Германија - Шпанија * 1/2 финале на Светското Првенство *

  • Креатор на темата mercenary
  • Време на започнување

Која репрезентација ќе влезе во финалето?


  • Вкупно гласачи
    142
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
9.959
Педро салата ги правеше, една згрешил и ајде не е за прва постава. Немате врска. Па и јас не би му додал на Торес, ебате трупот.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Оф мори мајко и на ваква игра ќе се јави некој да се враќа 30 години наназад и да мрчи- страшно :)

Туку... :vozbud::vozbud::vozbud:
Españaaaaa vamos por la victoriaa :vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
bravo za spanskata barsa :)
sega moze da se branat kolku sakaat germancite :):)

P.S.blaster dobro me nasmea :):vozbud:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.962
Поени од реакции
57.704
Известување:

Успешна акција на шпанските агенти С.Р. и Ж.П. против трговијата со луѓе, откако ги ставија во џеб полските имигранти во Германија, Мирослав Клосе и Лукас Подолски.
 
M

mercenary

Гостин
3-0,4-0,декласирања..па,па,па,па...
БУХАХАХАХАХА!
Нешто ги нема претерано самоуверените "Германци" кои беа многу активни на темава пред почетокот на дуелот?
 
А

Анноун

Гостин
треба да јадат уште многу топол,утринки сомун децава од германија . не се победува вака шпанија . пујол не го чуваа , мислеа изгледа дека ја чека на волеј на 16-те.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.101
Во овој натпревар сосема заслужена победа на Шпанија, без никакви замерки. Германците неможеа еден асален напад да организираат, ко да беше друга репрезентација, а не таа истата која им даде 4гола на Аргентинците, а и на Англичаните. Фалеше во играта младиот Милер, но тоа е, другите што беа на терен не изиграа на потребното ниво, освен Боатенг, незнам зошто и го извади Лев од игра, но тоа е негова одлука.

Честитки за пласманот во финалето на Шпанија, а за таму што ќе ги снајде нема да коментирам :):)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
мене германија ми личеше као баерн минхен пртоив интер
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Во овој натпревар сосема заслужена победа на Шпанија, без никакви замерки. Германците неможеа еден асален напад да организираат, ко да беше друга репрезентација, а не таа истата која им даде 4гола на Аргентинците, а и на Англичаните. Фалеше во играта младиот Милер, но тоа е, другите што беа на терен не изиграа на потребното ниво, освен Боатенг, незнам зошто и го извади Лев од игра, но тоа е негова одлука.

Честитки за пласманот во финалето на Шпанија, а за таму што ќе ги снајде нема да коментирам :):)
Не сакаат да знаат :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Известување:

Успешна акција на шпанските агенти С.Р. и Ж.П. против трговијата со луѓе, откако ги ставија во џеб полските имигранти во Германија, Мирослав Клосе и Лукас Подолски.
Плус Тунис, Турска и чат пат уште нешто од Австралија и Африка.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Да не беше во полуфинале ќе мислев дека е местена :raz:.

Германциве играа како да трчале цела ноќ или да имале секс, едвај се движеа, јазик до земја имаа. Да не зборам што тактиката им беше скроз погрешна. Шпанциве беа многу посвежи и не ми иде у глава дека имаат повеќе кондиција :raz:.

Чудна утакмица ама октоподот погоди пак :).
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.733
Поени од реакции
979
Заслужена победа на Шпанија...мило ми е што две репрезентации кои не биле светски прваци ќе играат во финале и нормално дека ќе се навива за Холандија...хе хе хе
П.С. Паули ( октоподот ) пак погоди
 
R

Rigel Kent

Гостин
Koj i da pobedi toa ke bide prva titula za Spanija ili Holandija.

Uh kakov mec :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom