Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
битно е да ја имаме играта, тоа е најбитно
реализацијата ќе дојде, секој тим во еден тек од сезоната си има проблеми со реализација, добро е што ова не ни се случува на крај од сезона
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.698
Поени од реакции
6.221
Како бе не ни недостигал Пандев што ви е,Кутињо ни еден прбив не направи само што изнуди еден прекршок на 20 метри(Бонучи добии жолт) коа Снајдер имаше слободен!!! Кутињо уште треба да се развива,ни еден дуел не доби а ни прекршок врз него не видов!! Кој го прати Пандев ке види дека врз него има најмале 5-10 прекршоци што значи знае да загради топка и да изнуди фаул(читај тоа го незнае Кутињо) Ние со Пандев и Занети Барса ја тепавме а не па едни аматари како Јувентус!!! За мене уште е класа Интер пред Јуве како што изјави пред некој ден Аквилани,имаа среќа што не игравме со најак состав иначе ке го јадеа на велико!

--- надополнето ---

МАКЕДОНСКИОТ НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР горан пандев РАЗОЧАРАН ОТКАКО ГО ИСВИРКАА ДОМА НА МЕЧОТ СО ЕРЕМНИЈА
Повеќе не играм за Македонија
Сум играл и болен, сум играл и повреден, но никогаш не сум се жалел. Впрочем, на последниот натпревари со Словачка и Ерменија Интер не ме пушташе оти не бев наполно подготвен, но дојдов на моја одговорност. И што добив - свирежи, навреди и омаловажувања. А ваквиот однос на публиката кон мене не е прв пат.
Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев повеќе нема да игра за Македонија. Разочаран од свирежите на навивачите на последниот натпревар со Ерменија, капитенот на македонскиот национален тим одлучи повеќе да не го носи националниот дрес.
- Одлучив повеќе да не играм за репрезентацијата. Свирежите на публиката на мечот со Ерменија, беа само капак на сè она што го доживеав претходно. Оваа одлука не е донесена лесно, за неа размислував долго време, разговарав и со жена ми и со селекторот Јонуз и засега ќе се сконцетрирам само на настапите на мојот Интер - со разочарност во гласот се отвори Пандев и додаде:
- За мене носењето на дресот на репрезентацијата била и е најголема гордост и чест. Веќе десетина години настапувам во разните македонски селекции и секогаш сум го давал максимумот. Сум играл и болен, сум играл и повреден, но никогаш не сум се жалел. Впрочем, на последниот натпревари со Словачка и Ерменија Интер не ме пушташе оти не бев наполно подготвен, но дојдов на моја одговорност. И што добив - свирежи, навреди и омаловажувања. А ваквиот однос на публиката кон мене не бил прв пат - разочаран е капитенот на македонската репрезентација кој се осврна и на односите во македонскиот фудбал
- Многу работи треба да се менуваат за работата да тргне на добро. Не треба да се лажеме и залетуваме. На македонската фудбалската јавност треба да $ е јасно колку објективно ни се силите според она колку вложуваме во фудбалот. Ја потценуваме Ерменија, а треба да знаеме дека повеќе нема слаби репрезентации. Сите одат напред, сите вложуваат, во лигите и клубовите влегуваат спонзори, а кај нас работата е закочена . Во такви услови треба да бидеме задоволни ако бидеме и петти во квалификациската група - објективен е најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев кој поради повреда ќе паузира од мечевите на Интер.
- Го истегна лигаментот на скочниот зглоб на десната нога на првенствениот меч на Интер со Рома, па прогнозите на лекарите се деке ќе паузирам од двесетина дена до еден месец. Сакам да кажам дека имам одличен однос со тренерот Рафа Бенитез, со Интер добро ни тргна и убедем сум дека и во оваа сезона ќе стигнеме до еден од трофеите. (Т. З.)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јас ќе се откажам од Интер бидејќи фановите му светеа на Дел Пиеро со ласер. Стварно тоа не е фер и за прв пат се гледа вакво нешто на фудбалски натпревар. Брука и срамота. Срам ми е што сум фан на Интер. :kesa:

Него што се тиче Пандев, го оправдувам ваквиот потег. Не дека нешто глуми ѕвезда или кој знае што, па што има човекот да се замара и да игра за Македонија, кога некој од друга страна (Хари) гледа да го униши фудбалот во Македонија? Ако се повлечат уште неколку од подобриве, баш би било интересно да видам кој ќе викне Јонуз во репрезентација.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Сигурно било вака ама новинарите го едитнале малце за да биде поинтересно. :tv:

A може и стварно да му се дерел,ја не видов..
Едно 10тина пати дадоа повторена снимка :)

При вториот фаул врз Бијабиани, Маикон се развика и покажуваше на замена кон клупата.

п.с. Борјан, реално, Пандев не видов каде недостига у Интер вчера, Се што недостигаше беше реализацијата, ништо повеќе, односно, недостига, ко што реков и вчера, стариот добар Милито .... толку.
Недостигаше, и тоа премногу по таа десна страна.

Прва причина е тоа што Кутињо кога отиде на таа страна беше lost in space, а играта на Интер се базира на влегување во средина на крилните напаѓачи, али тоа потешко му оди на играч што игра со десна нога. Кутињо тоа успешно го правеше кога играше на левата страна, кога се префрли десно беше тоа што беше.

п.с.

Станковиќ играч на натпреварот против Јувентус

Мунтари си заминува во Јануари?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.752
Поени од реакции
44.064
Абе дај не ме зезајте за Пандев, или можеби ако Пандев играше зицерите за гол ке беа реализирани ?!
Убаво си реков, тоа недостигаше, а не Пандев, а со него а без него исти курац, до сега беше тежок просек ( освен во дуелот со Палермо ) и не играше нешто подобро од Коутињо вчера на пример така да не гледам со што недостигал во дуелот со Јувентус.

Него кај Коутињо вчера приметив дека знае да води топка и со лева нога подеднакво добро ко што тоа го прави и со десната, уште 1 плус за него во иднина.
 
M

mercenary

Гостин
Едно 10тина пати дадоа повторена снимка :)

При вториот фаул врз Бијабиани, Маикон се развика и покажуваше на замена кон клупата.
Не бев многу фокусиран на натпреварот прво полувреме.:)
При фаул врз Биабиани,Маикон се развикал за да бара замена кон клупата зашо Биабиани не можел да го продужи мечот или зашо не играл добро?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Сулеј ке си иде?!?! Неееееееееееееееее!


Сега кој ке прави ножички??!?!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Абе дај не ме зезајте за Пандев, или можеби ако Пандев играше зицерите за гол ке беа реализирани ?!
Убаво си реков, тоа недостигаше, а не Пандев, а со него а без него исти курац, до сега беше тежок просек ( освен во дуелот со Палермо ) и не играше нешто подобро од Коутињо вчера на пример така да не гледам со што недостигал во дуелот со Јувентус.

Него кај Коутињо вчера приметив дека знае да води топка и со лева нога подеднакво добро ко што тоа го прави и со десната, уште 1 плус за него во иднина.
Ќе беше каде каде подобро како што кажав, плус Маикон ќе имаше повеќе шанса да игра зашто Кутињо во дефанзива колку и да се труди е како првооделенче.
Не значи дека шансите ќе беа реализирани, но можеби ќе беа создадени други шанси, оние што Кутињо не ги создаде и онаа топка што му избега при пасот на Снајдер во шеснаесетникот.

Не бев многу фокусиран на натпреварот прво полувреме.:)
При фаул врз Биабиани,Маикон се развикал за да бара замена кон клупата зашо Биабиани не можел да го продужи мечот или зашо не играл добро?
Викаше за измена а не за тоа дека бил слаб. Поради повредата не можеше да игра убаво и Маикон тоа го примети.
Ни еден играч не би се осудил да побара замена за играч од неговата екипа со образложение дека е слаб.
 
M

mercenary

Гостин
For instance, Maicon was heard shouting over to Benitez that Jonathan Biabiany needed taking off as his performance wasn't up to scratch against Juventus.
Сигурно било вака
For instance, Maicon was heard shouting over to Benitez that Jonathan Biabiany needed taking off as his injury was serious.
ама новинарите го едитнале малце за да биде поинтересно. :tv:

A може и стварно да му се дерел,ја не видов..
Нормално. :tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.752
Поени од реакции
44.064
Aбе сеа што би било кога би било е муабетов за Пандев, може па со неговата кондициска неспремност и ке имаа играч мање на терен и ке изгубиеа 3-0 или ке имаа зеро шанси за гол и слично, незнам, зашто до сега не покажа нешто посебно, т.е., не беше нешто подобар од она што пример Коутињо го покажа со Јуве и Вердер, последен пример е неговата слика со Рома.

Не треба да се правиме слепи пред очигледниот проблем кој се вика реализација, добриот старт Милито и немањето голем избор на клупата, нешто што не беше случај лани.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Како бе не ни недостигал Пандев што ви е,Кутињо ни еден прбив не направи само што изнуди еден прекршок на 20 метри(Бонучи добии жолт) коа Снајдер имаше слободен!!! Кутињо уште треба да се развива,ни еден дуел не доби а ни прекршок врз него не видов!! Кој го прати Пандев ке види дека врз него има најмале 5-10 прекршоци што значи знае да загради топка и да изнуди фаул(читај тоа го незнае Кутињо) Ние со Пандев и Занети Барса ја тепавме а не па едни аматари како Јувентус!!! За мене уште е класа Интер пред Јуве како што изјави пред некој ден Аквилани,имаа среќа што не игравме со најак состав иначе ке го јадеа на велико!

--- надополнето ---

МАКЕДОНСКИОТ НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР горан пандев РАЗОЧАРАН ОТКАКО ГО ИСВИРКАА ДОМА НА МЕЧОТ СО ЕРЕМНИЈА
Повеќе не играм за Македонија
Сум играл и болен, сум играл и повреден, но никогаш не сум се жалел. Впрочем, на последниот натпревари со Словачка и Ерменија Интер не ме пушташе оти не бев наполно подготвен, но дојдов на моја одговорност. И што добив - свирежи, навреди и омаловажувања. А ваквиот однос на публиката кон мене не е прв пат.
Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев повеќе нема да игра за Македонија. Разочаран од свирежите на навивачите на последниот натпревар со Ерменија, капитенот на македонскиот национален тим одлучи повеќе да не го носи националниот дрес.
- Одлучив повеќе да не играм за репрезентацијата. Свирежите на публиката на мечот со Ерменија, беа само капак на сè она што го доживеав претходно. Оваа одлука не е донесена лесно, за неа размислував долго време, разговарав и со жена ми и со селекторот Јонуз и засега ќе се сконцетрирам само на настапите на мојот Интер - со разочарност во гласот се отвори Пандев и додаде:
- За мене носењето на дресот на репрезентацијата била и е најголема гордост и чест. Веќе десетина години настапувам во разните македонски селекции и секогаш сум го давал максимумот. Сум играл и болен, сум играл и повреден, но никогаш не сум се жалел. Впрочем, на последниот натпревари со Словачка и Ерменија Интер не ме пушташе оти не бев наполно подготвен, но дојдов на моја одговорност. И што добив - свирежи, навреди и омаловажувања. А ваквиот однос на публиката кон мене не бил прв пат - разочаран е капитенот на македонската репрезентација кој се осврна и на односите во македонскиот фудбал
- Многу работи треба да се менуваат за работата да тргне на добро. Не треба да се лажеме и залетуваме. На македонската фудбалската јавност треба да $ е јасно колку објективно ни се силите според она колку вложуваме во фудбалот. Ја потценуваме Ерменија, а треба да знаеме дека повеќе нема слаби репрезентации. Сите одат напред, сите вложуваат, во лигите и клубовите влегуваат спонзори, а кај нас работата е закочена . Во такви услови треба да бидеме задоволни ако бидеме и петти во квалификациската група - објективен е најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев кој поради повреда ќе паузира од мечевите на Интер.
- Го истегна лигаментот на скочниот зглоб на десната нога на првенствениот меч на Интер со Рома, па прогнозите на лекарите се деке ќе паузирам од двесетина дена до еден месец. Сакам да кажам дека имам одличен однос со тренерот Рафа Бенитез, со Интер добро ни тргна и убедем сум дека и во оваа сезона ќе стигнеме до еден од трофеите. (Т. З.)
За првиот дел кажа то што сакав ја :toe:
Вториот дел скроз го оправдувам. Ајде сеа и другите добри играчи да се повлечат па глупакон јонуз заедно со Хари што ке праат да видиме
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Aбе сеа што би било кога би било е муабетов за Пандев, може па со неговата кондициска неспремност и ке имаа играч мање на терен и ке изгубиеа 3-0 или ке имаа зеро шанси за гол и слично, незнам, зашто до сега не покажа нешто посебно, т.е., не беше нешто подобар од она што пример Коутињо го покажа со Јуве и Вердер, последен пример е неговата слика со Рома.

Не треба да се правиме слепи пред очигледниот проблем кој се вика реализација, добриот старт Милито и немањето голем избор на клупата, нешто што не беше случај лани.
Не го спорам делот дека ни фали реализација и изборот од клупа. Не знам колку забележа али сите акции и шанси идеа преку таа лева страна кај што најпрво беше Кутињо а потоа Ето.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Браво за Жулио Цезар и самуел Ето...
До 75 минута иНТЕР ДОМИНИРАШЕ, ПОСЛЕ 75 МИНУТА Бенитез се помири со нерешен резултат...
дај не ме смеј.. ако доминираше интер и ќе победеше туку имаше и среќа што лесно не изгуби на домашен терен .Интер исто играше како нагости да игра
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
дај не ме смеј.. ако доминираше интер и ќе победеше туку имаше и среќа што лесно не изгуби на домашен терен .Интер исто играше како нагости да игра
Заден пост на фан клубов -

Кај играл Интер ко на гости жити се ? Против екипа чиј голман задржава време при изведување/дегажман од 37мин ? Против екипа што во второ полувреме 2пати дали половина пројде (да , имаа контра шо настана после некој глуп фаул/нефаул и неферплеј (Деки се жалеше на повреда ко шо знам))

Играа против екипа шо се бранеше со 10 души ...шо да праат ? Да ги лупаат со шамари ...едноставно немаа среќа ...

Ми се **** од такви навивачи ко 90% од фан клубов шо станаа шо на секоја (непобеда) на интер пљукаат по тимот а на секоја победа(макар со мизерна игра) ги величаат сите ...

Фејл , ЕПИК ФЕЈЛ !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom