Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Порка Мизерија крофнава е крива за се , Ето не сум го видел во вакво издание тоа што го направи беше за Црвен , СИТЕ АМА БАШ СИТЕ НА ЧЕЛО СО КАПИТЕНОТ се тињааааааааааа МЕ ПОТСЕТУВААТ НА ЃУБРЕНТУС ОД ЛАНИ и да сме среќни годинава и ЛЕ ако стасаме на крај
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.915
Интер губи 1-0 на големо разочарување на фановите на Милан :pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@IoSonoMilanista, te iznervira toj juventasot ama :pos:

Sledno, Eto suspendiran (zasluzeno) na 2-4 natprevari. Inter 2-4 bez postignat gol.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Мислам дека е редно да му се каже ЧАО на крофната :nerv:
 
M

mercenary

Гостин
Бетер сум од Деко.. ;))
Интер ја чекам X2 еј,X2! И сеа ќе изгубат! Oflelelelelelele Krofno Edna Mrsna!
Прво глеав ама не ми е јасно нешто,кои се Европските шампиони,жолтите или тие другите?
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Кордоба цело полувреме е 2 метри позади задната линија од одбраната, а Сантон е најслабиот одбранбен играч шо некогаш сум го гледал. Тренерот на Киево многу убо знај колку е слаб Сантон и зато секоја акција на Киево (од изградените не контрите) е нафрлање од десна страна на крајна лева кај шо е Сантон.

Голема грешка на линискиот за најмалку 1 офсајд на Пелисиер, а можеби и повеќе, режисерот е катастрофално флегматичен со снимките.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Судбината на Рафа била да биде тренер на просечни екипи. Се надевам после ова коло дека ќе седне на клупата на Мурсија.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Оној па нашиот па нашиот,и баба ратка од село Тролово ке го дадеше тоа ауууу :nesvest:
 
M

mercenary

Гостин
Сантон немораше да скокне,зашто да се мачи?!
Само сврти го грбот и моли се да не примиме гол,зашто да скокаш?!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас па мислам дека не е баш се до крофнава..башка тиој што е највиновен за ситуацијата..ама па погледнете ги играчите на ништо не личат..камбиасо и занети не знаат еден пас да дадат..санкович никаде го нема..Санјдер е ала нинџа во тимот секаде го има ама за џабе како самд а игра..пандев не знае топката да ја пикни во празниот гол од три метра од косо..ето=зидан(чист црвен),кордоба и лусио како залутани поединци..само пофални зборови имам за сантон..се гледа дека детето се труди ама што да прави и тој...јас мисалм дека повторно тимот ќе кикса на вакви натпревари ид а замини бенитез..едноставно ифграчите се истрошени и изгледаат како да имаат сите 40+ години..а на Милан му се смеевме:kesa:..ХОРОР
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.915
Судбината на Рафа била да биде тренер на просечни екипи. Се надевам после ова коло дека ќе седне на клупата на Мурсија.
На Алмерија, после оние 8-0 барале тренер да им ги повреди играчите за да имаат алиби кога пукаат многу :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Who will score first goal !?

Pellisier Sergio @ 6.00 :D

А Пандев да даеше гол , 10че беше =((( Гејоваќа !!!!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Кордоба цело полувреме е 2 метри позади задната линија од одбраната, а Сантон е најслабиот одбранбен играч шо некогаш сум го гледал. Тренерот на Киево многу убо знај колку е слаб Сантон и зато секоја акција на Киево (од изградените не контрите) е нафрлање од десна страна на крајна лева кај шо е Сантон.

Голема грешка на линискиот за најмалку 1 офсајд на Пелисиер, а можеби и повеќе, режисерот е катастрофално флегматичен со снимките.
Не си за Интер така?

Читан Никола за Сантон!!! Она што го зборев пред некој ден и зашто играше Кордоба место Сантон против Милан, а ме правевте луд на фб. Кога зборам дека има причина зашто не играл, има. Ама ние од пред компјутер знаеме повеќе од Рафа на тренинг што ги гледа.

Ај денеска пак игра нешто, против Романија беше КАТАСТРОФА!!!!

Него, отсекогаш сум викал дека не му иде десно, еве се потврдува дека по таа позиција немал асална партија во Интер.

Не, не ни фали Маикон :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom