Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Н

'Никола'

Гостин
Кој е најдобар стрелец моментално во Италија? Уствари дајте листа ако можи.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
видовме како заврши,а за шанси имаа и едните и другите.....резултатот беше најреален.....личен тој
Види бе брат , ја не викам дека сте НЕМАЛЕ шанси за гол ...ама да се лупаш со глава у зид како сте играле БОЉЕ и како не знам шо а у џа бу а од 50 нагоре задржававаа време вашите .....треба да си благо ретардиран (no offence)

пс: Кај е Пупоне бе ? :pipi: Ах интер да изгубеше денес , цитрони ке отекуеше хххх

ппс: ЕДЕН КЛУБ ОД РИМ ! Хахахахха
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Де бе, на:


Ете, и некој од неутралните нека ги преброи шансите и нека каже колку на колку биле и да го завршиме муабетов. 10-тина шанси се вкупно да му се невиди, јас мислев до 27 знаете да броите па после ви се буни математиката...
 
С

Спенсер

Гостин
Ти чим си се навредил со зборот неиживеан тоа ја потврдува мојата теза дека си тоа ...
Ова многу повеќе зборува за тебе отколку за него, па мислам дека дечкото нема причина да се навреди од твојата "теза". :wink:

Ти си у закаснет пубертет бе дечко , чим со сликички и со ..!.. се изразуваш , а и набиваш мислења ... сигурно 50% од мислењата ти се со сликички и такви глупости ...
Уф и ти ли си еден од кајгана дијагностичарите? :icon_lol:

Јас и ти неможе да разговараме бидејќи имаме обратно-пропорционални мислења и затоа олади малце и не се пали на мои постови.
Никој не се пали, незнам дали сакаше да звучиш паметно со ова обратно пропорционални мислења, али не само шо изглеаш смешно туку доаѓаме до заклучок
дека сеуште не ја сфаќаш и намената на форумот - дискусии со спротиставени мислења. Али полесно е да мислиме дека сме попаметни (додај суперлатив-епитети) од другите, нели? :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.053
Кој е најдобар стрелец моментално во Италија? Уствари дајте листа ако можи.
На делба на првото место се Ето и Кавани со по 6 погодоци, следи Ди Вајо со 5, па Касано, Пато, Матри, Иличич, Пасторе и Пелисиер со 4.
Останативе, тука доле можеш да ги видиш, имаш и next на листата ...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не ми се верува што читам се палат на победа против Лече :uvo:
ОК сте тепале се ни е тоа јасно али ЛШ да освоевте немаше толку да се пувате пардон ЛЕ :tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Види бе брат , ја не викам дека сте НЕМАЛЕ шанси за гол ...ама да се лупаш со глава у зид како сте играле БОЉЕ и како не знам шо а у џа бу а од 50 нагоре задржававаа време вашите .....треба да си благо ретардиран (no offence)

пс: Кај е Пупоне бе ? :pipi: Ах интер да изгубеше денес , цитрони ке отекуеше хххх

ппс: ЕДЕН КЛУБ ОД РИМ ! Хахахахха
реално ќе ти кажам, никогаш не сум се сител на кикс на Интер, барем тоа не сум го покажувал тука на форумот, провери наназад во темата или провери и во онаа ланската ако сакаш,тоа го правам само кога играат Рома-Интер меѓусебно... можда си ме смешал со некој друг форумџија или не ти е арно... а замисли тоа што го кажа за мене ти го практикуваш, без разлика дали кога Рома ќе киксне или некој од Јуве и Милан, јас не ти бранам прави што сакаш, али немој да зборуваш за нешто што не сум го правел и нешто што немам навика да го практикувам... знам дека сакаш испаднеш смешен или да провоцираш, ама барем да има некоја основа тоа што го зборуваш, а не да лажеш и измислуваш:toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Не ми се верува што читам се палат на победа против Лече :uvo:
ОК сте тепале се ни е тоа јасно али ЛШ да освоевте немаше толку да се пувате пардон ЛЕ :tv:
ако го видиш огромниот успон во формата и напредок на овој новокомпониран тим некои работи ќе ти стане појасно......на крајот се гледа резултатот,меѓутоа ако тимот пружи добра партија тоа е веќе многу добро....
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ти си у закаснет пубертет бе дечко , чим со сликички и со ..!.. се изразуваш , а и набиваш мислења ... сигурно 50% од мислењата ти се со сликички и такви глупости ...
Оф.....зарем вреди да ти реплицира човек за вавко нешто...подоцна јас сум бил заглавен во пубертет а ти вооошто не се погледнуваш какви постови пишиш и што всушност ми реплицираш...убаво ти објаснав ама ти од што брзаш да ми реплицираш со неадекватен и навредлив пост не ми ги дочитуваш постовите туку ајде колку да вратиме.....сикички колку за твоја информација скоро никогаш не објавувам но причината за тие постови беше едноставна па како што ти напишав во погорниот мој пост ме мрзеше да реплицирам на таков тотално глуп пост па морав со едноставна слика да дадам мислење..(уствари што ти се правдам..за тебе ќе останам ''закаснат во пубертетот'':pos::pos:)

--- надополнето ---

Не ми се верува што читам се палат на победа против Лече :uvo:
ОК сте тепале се ни е тоа јасно али ЛШ да освоевте немаше толку да се пувате пардон ЛЕ :tv:
ами ако ве победат по две недели играчите богови ќе ги направат!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
W T F ???

Преку пишувањето го покажуваш нивото на знаење кое го поседуваш , играта се гледа , сеа за сеа најдобри сме , а за табелата каква ќе биде ќе збориме во Мај
Јуве го растури Лече, и на некој го фаќат страв. :)
А против Интер како игравме бе ? не можевте да мрднете ... дај не сери , моментално сме во форма еве 4 утакмици како играме ист фудбал , убав и атрактивен
Обожавам кога сте објективни :)
Чекај ќе ги спомнат и 34те титули во Сериа А.
Јас и ти неможе да разговараме бидејќи имаме обратно-пропорционални мислења и затоа олади малце и не се пали на мои постови
:pos:
ако го видиш огромниот успон во формата и напредок на овој новокомпониран тим некои работи ќе ти стане појасно......на крајот се гледа резултатот,меѓутоа ако тимот пружи добра партија тоа е веќе многу добро....
Како новокомпонирана музика а? :)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
ај трк да ја видиш табелата!....:smir:
Лацио 16
Милан 14
Интер 14
Наполи 12
Јувентус 11
Кога губеа против Палермо и Бари викаа и оваа година ќе биди пропадната и Марота и Дел нери биле дебили, вакви, такви ,онакви,...сега кога го победија еден Лече на домашен терен Дел нери бил ѕвер,Красич најдобар играч во светот во моментов(имаше и вакво мислење),Мело се препородил,Маркизио и Аквилани среден ред од соништата итн....се прашувам на следниот пораз колку ќе го исколнат Марота (а не играчите) за ''пропаднатите'' трансфери!..(патетики)
Се гледа кој си чита редовно во фан клуб Јувентус :tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
еве еден интересен податок, односно табела која до сега искрено не сум ја знаел, како за информација Рома е тимот кој има изиграно највеќе средби кои завршиле нерешено во Сериа А(чисто информативно за оние кои уплаќаат спортска:pos:)
http://en.wikipedia.org/wiki/All-time_Serie_A_table

интересно Јуве има само 19 поени повеќе од Интер на самиот врв :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не ми се верува што читам се палат на победа против Лече :uvo:
ОК сте тепале се ни е тоа јасно али ЛШ да освоевте немаше толку да се пувате пардон ЛЕ :tv:
А вие не се инапаливте коа го тепавте лече на стартот?Во вашиот фан клуб го дркавте на 4-0 затоа ќути не се истакнувај
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лацио 16
Милан 14
Интер 14
Наполи 12
Јувентус 11

Се гледа кој си чита редовно во фан клуб Јувентус :tv:
Јас не разбирам пак што ти беше намерата во овој пост..како што гледаш Интер е пред Јувентус во табелата(а тоа ми беше намерата со мојот пост)..а за тоа нормално дека ќе читам во другите фан клубови кога некогаш е досадно ..и баш ми е интересно да ве читам после ваш пораз да видам што ќе напишите и кој попрво ќе го обвините..а за после победа не ни ве читам всушност се палите и пишите ''колку сте јаки'' секаде кај ќе стигните па и нема потреба некој од членовите да отвора фан клуб Јувентус....
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
А вие не се инапаливте коа го тепавте лече на стартот?Во вашиот фан клуб го дркавте на 4-0 затоа ќути не се истакнувај
Сигурно не се фалевне како вас насекаде трк да пишеш и во темата за англиско дека сте тепале :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom