Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
M

mercenary

Гостин
Што не ќе слушнеш,Лацио немале доволнен број добри играчи..
Матузалем,Брешано,Роки,Фоџа,Мењи,Гаридо,Гонзалез,Диаките,Козак и тн. - играчи што седат на клупа.Што се овие,аматари?
 
P

PewDiePie

Гостин
Зашто да не заврши?

Лацио не е Чезена, Бари, Киево...
Да ама не е ни Палермо,Сампдорија или Рома. Искрено сакам да ги видам Лацио во Европа,едноствано мислам дека немаат состав за првите 4-ри места,Лига Европа е сосема доволен дострел за нив.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Што не ќе слушнеш,Лацио немале доволнен број добри играчи..
Матузалем,Брешано,Роки,Фоџа,Мењи,Гаридо,Гонзалез,Диаките,Козак и тн. - играчи што седат на клупа.Што се овие,аматари?
Ќе прајме пак муабет за некој месец не се сеќирај :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
:pos2: :pos2: :pos2:



Инаку неверувам дека Џенова ќе му направи проблеми на fc merda. :toe:
Ќе биде интересно мислам дека ќе тепа Интер минимало но и Џенова не е екипа за потценување можно е да изненади :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
црвен и казна од 22 утакмици неиграње.не бе после морати не ги држи у раце тие од федерација.ПИЧКИШТА ИНТЕР!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Беше за црвен еве јас како фан на Интер признавам ама не ми се верува да е диктирано нешто од страна на Интер туку судијата едноставно погрешно виде и додуша на прво се виде како само топката да ја допре пред главата но ете не било така.....!

--- надополнето ---

црвен и казна од 22 утакмици неиграње.не бе после морати не ги држи у раце тие од федерација.ПИЧКИШТА ИНТЕР!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
оди бе легни си или излези надвор петок е барем имаш доволен мотив за излегвање..вака само се глупираш и трескаш глупости што воопшто не си интересен....
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Беше за црвен еве јас како фан на Интер признавам ама не ми се верува да е диктирано нешто од страна на Интер туку судијата едноставно погрешно виде и додуша на прво се виде како само топката да ја допре пред главата но ете не било така.....!
епа со новото правило можед а го казнат сега после утакмциата,ама НЕМА зашо не е красич и зашо не игра во јуве.:kesa:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Црвен? Не дека сум фан на Интер, али ова не е за црвен...

Прво, не го виде Кико туку го гледаше летот на топката, значи не беше намерен старт. Друго, првин ја мавна топката, а потоа и Кико, додека Кико кога го виде тоа можеше да се повлече...

Не знам, мое мислење....
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Црвен? Не дека сум фан на Интер, али ова не е за црвен...

Прво, не го виде Кико туку го гледаше летот на топката, значи не беше намерен старт. Друго, првин ја мавна топката, а потоа и Кико, додека Кико кога го виде тоа можеше да се повлече...

Не знам, мое мислење....
ти си ќор брат 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
ти си ќор брат 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Брат, реков мое мислење, и како второ кажи што згрешив од тоа што го напишав?
Ајде, дај просветли ме?

едит: сега видов, си го болдирал...

Заклучив дека тука некој друг е ќор, некој Ивица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom