Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
пршута :) нека не земе интеристи велес следниот пат :)
Адриано е несреќен во рома, да си го земеме назад, ќе носи седмица, ко ќе се распука од голови давање(или не).
Пуста љубов :) ... Одма би го зел :)
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Знаеш Рики формацијава е ок само со една замена,место матриксот да игра кордоба како централен а бек да биде Наталино.Вака мислам јас ама незнам како мисли научникот Рафаел Рафа Крофната!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Знаеш Рики формацијава е ок само со една замена,место матриксот да игра кордоба како централен а бек да биде Наталино.Вака мислам јас ама незнам како мисли научникот Рафаел Рафа Крофната!
Мене ме плаши тоа што треба детево да стартува на ваква утакмица... Млад е и зелен, подобро некој да се изгуби напред отколку во одбрана. Уште памтам кога дебитираше Муслера за Лацио против Милан, мислев му заврши кариерата уште непочната...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па богами кога ќе помислам колку се само брзи и пробивни Хернанес,Зарате и Флокари тогаш одбраната на чело со Лусио и Матераци би била КОМЕДИИ.....како и да ја свртите многу подобро би било да игра Наталино LB(еј не ми се верува дека од примавера момци ќе зависиме) со Кордоба како CB бидејќи колку толку може одбраната да игра високо на офсајди и случајно ако избега некој од лацијаливе барем Кордоба и Наталино повеќе можат да стигнат од Матераци..како и да е ако почнам да откривам детали уште малце како екстрим ќе се напрам:pos:...Очекувам утакмицата реално да заврши 0-0 или евентуално 1-0 да загубиме бидејќи не гледам како ќе постигнеме гол со Пандев во нападот а и општо со нашава (не)игра бидејќи знаеме колку голови постигнавме оваа сезона против Рома/Јувентус/Милан!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Oдбраната против добри напади беше комедија кога тука беа Маикон, Самуел и Лусио а не па сега, изненадување е добриот приказ од одбранава со Матераци во истата ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Oдбраната против добри напади беше комедија кога тука беа Маикон, Самуел и Лусио а не па сега, изненадување е добриот приказ од одбранава со Матераци во истата ...
Подобро хорортрилер отколку српски филм:shok: или во случајов hangover:smir:

--- надополнето ---

Оваа сигурна 0-2г а,исто како Барса - Реал? :tv:
Ќе тепаме 1-3 бе,немај гајле,со головите на Деки,Снајпер и Лусио. :))
Бев сигурен за нејзе дека ќе нема да паднат многу голови ,но барем очекував Мадрид асолно да се спротистави и да ја игра истата игра на Ноу камп како што ја играше и 2009 и 2008.:toe:
А па на оваа денешнава утакмица ги содржи сите предиспозиции да заврши 0-2 гола бидејќи ем ние не даваме голови со овој состав(а и со полн да бевме) + не ми се верува да примиме дури 3 гола од Лацио(ништо чудно кога можеше Киево да ни стегне зошто не и Лацио)!
 
M

mercenary

Гостин
Ја бев сигурен дека Барса - Реал ќе биде 5+ ама не вака како што испадна него мислев дека и Реал ќе даде некој гол... очекував 3-3 или така нешо...
А за оваа нашава.. мислам дека или ќе биде 0-1г или ќе биде 4+ (или ќе биде ептен досадна или ќе се истурат) .. не верувам дека ќе биде 2-3г.

_________________

Иии у ПМ.Лавеци имал 25 години.. а ја све мислев дека има околу 30.Многу е добар,зашо никој не го бара? Или и овој има 200м откупна клаузула и нема да биде продаден за помалце од 50м,како и секој добар играч на Наполи,Палермо и сл. тимови...
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ајде победа вечер,ја пишав 2че па што биде нека биде,а вечер очекувајте гол од Пандев,имам некое пречуство дека ке ја реши вечер:vozbud:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Inter: 12 Castellazzi; 57 Natalino, 6 Lucio, 2 Cordoba,
4 Zanetti; 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 11 Muntari; 88 Biabiany, 10
Sneijder; 27 Pandev,

A disposizione: 21 Orlandoni, 8 Thiago Motta, 23
Materazzi, 31 Alibec, 36 Benedetti, 39 Santon, 40 Nwankwo.

Allenatore: Rafael Benitez.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Значи ( се надевам ) формацијата која Бенитез ја смени при 0-1 со Парма, кога Занети од бек отиде во средина а Сантон се врати на својата позиција, односно, 4-3-2-1, е сега ако Мунтари игра ко крило пак, ондак фино лепо гасам тв и по саат време ке пуштам Телма колку да видам со колкава разлика губи Интер ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom