Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Јас мислам дека нема повеќе никакви дилеми околу мускулните повреди, освен ако не чекате да се повредат и Наталино и Алибец. И предходно беше „главен осомничен“ кондициониот тренер на Бенитез, така да грешката е јасна и лежи во раководството на Интер, кое му дозволи на Бенитез да донесе комплетен тим а жртвуваше и луѓе како Ориали за истото. Наздравје.

За Романецот читав прееска, изјави дека бил гостин на Интер кога Мурињо беше тренер, зборувал со кондициониот тренер на Мурињо и дека тренинзите сега биле многу изменети од тогаш.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
^^ Зборев со него на ова тема . Тој ми кажа а и јас знам дека , доколку во тим имаш повеќе 4-5 души да речеме со мускулни проблеми , тоа е лош тренинг режим . Баш денес му кажувам за Кутињо и Цезар дека имаат нови повреди , и ми вика дека до сега вакво нешто не сретнал во негова играчка и тренерска кариера .

За тоа тренинг со топка и тренинг ( суво трчање ) во право си . Јас тренирав фудбал 13-14 години , од мое искуство и двата вида се изцрпувачки , само што едните се поинтересни , нормално тој со топка .
Нашите тренизи тука во МК и овие низ Европа поготово за овие екипи што играат ЛШ се различни , каде каде .
Они играат утакмици среда-недела , ние тука само недела , ако има и среда тешко нас било , неможе да се издржи
Со ова сакам да ти кажам дека НАЈВЕРОЈАТНО , тренизите со топка се оние за лабавење на мускули , или рекопорација што ги викаат . А суво трчање , може и тоа да биде рекоперација , меѓутоа полека почнаа да ги одкоренуваат оние тренизи врти кругови ( комунистички :) )
И да ги споменувам во смеење брат , дека ги откоренуваат , се гледа се да сведува на игри со топка , според сите предавања на ФИФА и УЕФА што јас лично ги имам пратено
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Сеа читам дека и Киву се здобил со истегнување на десниот мускул на пријателскот натпревар против Италија,значи ова е веќе стварно страшно што им се дешава на играчиве ! Незнам Бенитез какви тренинзи им дава ама да се повредат неколку фудбалери на таков начин е стварно негова вина,башка коа ке се потсетам дека и голманот ни се повреди на таков начин тогаш незнам што чека уште Морати!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.851
Поени од реакции
16.010
Сеа читам дека и Киву се здобил со истегнување на десниот мускул на пријателскот натпревар против Италија,значи ова е веќе стварно страшно што им се дешава на играчиве ! Незнам Бенитез какви тренинзи им дава ама да се повредат неколку фудбалери на таков начин е стварно негова вина,башка коа ке се потсетам дека и голманот ни се повреди на таков начин тогаш незнам што чека уште Морати!
Луческу е крив, каков Бенитез, не шири дезинформации :smir: :)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Откажувате значи за утре така?? Не успеавте да се соберете ...
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Далеку малце ни е Скопје.Инаку ќе донесев цела екипа навивачи на ИНТЕР од Дебар,кои истотака играат одлично фудбал.Здравје ќе дојдеме некогаш и ќе изиграме фудбал!

--- надополнето ---

По се изгледа проблем со почестите т.е секојдневните повреди на играчите од ТРЕБЛЕ Интер се лошите подготовки на угостителов со неговите помошници.
Нешто треба да се превземе под итно од раководството на Интер.Инаку ќе треба да играме со цел состав од Примавера!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Аххх,, касно сум прочитал. Не бев нешто арен деновиве температури , повракање и срања. Али сега сум подобар и кога сакате резервирајте (препорака Чаир) и да ве направиме пуздер. Фала многу пријатно.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Аххх,, касно сум прочитал. Не бев нешто арен деновиве температури , повракање и срања. Али сега сум подобар и кога сакате резервирајте (препорака Чаир) и да ве направиме пуздер. Фала многу пријатно.
Па не е касно до утре ако се соберете ние тука сме :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Па не е касно до утре ако се соберете ние тука сме :)
Не е туку така едноставно , Треба да се договори термин, па дали тој термин ке одговара на сите . Па превози и остало, стално кога ке се пријават макар 20 души на крај не испага цела екипа дека нешто не се организирало како што треба. Така да ако се нафати некој да организира ке испадне а ако идеме на тате нане ништо не праиме од фудбал
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Далеку малце ни е Скопје.Инаку ќе донесев цела екипа навивачи на ИНТЕР од Дебар,кои истотака играат одлично фудбал.Здравје ќе дојдеме некогаш и ќе изиграме фудбал!

--- надополнето ---

По се изгледа проблем со почестите т.е секојдневните повреди на играчите од ТРЕБЛЕ Интер се лошите подготовки на угостителов со неговите помошници.
Нешто треба да се превземе под итно од раководството на Интер.Инаку ќе треба да играме со цел состав од Примавера!
Јас платив 50 евра на Интер, и очекувам сигурна победа во Верона против Киево. Коефициентот за победа на Интер беше 1,99. Па едно е сигурно- добивам, или ќе добиам 50 евра, или ќе гледаме Интер без Бенитез.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Не е туку така едноставно , Треба да се договори термин, па дали тој термин ке одговара на сите . Па превози и остало, стално кога ке се пријават макар 20 души на крај не испага цела екипа дека нешто не се организирало како што треба. Така да ако се нафати некој да организира ке испадне а ако идеме на тате нане ништо не праиме од фудбал
Нас ни стои терминот од минатата сабота у 4 и 20 у тој балон пред Црниче што е. Али ок ако ви е касно за овој викенд нека биде за другиот не е проблем.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Јас платив 50 евра на Интер, и очекувам сигурна победа во Верона против Киево. Коефициентот за победа на Интер беше 1,99. Па едно е сигурно- добивам, или ќе добиам 50 евра, или ќе гледаме Интер без Бенитез.
најлоша варијанта е ако изгубиш 50евра а Морати да му дајт уште една шанса на Крофнава..:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom