Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
^ Многу ми се допаѓа ова , премногу , едвај чекам да го видам Касано во дрес на Интер !
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Kakvi sansi samo propustivme ... Pamtam presvrtot od 3:2 vo 3:4 so Siena, Snajder 2 gola od sloboden udar dade, znaci cela igra na kraj site rekovme BRAVO ZA MURINJO, sto imase tuka bravo na Murinjo da mu se rece, jas ne znam, ama ete togas zaneseni site od pobedata, sve ni bese super. Ova go spomnuvam deka toj istiot Snajder, nekoj ni go ukral :), sega mozam samo Drvo da go narecam, drvoto imase dve 1000000% sansi za gol, i sto naprae drvoto?

Ete zosto vikam deka site se krivi, deka lani koga tepavme so 1-0 ili so nikakva igra, ama Milito bese tuka, sega godinava, sozdavame sansi, i kako tretoligasi sme, niedna ne koristime. Na ova dodaj go i maestroto Rafa Benitez koj nikogas ne znae sto pravi, ili barem mene takov vpecatok mi ostava, dosea ne sme imale 2 igri vo serija da igrame u ist nacin, sve nekoi novi raboti se obiduva da sozdade.

Lani imavme mnogu resavacki one-two podavanja, godinava moze da sonuvame na toa.

Ne go krivejte Benitez za toa sto Snajder igrase ponapred ova utakmica. Sto trebase krofnata da napravi, Pandev sam da go ostavi? Da go stavese Alibec site ke vikavme kaj nasol Alibec uste nozete mu se tresele nema iskustvo ti rekov mi rece.

Kako i da e, posle natprevarov imame edna dobra rabota, i edna losa.

Losata e sto tepavme, dobrata e sto... vistina mislevte deka ima dobra rabota? :)

--- надополнето ---

Krofneto i Kasano vo eden tim? :)

Ke go tepa be javno ovoj, srede stadion ke go tepa... Ne, nikogas ovoj transfer ne sakam da se napravi.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ма нека иде бре,Касано е феноменален играч,за разлика од некој сеа напагачи што се во Интер,давам зелено светло за Касано незнам за вас,зашто од секад ми се свигал стилот на игра кај Касано !:)
 
M

mercenary

Гостин
Ne go krivejte Benitez za toa sto Snajder igrase ponapred ova utakmica. Sto trebase krofnata da napravi, Pandev sam da go ostavi? Da go stavese Alibec site ke vikavme kaj nasol Alibec uste nozete mu se tresele nema iskustvo ti rekov mi rece.

Krofneto i Kasano vo eden tim? :)
Ke go tepa be javno ovoj, srede stadion ke go tepa... Ne, nikogas ovoj transfer ne sakam da se napravi.
Пандев сам да го остави? Па со колку,со 16 напаѓачи ли да играме? Кај беше Ето? Биабиани? Секогаш играме со 3ца напаѓачи,и сега игравме исто..
Ако и Снајдер отиде напред,кој ќе им дава топки на Снајдер и Ето/Биабиани,Камбиасо ли?
Ај да речеме дека Камбиасо ќе го изиграва Снајдер додека овој го изиграва Милито,кој ќе ги спречува контрите во случај Камби(или било кој) да направи грешен пас? Матераци?
Многу прашања..
Треба малце дисциплнина,треба секој играч да си ја знае(тренерот да им каже) работата,што точно треба да прави.(така прави Мурињо :)) )Треба и да мислиме на одбраната а не само на нападот.
Може сега не примаме многу голови,како што вика бенеамата,ама не примаме против чкљ екипи,да дојде некоја ЕКИПА,има парче да не направи.


А за Касно,сум За.Не верувам дека би правел проблеми во Интер.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Касано и Ранокиа во Јануари и да не чујам поплаки дека немало играчи, немало пари итн... :) Тие двајца очајно ни требаат. Ранокиа затоа што Самуел е повреден, а Касано затоа што ни треба напаѓач кој е веќе адаптиран на Сериа А, некој од надвор би можел да биде и тежок флоп. Да не спомнувам и тоа што дечкото е голем фан на Интер па и тоа може да биде голем фактор во перформансот. Треба да се брка негатива луѓе, треба да се застане на нозе...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не зафркавајте Касано да дојди во ваквка положба какви што сме но коњ ќе бидиме ..дај боже вакви играчи како касано само да доаѓаат за да го подгинат квалитетот ан тимот а не да ги гледам Оби,Нвкванво,Кутињо каде го носат тимот на грб....ама не ми се верува дека ќе пристигне Касано..има логика за такво нешто ама се си мислам дека ова се само празни шпекулации!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Не зафркавајте Касано да дојди во ваквка положба какви што сме но коњ ќе бидиме ..дај боже вакви играчи како касано само да доаѓаат за да го подгинат квалитетот ан тимот а не да ги гледам Оби,Нвкванво,Кутињо каде го носат тимот на грб....ама не ми се верува дека ќе пристигне Касано..има логика за такво нешто ама се си мислам дека ова се само празни шпекулации!

Незнам али Касано уште од дамна е мета на Морати за да го доведе во Интер,и ситуацијата на Касано во Самбдорија не е добра така да еве ни прилика,иначе ако пристигне Касано мислам дека не ке може да настапува во ЛШ,пошто играше за Самбдорија во лш,така да за во Италија би ни дошол како огромно заслување !
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Со оглед дека Касано има 28 години,ја сум да се донесе овој играч и така Милито се повредува секоја 2 утакмица така да Касано може да ни биде само од корист! Иначе за утакмицата со Парма мислам дека Бенитез ке искочи со 4-2-3-1 со што Алибек ке игра шпиц а Пандев и Бијабијани крила!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Снајдер играше како напаѓач, и одлично одигра, само реализацијата му е нула, али јбг....

И штрафценегер, дај ги тие четири 100% шанси од кои сме можеле да примиме гол :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Пиеро Волпи(поранешен доктор во Интер): Повредите? Не се согласувам со оние кои му ја препишуваат вината на Бенитез!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мене од тие фамозни делови на идивиди за тимот ме плаши староста на играчите каде веќе наидува на сериозен проблем...убаво таму пишува,наместо Морати да научи од Милан нешто тој истата грешка ја прави..додуша го разбирам до некаде зошто штедеше НО дали може морати цел тим одеднаш да го помлади и сите тие клучни позиции да ги покрие со квалитетни играчи??.се разбира дека одговорот е не и после толку успеси ни треба подолго време за да се состави еден компетентен тим кој повторно ќе биде конкуренција во Европа..(погледнете го само Јувентус и ќе ме разберите што ви пишувам)..И тие имаат катастрофална сезона и полека полека си го градат тимот кој има добра иднина и скоро сите подобри играчи се 24-27 години каде се желни за докажување и врв на кариера за еден играч..Не знам колку Морати и со кои средства може да ги смени Милито,Ето,Мајкон,Камбиасо,Станкович,Самуел,Лусио,Занети, но знам дека ќе ни биде пеколно тешко не само оваа сезона туку и сезоните што следат..можеби и крајниот дел во статијата е во право што вика дека нашиот циклус е завршен и Милан и Јувентус се на ред што колку и да ми е тешко тоа е болната вистина за нас..и можеби Моџи е во право со изјавата пред неколку дена дека ќе ни треба ново калчополи..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom