Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.053
Замисливо е Марли, сакал нејкел ке им се дае, ЛШ ке добие декорче повеќе ко Хамбургер или Мајнц. :))
Николче Новевски vs Ибра, кој дуел еј. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Италијаните се ваков однос ќе си го загубат четвртиот претставник и никој нема да им биде крив. Лани за влакно го спасија и што се случи: Сампдорија испадна од Вердер :pos: Како инстант Карма. Ако сакаат Италијаните рејтинг, ќе мора да запнат малце. Не може никој да ми каже дека Наполи не може да тепа онаков Ливерпул, дека Јувентус не може да започне со Красиќ и Мело или дека Сампдорија не може да тепа некој клуб богу иза леџа. Само Рома ја признавам, лани викавме дека не им се играло во УЕФА, сега еве во ЛШ губат од кој стигнат... Од кога ме зезнаа на ливче со Лион пред неколку години, не памтам нешто саглам да одиграле...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Испод чест им е на Јуве, Интер и Милан да играат во тоа купче. Денеска 1 и 1Х го имав Салзбург на сваки тикет. Милан пред неколку години решавачки меч со Вердер втор тим извади на терен. Едноставно го играат ради реда, за разлика од Германците на кои тоа им е врв во историјата клупска.
Што до негде не го оправдувам но ете, таква филозофија си имаат.
У ЛШ пак за разлика од ЛЕ освен Баерн незнам кога германска екипа поминала групи а нешто појќе, ја уопште не се замарам со тоа, едноставно незамисливо е да се одземе тоа место на Италија и да се даде на Германија.
Нот гана си ит !
Не зезај :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253

Не зезам, доволно си паметен да отвориш гугл да провериш.
Фавали, Сендерос, Бонера, Фламини, Инзаги .....

--- надополнето ---

Замисливо е Марли, сакал нејкел ке им се дае, ЛШ ке добие декорче повеќе ко Хамбургер или Мајнц. :))
Николче Новевски vs Ибра, кој дуел еј. :)

Eпа јебига нека се навикнуе Јуве по малу :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Не зезам, доволно си паметен да отвориш гугл да провериш.
Фавали, Сендерос, Бонера, Фламини, Инзаги .....
... Пато, Пирло, Сидорф, Малдини...

И кој ви беше тогаш во прв тим ако не Инзаги? :)

Го гледав натпреварот, Милан играше со прв тим, и Пизаро убаво ги здрви во второ полувреме и тоа е тоа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
... Пато, Пирло, Сидорф, Малдини...

И кој ви беше тогаш во прв тим ако не Инзаги? :)

Го гледав натпреварот, Милан играше со прв тим, и Пизаро убаво ги здрви во второ полувреме и тоа е тоа.
Добро сеа ти мене ќе ми кажуеш за натпревари на Милан, не терај инает со сила да го ебем.
Малдини беше на клупа, Пато не беше ни у ростер, го одмараше!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Добро сеа ти мене ќе ми кажуеш за натпревари на Милан, не терај инает со сила да го ебем.
Малдини беше на клупа, Пато не беше ни у ростер, го одмараше!
UEFA Cup
AC Milan vs Werder Bremen
Highlights
Goals : AC Milan - Andrea Pirlo (pen) 27, Alexandre Pato 33
Werder Bremen - Claudio Pizarro 68, Claudio Pizarro 78
Venue: Stadio Giuseppe Meazza
Location: Milan, Italy

Малдини број 3 беше и капитен? А и Бекам ко да го видов? :)

Марли, сериозно не си за Интер? :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
.!.

Се помешав со првиот меч, Бекам беше на клупа со Малдини а Пато не беше ни у ростер :)

Знам едниот меч го посра Карло, баш зборевмо и у фан клуб тогаш!

Натпреварот за кој ја зборим заврши 1-1 :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Замисливо е Марли, сакал нејкел ке им се дае, ЛШ ке добие декорче повеќе ко Хамбургер или Мајнц. :))
Николче Новевски vs Ибра, кој дуел еј. :)
Oti be sho mu fale na Nikolce? :pos2:

Inter, Juve i Milan pak ke si odat LS ako se dovolno kvalitetni da gi zemaat prvite 3 mesta. Ama Sampdoria, Napoli i Roma se komedija od ekipi. :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Боби[Мкд];3846858 напиша:
Oti be sho mu fale na Nikolce? :pos2:

Inter, Juve i Milan pak ke si odat LS ako se dovolno kvalitetni da gi zemaat prvite 3 mesta. Ama Sampdoria, Napoli i Roma se komedija od ekipi. :pos:
мислам дека ќе си го повлечеш зборот за Рома кога ќе дојдете на Олимпико!! според тебе сите екипи во Бундес лигата се комедии освен Баерн
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Богами колку и да сум фан на Сериа а реално гледно Бундесот е НБА за италјанскава лига..едноставно кога ги гледам денешните Волфзбург,Дортмунд(идниот шампион според мене),Леверкузен,Мајнз,Хофенхаим,Шалке...какви тимови имаат и како играат оваа година мислам дека се многу пред Сампдорија,Наполи,Палермо.......!:toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Богами колку и да сум фан на Сериа а реално гледно Бундесот е НБА за италјанскава лига..едноставно кога ги гледам денешните Волфзбург,Дортмунд(идниот шампион според мене),Леверкузен,Мајнз,Хофенхаим,Шалке...какви тимови имаат и како играат оваа година мислам дека се многу пред Сампдорија,Наполи,Палермо.......!:toe:
а замисли еден Баерн лани едвај глава спаси од Фиорентина!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.053
Oчигледно Афелај ке биде првото засилување за Интер во Јануари, и официјално е пуштен на продажба тој месец ...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Богами колку и да сум фан на Сериа а реално гледно Бундесот е НБА за италјанскава лига..едноставно кога ги гледам денешните Волфзбург,Дортмунд(идниот шампион според мене),Леверкузен,Мајнз,Хофенхаим,Шалке...какви тимови имаат и како играат оваа година мислам дека се многу пред Сампдорија,Наполи,Палермо.......!:toe:
Не се слагам ич Неразуро, ги гледав Мајнц предходното коло, ако онаа екипа е подобра од Наполи или Сампдорија ја не знам... Мислам дека во сериозен меч нема голот да го видат каде е. Исто и Шалке, големо разочарување од екипа, ама тие може ќе се уиграат кај и да е. Иако ние сакаме да маваме ремет кога другите ќе пукнат, очигледно е дека на Италијаните не им се игра во ЛЕ. Вчера гледав како состав извади Јувентус и какви измени правеше Наполи, играчите дури се влечкаа кога излегуваа, тотално незаинтересирани да победат. Сампдорија објективно не може да се мотивира по дебаклот во ЛШ кој ги чини многу. Единствено Палермо е навистина слаб, многу послаб од лани, оваа година веројатно нема да се пласира. И Рома која е во очајна форма.

Кога нешто би значеле натпреварите кои ги играат меѓусебе, рака ставам на Италијанските екипи против Германските. Само мотивацијата е фактор кој ги ремети работите.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Богами колку и да сум фан на Сериа а реално гледно Бундесот е НБА за италјанскава лига..едноставно кога ги гледам денешните Волфзбург,Дортмунд(идниот шампион според мене),Леверкузен,Мајнз,Хофенхаим,Шалке...какви тимови имаат и како играат оваа година мислам дека се многу пред Сампдорија,Наполи,Палермо.......!:toe:
Да да Волфсбург е екипиште водат по 2/3-0 и им прават пресврти 3-4/2-3.

Другото ти го кажа Иосоно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom