Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.841
Поени од реакции
111.527
Aбе работата е дека и Милан не направи 100% шанса, а викаат дека бил подобар :)
toa si vo pravo. utakmicata ic ne bese ubava za oko i se sostoese od tupenje na topkata bez 100% sansa, inace milan ne bese podobar poso posle golot oni igraa samo za da go zadrzat vodstvoto
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Абе миланези не се палете толку,лани ви правевме сексови ! Ај радувајте се,ова не се доживува секој пат!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.053
Лелеј, колку '' тажна '' слика, ја уште од старт раце кренав од мечов кога ја видов задната линија, среќа Милан се сеуште неуиграни а Алегри е сеуште е во '' земјата на чудата '' па на Интер не им се деси она од лани на Милан, резултатски дебакл дома ...

Веќе повеќе од јасно е, и стварно треба ептен човек прост да е за да биде со став спротивен од оној кој вели дека симитов треба да добие отказ.
1. Да не се повторувам за сите нелогичности што ги има до сега направено а водеа кон порази и губење на златни бодови, ке зборам само за овој меч, стартува со Матераци ( не треба и тука што како зашто да се објаснува ) и плус со уште 1 играч на неприродна позиција за него, Кордоба. Како и со Атлетико така и сега ваквиот потег се покажа како самоубиствен, Матрикс прави пенал и тоа беше Се на овој меч.
2. Класичен пример дека крофнава нема врска што прави и е у тотален хаос се моментите кога Камбијасо се спрема да влезе а влегува Коутињо, и моментот кога Сантон спремен за игра а влегува Бијабијани.
3. Еве сите и денес го видовме новиот стил на игра и промената на која настојуваше Бентиез а тоа е прегрда анемичност во нападот, без шанса за гол, значи 90 минути, 30 со играч повеќе, zero шанси за гол, главното прашање е кој е поанемичен ? Снајдер или Интер ко тим ?
Немојте да се бламирате боље со тоа дека и Милан не биле нешто поарни, за победа и повеќе од доволно направија, и 500 минути да имаше плус овој Интер сите знаеме дека немаше гол да даде ...

И за крај, апсолутно заслужена победа на Милан, честитки до нивните фанови.

За нас, треба да се удри црта пиши пропало на сезонава со оставање на простор за '' чудо '' но со нов тренер, бидејќи со Рафа ги знаеме сите можностите на овој Интер, т.е., '' можностите '', сериозно, и за ова треба да си способен, 3 месеци тука и од европски шампион вакво нешто да создадеш, алал вера за ова, автогол е за тимов, секој нов потег е се посуициден и посуициден.

п.с. Јуве дома, Милан дома, Рома гости, Интер се на се 0 голови даде во овие средби, вооув каква промена кифла, а и да, по долго време и прв пораз дома.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Неможев да разберам, како е можно екипа која ги освоила сите трофеи во сезоната да земе тренер кој со еден гигант како Ливерпул се посрал и добил „шут карта“ , а го зема Европскиот шампион...оваа го може само лудиот МОРАТИ...
Голема благодарност до Жозе Мурињо со кој дочекав да видам дека Интер стана ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, со играчи како Матераци, Марига, Мунтари, Пандев, Милито ...
100 пати подобра опција беше Синиша Михајловиќ за тренер...барем ќе ги мотивираше....
Убаво си рече коментаторот - Морати верува дека победничката формула не се менува. Само што он не да ја смени, он ја преврте наопачки со смена на тренерот. Тој мал факт не јебе сега, како што не ебел и претходни години наназад...

Ми се свиѓаше Снајдер, виде дека нападот не го бива и фати да шутира сам...е неееее :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.938
Море добри беа Интер сеа за разлика од пред 6-7 години ако ми е точна проценкава , кога САМ Мартинс играше против Билан , тогаш можеби имаше нервози , сеа кур ме боли искрено коа никој посебно не се залагаше ...

А за онаа чварката од тренер , тоа салце ми беше одвратно уше коа беше месар во Ливерпул .
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ок бе ок,ве свакам колку се радосни коа ке го тепате ИНТЕР,како да се освоиле скудето му довага тоа,проверете да не имате и жутко на гајките :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.925
2. Класичен пример дека крофнава нема врска што прави и е у тотален хаос се моментите кога Камбијасо се спрема да влезе а влегува Коутињо, и моментот кога Сантон спремен за игра а влегува Бијабијани.
Да чека човек да се повреди некој за да мора да измени :tapp:
Патем, уште една повреда на мускул денес. Случајност?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ок бе ок,ве свакам колку се радосни коа ке го тепате ИНТЕР,како да се освоиле скудето му довага тоа,проверете да не имате и жутко на гајките :pos:
Да тепаше Интер немаше да се радувате ?
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Aбе работата е дека и Милан не направи 100% шанса, а викаат дека бил подобар :)
Милан имаше среќа да го отвори многу рано натпреварот и најнормално во дерби дека нема да форсира напад при водство. Особено па ко ќе земиш во предвид дека Интер не ризикуваше и не се отвори како шо треба. Нормално Милан нема да ризикува да нападне кога Интер игра со 4 стопери и на крај му се исплатеше пошто Интер ниту еднаш посериозно не се закани.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Izmenite tolku me bunea... Go gledase Kambi se sprema za dogi stajl, i ko vo filmovite u posleden moment od tunelot izleguva Kutinjo, koj mozebi i drkase, ili spiese, ama toj od site nas bese najzbunet, od site nas koi samo 5 sekundi pred da vleze Kutinjo go vidovme kako Kambi se slece NBA style za 3 sekundi. Posle go gledas Santon i si vikas, okej Kordoba ke odi centralen, kivu nadvor, a Santon lev bek, ama pak za samo 5 sekundi gledas Bolt vlegol da igra...ne be ne pisuvam poveke, tie sto mislat ko mene znaat kade e greskata, tie drugite koi uste mislite deka ni Milan ne trebase da tepa, do utre i so inka da vi turam vglava pak isto ke mislite... Benitez kolku sakam da te tepa kivu zadutre na treningot... onaka da te skrsi :D
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Да тепаше Интер немаше да се радувате ?
Немаше до толку,како што вие рипате сеа,само се нервирам што некој се палат што сте играле 30 мин со црвен,ако е така се секаваш лани што се деси :toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Немаше до толку,како што вие рипате сеа,само се нервирам што некој се палат што сте играле 30 мин со црвен,ако е така се секаваш лани што се деси :toe:

ти ли рече дека ќе ви ја пуштиме за да остане Бенитез?:)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.552
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
АЈ заебете не се дискутира во овој момент со повеќето од вас одма префрлате лани,прехлани. :)
Не ми реплицирајте веќе :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom