Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Не бе аман, ја сакам да слушам вакви имиња, ама реалноста е дека во јануари ќе чуеме:
- Ние сме тим со многу шампиони
- Рафа е одличен тренер само није му сезона (к-15 :pos: )
- Па ондак пари се немало, светска криза и то...

Иначе лани мислам дека пола фан-клуб го испишавме за Хамшик ама што дека... Еве и сега Касано е џабе, абер немаат да тргнат по човекот саглам. Не знам шо ќе се прајт вака...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Не бе аман, ја сакам да слушам вакви имиња, ама реалноста е дека во јануари ќе чуеме:
- Ние сме тим со многу шампиони
- Рафа е одличен тренер само није му сезона (к-15 :pos: )
- Па ондак пари се немало, светска криза и то...

Иначе лани мислам дека пола фан-клуб го испишавме за Хамшик ама што дека... Еве и сега Касано е џабе, абер немаат да тргнат по човекот саглам. Не знам шо ќе се прајт вака...
а

А ние што да кажеме имаме играчи имаме тренер....ама Барса пак не протресе :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
а

А ние што да кажеме имаме играчи имаме тренер....ама Барса пак не протресе :)
Секоја чест на Барса одиграа совршен натпревар, ама сеуште немате доволно играчи. Прво и основно ви требаат двајца стопери, на Карваљо му помина времето а Пепе неодоливо ме потсеќа на Грешко. Ви треба и еден напаѓач пошто Бензема е камен невиден, отсекогаш бил и секогаш ќе биде. Јест дека е резерва ама мора да се има комплет 4 напаѓачи. Другото е ОК, Мурињо го средува тимот, и со Интер му требаше година дена и некои трансфери додека проработе машината. Ќе биде.
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
toa i nie go slusavme mnogu godini i toa e luzerski mentalitet

ali kaj nas trebaa mnogu igraci i sega trebaat uste nekolku

ali kaj vas e druga prikaznata vie imate kompleten tim moze uste eden igrac vi treba

ali sega istostenost od minatata sezona=losa forma + povredi
priglup trener

i milo mi e za toa da vi kazam iskreno nema so da se lazeme :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Не бе аман, ја сакам да слушам вакви имиња, ама реалноста е дека во јануари ќе чуеме:
- Ние сме тим со многу шампиони
- Рафа е одличен тренер само није му сезона (к-15 :pos: )
- Па ондак пари се немало, светска криза и то...

Иначе лани мислам дека пола фан-клуб го испишавме за Хамшик ама што дека... Еве и сега Касано е џабе, абер немаат да тргнат по човекот саглам. Не знам шо ќе се прајт вака...
Мареска може да дојде, беспари е. Не ми текнува на друг играч кој е без клуб или пак е пред истекување на договорот, може да го собереме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Секој играч што сака да дојде во Интер треба да исполнува два услови:
1. Да биде џабе
2. Никој друг да не го сака
 
M

mercenary

Гостин
Секој играч што сака да дојде во Интер треба да исполнува два услови:
1. Да биде џабе
2. Никој друг да не го сака
...и ако крофнево остане до Јануари и ги прави трансферите (пу,пу)
3.Да се вика Лукас или Кајт
 
M

mercenary

Гостин
637k.jpg

Според ГДС,Снајдер нема ни да биде на подиумот ( меѓу 3те финалисти,главни кандидати.. или како да кажам.. ) за освојување на Ballon d'Or..
Иниеста,Чави и Меси биле главни фаворите за да бидат..

FACEPALM.GIF
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Leee ej :) abe potsvesno toa, najozbilno :pos:

--- надополнето ---

Transferi ako se pravat, ne samo da se kupuvaat igraci, nego i da se prodavaat, izjavi od tipot deka karierata ke ja zavrsel nekoj vo Inter ne mi trebaat mene. Pandev(7-12m), Milito(7-14m), Deki (ovoj uste 1 sezona moze da ja igra solidno za Inter/8-10m), Kordoba(3-6m), Suazo(4-6m), Mansini(5m), Maikon(12-17m), Rivas (0.5-2m), Kivu (4-6m), Sulo (free, ili da se dade nekade plus pari za da go zemat, taka da -5m), Zhulione(15-20m) i Bambini(6-10m) da se prodadat, odma site.

11 igraci mavaj prosek na transfer parite sto ke gi dobieme 60-70 milioni ke imame dobivka od botovite. Dodaj gi 40 milioni koi se spremat za 2011 godina, toa ti se taman pari da se nosi Frogly(10-13m) :pos:, Taiwo(8-11m), (call me crazy) Fabregas(20m+Zhulione), Hamsik (18-25m), Jesus Navas (15-20m), Viviano (15-20m), Kasano (free) i uste nekoja investicija za nekoj mlad defanzivec.


Sea nekoj ke rece 12 igraci da se prodadat e premnogu, ama zatoa pak 6/7 ke se nosat, a od tie 12 sto ke se prodadat pola nikogas ne ni bile potrebni nikogas. Napagaci ne sakam da se kupat, Eto so Kasano ke bidat taman, Destro se vraka, Alibek za mene e odlicen, pa taka navistina ke imaat sansa da porasnat priordno vo ovoj tim, a ne so vakov trener i so vakva atmosfera ko momentalnava kade ni Pele ne bi igral fudbal kako sto treba.

Dodaj na ova i Krhin i Stevanovic koi ke se vratat, i za mene ova ke bide idealen tim.

Ova spored mene, a znam deka ni 20% od transferive nema da se slucat.
 
M

mercenary

Гостин
Што напраи и ти сеа бе.. ова ни на Фудбал Менаџер немоеш да го напраиш.. :pos:
Ама искрено,ни треба подмладување а и играчите што си ги пишал се на место..
Само Кордоба не треба да го продаваме,добар е за резерва.Деки не треба исто така,добар ќе биде за резерва на било која позиција на средината.Цезар - Вивиано swap има и свои предност ама и доста недостатоци.. така да ова може ама и не мора...
За Маикон сигурно ќе извадиме 20 а и за Мунтари од 8 до 10.
А овие што си ги купил :),се е океј (посебно Таиво,мојот омилен лев бек.. браво,браво :) ) само малце претера,неможе и Хамшик и Фабрегас.Како ќе играме,со Снајдер,Хамшик и Фабрегас у средина? Еден од нив е доволно..

Ајде Морати,читни малце тука и среди го Интер.. :wink:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Moze be ako se saka :)

Vidi sto napravija Juve :) 15 novi igraci donesoa :icon_lol:

A inaku Snajder, Hamsik i Fabergas mozat da igrat zaedno, ama da, na mestoto na Hamsik podobro bi bilo da se donese Svajni ili nekoj koj ima kondicija za 5 natprevari i e crn :)

Sve moevo paga vo voda znaejki deka Inter saka da stane ko Barca, saka da ima vo idnina minimum 5 igraci starteri koi ke igrat za Italija, a i na dobar pat se, Santon, Frog :pos:, Viviano, se prva generacija od tie igraci, se ceka na Destro da se pokaze i Kasano ako pristigne.

Sea uste menadzer-bivsi igrac na inter ni fali, i sonot na Morati ke bide ispolnet.

A inaku tri igraci od ist kalibar mi e son uste od TCM2004, bermuda triangle mi se vikase togas formacijava :pos:, znaci trojcava gi biva i za CM, i za AM, a dodusa i za LCM/RCM ili pak LAM/RAM, kade sto trojcata non stop rotiraat a protivnicite osven kur da jadat, nisto nema da mozad da pravat, ama za ova treba ovie tri igraci da ziveat vo ista kuka celo vreme za da mozat da se citat eden so drug :) meh, sonovi :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom