Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Do duman,

Ja ne znam kako moze covek da se otkaze od klub :), ili samo ako custvata mozes da gi kontroliras, da mozes da se zaljubis vo koja sakas, da prestanes da sakas koga sakas itn :) e togas veke ok jasno ke mi e.

A i koj sme nie za da ni se opravduvas, toj sto se otkazuva, pojke ne vleguva vo ovaa tema, a ne kako tinejdzerka ocajna po vnimanie so font 10ka pisuva deka se otkazal. I sto ako se otkaza :)

Ne me sfakaj pogresno, samo nisto vazno ne rece ti, ne deka utre ke te ima po vesnici ...

Se otkazale roditeli od deca, pa nikomu nisto ehh :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Интересна статија на интер 1908.
Занети синоќа изјави дека Џузепе Меаца го потсеќа на истиот стадион пред 15 години. Не укопчав зашто го кажал тоа али сега ми се разјасни.
Имено, Занети со тоа сакал да каже дека теренот е лош за играње и дека таков не бил уште од пред 15 години, со што го става како еден од факторите за повредите.

Еве преку гугл транслејт:
"The pitch? It reminds me of San Siro 15 years ago, he slips, it is risky, and unfortunately no solution has yet been found. It 's a very dangerous area': a report by Javier Zanetti, who brings to the fore the 'case of the stadium shared by Inter and AC Milan. The city teams are united by a chain of accidents and the disturbing factor of the field can have responsibilities. Yesterday, the collapse of Obi and Milito for Inter, while Milan has' lost Inzaghi and Pato.And these are just the latest. Rafa Benitez - whose team is the one that suffers most of the carries off the injured - lists the 'field factor as a possible cause, while acknowledging that has no scientific basis.

The Stadio Giuseppe Meazza, more commonly known as San Siro district in which it stands, was opened in 1926 and is part of the history of Italian football and European prestige and capacity, enough to be called the Scala of Football. The blame is the last change made to the World Cup in 1990, when it was built on the third ring and placed the cover of the facility which currently has a capacity of 85,700 seats, all seats and all under cover.. The new ring - in essence - it would close the air passage, creating a buildup of moisture that would make the grass slippery and slimy, especially in cold weather. And, what until a few days ago it was whispered, was called out by the captain on the night of the derby. The Meazza need maintenance: the lawn must be restored, but until now for reasons of convenience it is preferred rizollarlo three or four times per season.The problem is represented by high costs for the city, which has filled the coffers: they serve 12 million euro to rearrange everything and improve the structure, especially the lower surfaces of the second ring. And - given the time of lean administration -
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Јас му верувам на човекот за што и да каже :pos:
Иначе лошо сум напишал, сега се поправи, како еден од факторите...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
хехе, џабе се вртеа муабет за снајдер и твитер.
Па да ама Inter News и Inter 1908 пренесуваат ова месец и повеќе, и сега одеднаш : „не сум јас“. Да не беше тој ќе демантираше одма, пошто се работи за сериозни сајтови. Јас мислам дека е тој, само изгледа решил да ја прекине комуникацијата, без разлика од какви причини.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Па да ама Inter News и Inter 1908 пренесуваат ова месец и повеќе, и сега одеднаш : „не сум јас“. Да не беше тој ќе демантираше одма, пошто се работи за сериозни сајтови. Јас мислам дека е тој, само изгледа решил да ја прекине комуникацијата, без разлика од какви причини.

Vistinki profili tie sto imat epten e lesno da gi najdes.

Twitter imaat, Kaka, Ronaldo svinceto, dodusa od brazil mnogumina imaat, i Melo i Zhulione, a ovoj skapavme od baranje dur mu go najdovme, i taman sea koa Inter e vo kriza ovoj pocnal da pise... abe ajde :)

Jas mislam deka toj koristi fb ili twitter ama akauntov od kade InterNews i Inter1908 gi pisuva tie poraki ne e na Snajder.


http://twitter.com/claroronaldo
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Не ми личи на нормално сајтови што се толку добро поврзани со Интер да направат таква утка.
Иначе дебелиот кога имаше сајт другиве не знаеја што е интернет. r9ronaldo.com беше домеинот и беше еден од најпосетените фудбалски сајтови околу 99/2000. После кога почна со повредите сајтот згасна а сега гледам домеинот го има купено некој и го има претворено во некаков циркус...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Коа ке ми текне дека думанчо јадеше гомна за Мурињо дека појма немал. Секој збор е излишен. :)
Само такви како тебе ќе останаат да пишуват на овој фан клуб, размисли малку прд да пишуваш вулгарности.
А модераторите кога ги гледаат вулгарностите не ги бришаат постовите, само кога некој мој пријател ќе го цитира некој мој пост тогаш го банирате, барем ставите до знаење дека во овој форум може да членуваат деца до 13 години.
Овој ми е 2000-ти пост на кајгана и со сигурност потврдувам дека нема шанси да најдете ниту еден вулгарен израз.

--- надополнето ---

Do duman,

Ja ne znam kako moze covek da se otkaze od klub :), ili samo ako custvata mozes da gi kontroliras, da mozes da se zaljubis vo koja sakas, da prestanes da sakas koga sakas itn :) e togas veke ok jasno ke mi e.

A i koj sme nie za da ni se opravduvas, toj sto se otkazuva, pojke ne vleguva vo ovaa tema, a ne kako tinejdzerka ocajna po vnimanie so font 10ka pisuva deka se otkazal. I sto ako se otkaza :)

Ne me sfakaj pogresno, samo nisto vazno ne rece ti, ne deka utre ke te ima po vesnici ...

Se otkazale roditeli od deca, pa nikomu nisto ehh :)
Јас само напишав дека понатаму кога ќе следам фудбалски натпревари нема да имам фаворит од тимовите, а цел живот ќе бидам анти-Јувентус.
Во секое првенство имав по некоја екипа за која имав наклонетост, како што е Црвена Звезда во Србија, Фенербахче во Турција, Спортинг во Португалија, Штудгарт во Германија, Монако во Франција, Арсенал и Манчестер Сити во Англија, Барселона и Атлетико Мадрид во Шпанија, Ајакс во Холандија а Интер беше над сите.

Во последниве години се појавија нови екипи кој стана конкуренти во првенствата и за освојување на Лигата на Шампиони, како што се Челзи и Манчестер Сити во Англија, Волзбург во Германија, Киево и Палермо во Италија, Лион во Франција, Вилареал во Шпанија, Бурсаспор во Турција...овие екипи пред десетина години се натпреварува во пониските лиги на Англија, Германија, Шпанија, Италија ...а за бргу време некој од овие не толку познати екипи стана и шампиони на националните првенства, со тоа се подобри конкуренцијата во некој од првенствата, а со тоа и првенствата стана поинтересни. Во многу првенства до пред десетина години доминира една до две екипи, како што е примерот со Шкотското првенство каде што однапред се знае дека има само два кандидати за шампион на Шкотска ( Глазгов Ренџерс и Селтик ). Во Англија најмногу се изедначија екипите па така конкуренцијата се зголеми: Манчестер Јунајтед, Челзи, Арсенал, Ливерпул, Манчестер Сити, Тотенхем (и со право Премиер лигата може да се нарече НБА ), за жал во Шпанија подолго време има само два конкуренти за шампионската титула ( Барса и Реал Мадрид, а другите само го потполнуваат бројот на лигатаИ, во Италија има само три екипи: Интер, Милан и Јувентус.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Чао Думан,и отсега натаму нема да разговарам со тебе за ИНТЕР!
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Не се резили вака јавно Думане, да не те збори форумов! Не ми се верува, дека во најдобриот период на Интер, по само десетина одиграни кола од новата сезона се откажува некој....
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе зошто ви е на сите толку криво што човекот се откажува??? ...негово си е тоа што нема да навива:toe:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Абе зошто ви е на сите толку криво што човекот се откажува??? ...негово си е тоа што нема да навива:toe:
Неможе да не навиваш за клубот што го сакаш бе(посебно ако е постар навивач).
На следната утакмица пак ке се нацрташ пред тв и ке рипаш ако тимот ти даде гол,барем мене не ми е логично да може некој толку лесно да се откаже од клубот што го сака од детството.
 
P

PewDiePie

Гостин
Думан=Торпедо ? :raz: :icon_bigg

И после победата над Киево во Недела ќе Леси се враќа кучи. :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom