Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Иначе јас си дадов свој аргумент за тоа дали сме блиску или далеку Пупоне...јас навивам за Интер од времето на Роналдо и многу добро се сеќавам на тие лоши денови кога Милан не шлакаа како мали деца а Рекоба и Виери ни беа едниствени светли точки во тимот(гледај аватар)..ди бјаџо (ќелавиот) беше невидена камиказа на теренот..еден натпревар одличен дургите 4 катастрофален.....Коко,Алмеида,Кафон не се трудам да ги споменувам..Кили Гонзалес и Консисао беа добри ..емре беше солиден но не беше за ваков тим како што е Интер..а одбраната ни била отсекогаш добра со матераци-кордоба-канаваро(се менуваа)..јас и не сум премногу навикнат на победи..ако заприметуваш јас можеби заедно со Iosono најмалку се нервираме од овој фан клуб во случај на нерешено и пораз..ама веќе тоа е офф топик....
па затоа најдолу пишав дека тешко на оние помладите кои не се навикнати на порази, а како што гледаш тебе не те спомнав во нив, ако сакав ќе те потенцирав:smir:

ти си кажа свое мислење, но сепак си помал за разлика од на пример Син, затоа реков постарите, тие поубаво паметат...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
па затоа најдолу пишав дека тешко на оние помладите кои не се навикнати на порази, а како што гледаш тебе не те спомнав во нив, ако сакав ќе те потенцирав:smir:

ти си кажа свое мислење, но сепак си помал за разлика од на пример Син, затоа реков постарите, тие поубаво паметат...
Добро Пупоне во право си..јас мислев дека индиректно ме посоче со твојот пост па поради тоа така инстиктивно изреагирав...уживај и кулирај!

Сепак секој фан мора да е свесен дека невозможно е тимот за кој навива вечно да победува и да освојува трофеи..нема никаква основа и логика за такво нешто..без разлика дали е навикнат на победи или порази...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Да ве прашам нешто? Прв пат ли игра кордоба десен бек и kиву лев бек? И Мурињо исто играше(освен занети лево понекогаш), исто и Бенитез сега. Ниту јас можам да разберам зашто, ниту вие... но има нешто сигурно...
 
M

mercenary

Гостин
ако заприметуваш јас можеби заедно со Iosono најмалку се нервираме од овој фан клуб во случај на нерешено и пораз..ама веќе тоа е офф топик....
+1... На никој примен гол/изгубен натпревар оваа сезона не сум се изнервирал ни малце,ни тажна фаца дури не сум направил.. :pos:
Откога бевме покакани од Атлетико,тогаш се нервирав ненормално многу(почнав да пцујам и тука мислам),оттогаш ни малце не сум се нервирал,знаев како ќе ни се движат работите сезонава..

Btw,ако има некој што разбира/има фотошоп,да ми направи аватар ако сака од крофнарот..имам 2 слики само треба да се спојат некако...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Да, ама Фреди Кругер? :)

--- надополнето ---

Btw,ако има некој што разбира/има фотошоп,да ми направи аватар ако сака од крофнарот..имам 2 слики само треба да се спојат некако...
Не сум од графичкиов сектор ама ако е нешто едноставно ќе можам. Прати на е-маил.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Онај типот колку што можам да заприметам е од филмот Nightmare on elm street!
П.С.
???..и јас се двоумам што му значи тој типац!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Онај типот колку што можам да заприметам е од филмот Nightmare on elm street!
П.С.
???..и јас се двоумам што му значи тој типац!
Кошмар, им се појавува во сон и... :pos:
 
M

mercenary

Гостин
Јас искрено мислам дури 100% сум сигурен Syn и Штрафценегер да одат да го водат моменталниот состав на Интер ќе имаа подобри резултати досега во првенството од Бенитез..ем немаше да вршат таква зацрпувачка тренинг сесија како крофната туку сигурно ќе ги следеа стапките на Мур..ем сигурно немаа да го пуштат Матераци во првиот состав на дербито а Кордоба десен бек..не правам муабет за Оби што го играше Бенитез во организацијата со санјдер а Дејан класичен деструктивец.....само проблем ќе биде јазикот и колку ќе имаа афторитет над играчите !
ЛоЛ,ова сега го видов..

Кај ме најде мене,ја дури ни Фудбал менаџер не играм... :pos:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Syn ке биде менаџер, јас еве ќе му бидам асистент, и тренер... не е проблем разбирањето, има гугл транслејт ;)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Uno due tre La tripleta viene per te.
Еден два три триплетата доаѓа по тебе.
One two three freddy comes for you.

барем ти си филмаџија треба да го знаеш ова :)
Го знам бе не ме срами сега, омилен хорор лик ми е, да не ти вадам постови од Филм и Тв... :pos: Ама кога ја видов идејата со Фреди на банер си реков wtf??? :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Да ве прашам нешто? Прв пат ли игра кордоба десен бек и kиву лев бек? И Мурињо исто играше(освен занети лево понекогаш), исто и Бенитез сега. Ниту јас можам да разберам зашто, ниту вие... но има нешто сигурно...
Чекај малце сеа ...
Киву си е стандард лев бек последниве 3-4 години, Кордоба играл десен бек само кога било неопходно, значи кога апла се немало избор па морало некој таму да игра од играчите кои се централни дефанзици, а не кога Сантон пример е подготвен за игра.
Ако е за тоа во ерата на Мурињо и Камбијасо играше како централен дефанзивец, али само поради дефицитот на играчи за таа позиција во одбраната, а сега тоа не беше случај, нит беше морално Кордоба да игра десно, нит беше морално Матрикс да игра централно, во моментов и Камби, ваков повреден, е подобар централен дефанзивец од Матераци во фул кондициска спремност.
Кордоба мораше да игра, ама на местото на Матрикс, Лусио е доволен за Ибра а десно требаше да игра Сантон, ама сега касно е за ваков -ше муабет, бидна и таа огромна грешка на Бенитез која ги чинеше и пораз.

И да, има нешто, вчера незнам дал ме прочита а го цитирав татко ми, самиот ми вика, ваква стартна постава со Матрикс во одбрана на ваков меч ниту лош тренер не би извадил, тоа само ЛУДАК може да го направи.

А за декорацијава со Фреди Кругер, на капата си го има знакот на Курва Норд, а знаеме дека Фреди се појавува во кошмарите во филмот, па у стил, ноќен кошмар сме ви a и мислам имаше едно песниче бедно со 1-2-3 у тој стил, тоа е ваљда идејата на декорацијата која е предобра.
Имаше и една слика со неколку банери од дати и сезони кога овие играле у Серија Б или имале резил резултати, бар у тој контекст Интер беа топ, нешто што мене ич не ми е релевантно со оглед на сликата на терен, тоа ванаби ултрасиве по форум нека се маваат у гради. :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
^ беај бе да не ти кажев :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom