Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Сантон му е резерва на Наталино. Ај да видиме дали има аргументи за тоа или се работи за нов напад на лудило...
 
M

mercenary

Гостин
Чекај малце.. нели Мота се опорави пред поише од 10 дена,изигра 20-30 минути на минатата додека headless само што се опорави и не изиграл ништо,и пак headless игра место Мота?
WTF?
Ohh... right,нас крофнето ни е тренер,се е можно...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Сантон му е резерва на Наталино. Ај да видиме дали има аргументи за тоа или се работи за нов напад на лудило...
Јас кажав уште одамна дека е во катастрофална форма, Бенитез само ме оправудува со тоа што не игра она... Не дека Наташа ќе биде подобра, али ќе видиме...
Чекај малце.. нели Мота се опорави пред поише од 10 дена,изигра 20-30 минути на минатата додека headless само што се опорави и не изиграл ништо,и пак headless игра место Мота?
WTF?
Ohh... right,нас крофнето ни е тренер,се е можно...
Остајте го човекот бе, па Мота изигра само 20 минути, чим не го ставил од почеток најверојатно не е 100% подготвен. Ако не да го ризикува и да го изгубиме за СКП и после ќе се сликаме...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Јас кажав уште одамна дека е во катастрофална форма, Бенитез само ме оправдува со тоа што не игра она... Не дека Наташа ќе биде подобра, али ќе видиме...
E од такви како тебе и како Бенитез... :star:
:pos:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ок е составот,незнам што ви смета.Можеби Мотта не е подготвен за цел натпревар,па не е добро да се ризикува.Добро е што матриксот не е меѓу стартерите.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Значи ( се надевам ) формацијата која Бенитез ја смени при 0-1 со Парма, кога Занети од бек отиде во средина а Сантон се врати на својата позиција, односно, 4-3-2-1, е сега ако Мунтари игра ко крило пак, ондак фино лепо гасам тв и по саат време ке пуштам Телма колку да видам со колкава разлика губи Интер ...
А ако те демантира Интер после 30 мин.од натпреварот,кје носиш аватарче од СУЉО месец дена ?
 
M

mercenary

Гостин
Така е.. зошто да ризикуваме со Мота кој веќе 2 недели тренира.. ќе играме со Мунтари кој тренира 3-4 дена,и да се повреди на никој нема да му биде гајле... :icon_roll
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Мунтари да ме демантира како крило ? Тоа ни у неговите соништа не може да биде отсликано ко добро одиграна партија ...
Ја не викам дека ке изигра лошо во случај да игра на природната позиција, али тврдам дека ке биде хорор филм ако игра како крило во 4231 формација.

Инаку сега фановиве на Интер имаа банер со божиќна елка и името на Касано до неа, а и на Морати, во стил, тоа да е подарокот оваа зима за фановите на Интер, интересно ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom