Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Ајде Морати исполни му ја желбата на Кире за Афелај,исполни ни ја нашата желба,шутни го по црниот гз Суљо,донеси некој друг играч,рецимо Џенас,донеси ги Санчез и Хамшик...

И една желба исполни ми мене....доведи го Љоренте....и Денис Милани :icon_lol:

Знам дека е рано за Новогодишниве желби,но што порано толку подобро :pos:
Не дека ми е најголема желба,ова е желба која знаев дека може да се оствари затоа и го напишав Афелај! Иначе за моја најголема желба да со донесе еден играч тоа никад нема да се деси:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Рачунајте дека Тронкети е претседател на Пирели и е дел од бордот на директори на Интер, ко браќа се со Морати, така да гајле нема Интер уз ова Фифа Фер Плеј правило, ке влезат 100% подготвени, иначе немаше да има шпекулации за 1 Меси, играч за кого треба да се даде цифра со која ке можe да се купи цел прв состав.
Не е глуп Морати да инсистира ова правило да се воведе, ко што реков погоре у 2 наврати, 1 од инцијаторите е, а од друга страна да влезе со тотален хаос во истово.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Вечер Снајдер дава гол... Нешто такво ми се врти у глава, не знам од каде... :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Значи според тоа фамозно правило како што разбрав од горе наведените постови Морати не смее директно да финансира во клубот туку клубот ќе живее од заработката на продавањето на играчи,тв правата,сезонските карти,продавањето на дресови,сувенири и сл,и хуманитарни акции,разни спонзори.(а чим Морати бил еден од иницијаторите на тоа правило значи тоа е подобро за нас во секој случај во финансиски план бидејќи тимот сигурно помалце ќе влегува во долгови и ќе има повеќе пари за трансфери)!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Одлично е ако Пандев игра вечер,само јас сум за Кутињо на клупа а Биабиани да иде десно,иначе гледам Кире Ето го ставил на аватар па така да не очекувајте Ето да дава голови више :pos:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Одлично е ако Пандев игра вечер,само јас сум за Кутињо на клупа а Биабиани да иде десно,иначе гледам Кире Ето го ставил на аватар па така да не очекувајте Ето да дава голови више :pos:
Јас сум за слична варијанта, Биабиани на клупа , Куте во игра со Паки во комбинација мислам дека добро ке функионираат.Биабиани ми е некако играч без памет а Кутињо знае да пушти добра топка за Ето,,
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Вечер Бенитез најверојатно нема да ризикува со Пандев па ке ги гледаме Бијабијани и Коутињо повторно позади Ето ...
Сум за оваа варијанта, не дека овие до сега се перфектни него дека ипак не вреди сега да се ризикува со играч кој и те како е потребен на овој Интер.
Ја се надевам дека ке ја пружат истата партија ко и со Вердер, потребно е тоа за нивната самодоверба која и те како им фали, истово ке резултира и со добри партии понатака во Серија А каде и Бијабијани и Коутињо до сега не блеснаа.
 
M

mercenary

Гостин
- Цезар -
- Маикон - Лусио - Самуел - Киву -
- Станкович - Занети -
- Биабиани - Снајдер - Кутињо -
- Ето -
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Не дека ми е најголема желба,ова е желба која знаев дека може да се оствари затоа и го напишав Афелај! Иначе за моја најголема желба да со донесе еден играч тоа никад нема да се деси:toe:
CR7???:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom