за педро и меси нема информации :/
ма да педро и не би требало да стартува против гетафе,му треба малку одмор.

што се однесува до противниците за 1/4финале,ги посакував шалке но НЕ,се премислив. ги сакам МАНЧЕСТЕР сега и одма :)
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Оф ми падна камен од срце,се поминало на најдобар начин,операцијата успешна,сега сите мисли да се насочат кон дуелот со Гетафе,да се добие тој меч ( мислам дека лесно ќе биде),па после има време за со Виљареал до 03.04 ќе се вратат сите повредени...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom