Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас колку што знам и Арсенал игра најдобар и најатрактивен фудбал во англија..
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Преку пишувањето го покажуваш нивото на знаење кое го поседуваш , играта се гледа , сеа за сеа најдобри сме , а за табелата каква ќе биде ќе збориме во Мај
Па ај ако не да ви ја дадеме титулата,за кој кур ке играат другите екипи.
Само ме интересира по што заклучивте дека сте најдобри?
10 бода имате предност пред вториот на табела или?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Јас колку што знам и Арсенал игра најдобар и најатрактивен фудбал во англија..
Да, ама тој фудбал не им дава никакви резултати. На Јуве атрактивниот фудбал на почеток на сезонава не му даваше резултати и тоа резултираше со еден куп примени голови. Поради тоа со страв ги чекав мечевите со Сити и Интер и викав дека ќе треба да дадеме по 3 или 4 гола ако сакаме некој бод од овие мечеви. Покасно овие два меча ми покажаа дека одбраната полека се консолидирала а и новаците во тимот се уиграа. Овој Јуве е далеку понапред од Јуве на почетокот на сезоната. Напаѓачкиот дел на тимот од почетокот на сезоната е на ниво, проблемот беше во одбраната. Не може двапати да дадеш по 3 гола а од тоа да земеш само 2 бода (Лех и Самп). Сега мислам дека полека но сигурно тој недостаток се отстранува и има причина за оптимизам кај навивачите на Јуве. Арсенал на пример има еден куп деца кои имаат желба за докажување и ништо повеќе (чест на исклучоците во нивните редови), додека Јуве има играчи кои го поседуваат сиот потребен квалитет за да се натпреваруваат на највисоко можно ниво. Како што реков, проблем беше одбраната и неуиграноста на новајлиите.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
:vozbud::vozbud::vozbud:

Толку од мене. :)

И од мене толку

--- надополнето ---

Па ај ако не да ви ја дадеме титулата,за кој кур ке играат другите екипи.
Само ме интересира по што заклучивте дека сте најдобри?
10 бода имате предност пред вториот на табела или?
ти пред да пишеш нешто читаш ли ? реков според играта се гледа , а за табелата ке збориме во Мај ... не се праи мутлак читај малце
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Не очекував дека навивачи на Јуве ќе се палат на една победа над Лече, страшно....ај да беше некоја по асална екипа така-така, ами со Лече.
И ако го игравте најдобриот фудбал ќе бевте на прво место послем 7мо коло, а не на 6то или кое и да сте.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Која игра де ... ? Лече ? Толку ли ?
Кај се Бари, Палермо дома, Сампдорија дома у муабетов.
Не викам дека играат лошо али и Јуве и Милан и Интер имаат падови сезонава и истите им се манифестираа во мечеви со Болоња ( Интер ), Милан ( Чезена и Катанија дома ), Јуве ( тие што ги набројав ), иначе, и Милан 4-0 ги тепаа Лече, додека пак Интер ги декласираа со 4-0 дома Бари, тимот што го победи Јуве у првото коло.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Која игра де ... ? Лече ? Толку ли ?
Кај се Бари, Палермо дома, Сампдорија дома у муабетов.
Не викам дека играат лошо али и Јуве и Милан и Интер имаат падови сезонава и истите им се манифестираа во мечеви со Болоња ( Интер ), Милан ( Чезена и Катанија дома ), Јуве ( тие што ги набројав ), иначе, и Милан 4-0 ги тепаа Лече, додека пак Интер ги декласираа со 4-0 дома Бари, тимот што го победи Јуве у првото коло.
Џабе им објаснуваш кога се најдобри :pos:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Страв ми е ко евреј од контрационен логор, :pos:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Не очекував дека навивачи на Јуве ќе се палат на една победа над Лече, страшно....ај да беше некоја по асална екипа така-така, ами со Лече.
И ако го игравте најдобриот фудбал ќе бевте на прво место послем 7мо коло, а не на 6то или кое и да сте.
А против Интер како игравме бе ? не можевте да мрднете ... дај не сери , моментално сме во форма еве 4 утакмици како играме ист фудбал , убав и атрактивен
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А против Интер како игравме бе ? не можевте да мрднете ... дај не сери , моментално сме во форма еве 4 утакмици како играме ист фудбал , убав и атрактивен
ете го и овај со глупостите...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
ете го и овај со глупостите...
Охххх па ја со тебе сум нашол да дискутирам , неиживеан еден ... земал само слики некои ми става ... објасни ми ако сакаш ако не ,не туку така набивај мислења
 

Kajgana Shop

На врв Bottom