Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@Shtrafceneger, da ne te citiram, ke dojde mnogu dolgo :)

Znaci, ti osven za Zaneti so mene za sve se slagas :)

Da ti odgovoram samo za Zaneti, kazav jas fudbalsi pricini, istite tie na Kambi, samo sto ovoj e mnogu pobaven na podavanja, i malce e pobrz koga trca od Kambi. Ubavo i spomna, deka od pregolem respekt za individualci spremni sme da si molcime za nekoi raboti. Za koj si ti, eve vaka da te prasam.

Zaneti > Santon (ova za odbrana) ?
Zaneti > nekoj mlad, brz, igrac koj znae da podade topka (za sredina ova) ?

dur e Zaneti, t.e. dur ne si rece sam deka dosta e, im too old for this shit, sekogas ke go fati mestoto na Snaton, ili na nekoj drug vo sredina, SEKOGAS ova. Pa duri i Hamsik, Fabregas i Svajni da gi imame vo timot, nekoj od niv ke mora da gree klupa samo zaradi pregolemiot respect kon Zaneti.

@Ive, koga citas samo 1 strana, ili samo edno mislenje od tema koja ima i drugi 3-4 zatvoreni temi od po 1000 strani, normalno deka nema da poveruvas.
 
M

mercenary

Гостин
Занети или Сантон? Зарем треба да одговорам на ова? Сантон е толку дудук во одбрана во моментов што и еден Наталино влегува пред него.. За Кордоба нејќам да праам муабет,се знае дека има предност пред Сантон..
Зборевме ( и јас зборев) зашто Сантон не играл,зашто не играл.. Му дадоа шанса,играше,беше голем дудук во одбрана а во напад беше добар.И сега сигурно нема да се бунам зашто Сантон не игра.
Кој исти причини од Камби,што нема шут или не е добар со глава? За бек правиме муабет не за напаѓач..

Занети во средина е друга приказна.. многу е слаб.. ама Занети игра таму само кога немаме друг избор,кога сите што се пред него на таа позиција се повредени (а пред него во моментов се Камби,Мота и Деки).Значи нема смисла ова што го збориш за Занети во средина.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Занети или Сантон? Зарем треба да одговорам на ова? Сантон е толку дудук во одбрана во моментов што и еден Наталино влегува пред него.. За Кордоба нејќам да праам муабет,се знае дека има предност пред Сантон..
Зборевме ( и јас зборев) зашто Сантон не играл,зашто не играл.. Му дадоа шанса,играше,беше голем дудук во одбрана а во напад беше добар.И сега сигурно нема да се бунам зашто Сантон не игра.
Кој исти причини од Камби,што нема шут или не е добар со глава? За бек правиме муабет не за напаѓач..

Занети во средина е друга приказна.. многу е слаб.. ама Занети игра таму само кога немаме друг избор,кога сите што се пред него на таа позиција се повредени (а пред него во моментов се Камби,Мота и Деки).Значи нема смисла ова што го збориш за Занети во средина.
Sto pravi Zaneti poveke od Santon ne mi e jasno :)

Santon znae da igra brzo barem, podava brzo, ima dobri centarshutevi, po ziv e kako igrac. Nemoj ovaa godina pod vodstvo na krofnata da se cudis zosto ne znae da igra Santon, koj znae da igra? Snajder? :)

Ne rekov samo deka nemal igra so glava i nema sut, isto taka rekov deka ne znae da podade topka, NE ZNAE, baven e koga ima topka dur podade...phh...

Ne be znam, dzabe e, ti ne deka me dematiras za ova, ne deka vikas ima sut, ili znae da podade, samo si zadovolen od Zaneti, poveke ti e respekt i blagodarnost ova nego sto znae da igra covekot.
 
M

mercenary

Гостин
Ја пишав како е работата за Камбиасо реално,без респект и благодарност,пишав нели?
Истото ми е и за Занети,дека сеуште е добар како лев бек,и ова го пишувам без респект и благодарност.
Сантон или Киву или било кој од наш тим,според играта,не според респектот,не заслужуваат да играат пред Занети како лев бек.Толку од мене,крај.
Ти мисли си така,ние(многууу сме ние :) ) ќе си мислиме вака..
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Интер - Парма во Спорт Лајф 1.75 :vozbud:,абе и со 3 тим ако сака нека играме оваа ја пишувам 1 и око не ми трепнува!!!
 
А

Анноун

Гостин
Интер - Парма во Спорт Лајф 1.75 :vozbud:,абе и со 3 тим ако сака нека играме оваа ја пишувам 1 и око не ми трепнува!!!

да те поправам малку . не 1 , туку 1 у 1 (2.65) . зицер на викендов. којзнае од кога нема излезено 1 у 1 интер. ќе ги расплачат млекарите. btw , која е таа парма !
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.294
Поени од реакции
16.764
да те поправам малку . не 1 , туку 1 у 1 (2.65) . зицер на викендов. којзнае од кога нема излезено 1 у 1 интер. ќе ги расплачат млекарите. btw , која е таа парма !
Parma ..hmm tim so Candreva , Gio , dobar soliden balansiran tim spored mene ..ama ne bi trebalo da imate problem so parma ..mislam deka x-1 ke vleze :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Дечки сеа правев муабет со некој од Јувенташите и се договривме за пријателскава да се изигра во недела околу 16 часот тој термин,(за балон ке се договориме)ајде пријавувајте се да знаеме колку ке се собереме за да дефинитивно се закаже термин!
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Krejzi и Штрафци.

Занети не игра во тимот како организатор на игра кога е во средина. Задачата на Занети му беше да покрива десна бековска позиција кога Маикон ќе тргне во напад и ќе заборави да се врати. Или лево за Киву да речеме. Затоа и Манчини го стави на оваа позиција, зошто виде дека се прави огромна дупка на десната позиција кога Маикон оди во напад. И поради таквиот потег (прекомандување од десна бековска позиција во средина), сите му дадоа тогаш пофални зборови на Манчини, бидејќи се реши храбро капитенот кој беше незаменлив на таа позиција да го стави во средина.
 
M

mercenary

Гостин
Не само Занети,тоа е работата на секој друг играч што треба да играа на таа позиција.Да покрива во одбраната кога треба ама и други работи,не само тоа.
Играме со двајца позади Снајдер,така ли? Ако на Занети задачата му е само да покрива,а врска нема од градење на игра,ако на Камбиасо кој е DM задачата му е да се брани исто така,а и овој врска нема од градење на игра,а Снајдер е полушпиц (а и е поназад,како дип плејмејкер,пак сам ќе неможе),кој ќе ни ја гради играта,Амаури ли?
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ајде сега не се прави и ти на Тошо.

Демек Камбиасо и Занети не знаат пас да направат и само знаат да пресекуваат топки и да покриваат? Доколку се игра со оваа позиција, двете крила, Снајдер и бековите (Маикон, Киву или Сантон) тргнуваат напред. Тоа тиа се добри пет играчи за креирање на напад.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Aбе заборавивте едно нешто, праите муабет за Занети и Камби ко да е уште тука Мурињо тренер па ја имаат и истата функција на терен ...
Противничките крила парче праат странично вие пишувате помагале двајцава од средина, жими ашинов. :)
Сега не се знае кој јаде кој пие, тотален хаос е играта на Интер, кога ке сватите што значи тотално надигрување од Киево со израмнети сили на терен, кога ке сватите што значи фактот кој вели дека Киево имаа прилики со кои комотно можеа една петарда да удрат ( ќути среќа и судиите беа наклонети на Интер, досуден непостоечки офсајд на 1-0, недавање на чист црвен, пак на 1-0 ), ваљда ке укапирате во што се претворил Европскиот шампион оваа година ...
И кога ке идете на изговорите на Рафа, не се купувало и слично, нека ви текне дека лани и со 9 играчи на терен беа кадарни да одат на победа, али тоа е зашто од секој кој беше дел од составот на терен се црпеше максимумот, нешто за што оваа дебела крофна која себеси се нарекува тренер едноставно не е способен да го направи.

У кратки црти, зашто крофнава не е идеална за оваа екипа.
 
M

mercenary

Гостин
Do FA.

Чекај малце.Ја до сега ги бранев Камби и Занети а сега ја искочив лошиот.
За Камби немам замерки ако си игра како што си играше а не ала Снајдер.Знае да дава обични пасови,не е до толку дудук како Крејзи што го прави.Само проблемот сега не е во тоа дека Камби незнае да игра понапред и дека незнае да дава пасеви него проблемот е што кога он ќе отиде понапред и ќе го глуми Снајдер,ќе неможе да се врати назад,не е толку брз плус стар е,и ќе ни биде многу ослабена одбраната.Така да он треба да си седи назад а друг да мисли за нападот.
Занети не е доволно добар за да игра партнер на DM во средината,нема доволно креативност.За таа позиција Мота е добар а и Станкович е подобар од него.Не дека Занети е лош,кога немаме избор ќе заврши работи.Ама за бек не правам муабет,сеуште е добар,подобар од Киву или Сантон.

До Syn.

И да сакаат неможе да помагаат на одбраната.Одбраната стои на центар така да они мора да стојат понапред,баш кај што се гради играта,баш кај што треба да се направи шанса за гол.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Како ќе докажете дека одбраната била лоша?
Дајте споредба на примени голови во Сериа А оваа година и минатата до ова коло.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Како ќе докажете дека одбраната била лоша?
Дајте споредба на примени голови во Сериа А оваа година и минатата до ова коло.
Сериозен си дека сакаш да ти дадеме споредби од минатата и оваа сезона ?
Или за тебе вистинска слика за играта на Интер е само бројот на примени голови и толку ? Тоа е доволен показател за моменталниов Интер кој од можни 39 кола, освоил 20 бодови. :tv:
Сакаш да ги споредиме минатогодишниот Јувентус до 13то коло и Интер од оваа година до 13то коло ?
Знаеш дека и тука е полош Интер ?

Одбраната потфрли инаку на мечеви со Тотенхем ( двата, 6 гола примени, каков неверојатен податок ), одбраната потфрли со Рома, одбраната потфрли со Милан, одбраната беше лоша со Јувентус на кои им беше дозволено многу лесно да влагаат во шанси, поготово Красич, одбраната беше хаотична со Киево, одбранта беше мизерна со Бреша, одбраната беше просек со Болоња, мизерна со Атлетико Мадрид, фејл и со Твенте ...

Toa e eдно, второ, нема проблем, ке ја споредиме одбраната и со БРОЈКИ, сега од 13 кола имаат примено 9 голови, лани од 13 кола 2 повеќе, ( и тоа Интер најмногу се заеба во овој дел од статистиката со Палермо, 5-3 дома ) 11 ... :toe:
Абе смешно е во било кој сегмент да се прават споредби на овој Интер и оној од лани, ко да ги споредуваш Гетафе и Барса е муабетов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom