Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.752
Поени од реакции
44.064
Значи јас никаде не реков дека бил феноменален, него дека по она што го видов заклучив дека го има она потребното за да биде супер играч во иднина ( за година-две ) и со тоа Интер да добие ебење од првотимец во своите редови.
Ме радува тоа зашто не бев со тој став до сега, е сега останува да видиме каков развој и прогрес ке има во кариерата, затоа потенцирав дека ако правилно се постапува со него, а и он ако си ја искористи максимално оваа можност во животот, ке има супер кариера од која Интер како клуб ке има и те како голема корист.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во основа мислам дека нерешениот бод е најреален. Интер имаше повеќе од играта и повеќе притискаше, но сепак на периоди Јубе беше и поопасен, особено Красиќ кој му направи еден тон проблеми на Киву.

Играта не беше толку лоша, но сепак мораше да се нападне поагресивно одбраната која примаше по 3 гола неколку пати сезонава, но сепак со Милито вон форма, Пандев повреден, Бијабиани се повреди и тешко одеше во напад, не се искористи феноменалната форма на Ето.

Мислам дека Станкович мораше да излезе во второ полувремре, некако делуваше како да нема душа и направи 2 големи грешки од кои едната ќе завршеше за малце со гол на Кваљарела. Во последниве натпревари Станкович играше многу добро и даде живост на средината, но второ полувреме беше изгубен.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Најреален резултат со по 1-2 шанси на 2-те страни .. Ето ви игра во страшна форма :) И да, честитки за освоениот бод :smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Најреален резултат со по 1-2 шанси на 2-те страни .. Ето ви игра во страшна форма :) И да, честитки за освоениот бод :smir:
Абе на дечково на крај му пишува : "Честитки за освоениот бод" или не сум доволно спиен јас па така ми се гледа.. ај ај . Повеке се израдуваа на нерешеново него ли ние кога освоивме лига шампиони.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Инаку знаете ли како Пандев се повреди со Рома му удри еден старт на Тоти овој коњот одма му врати го нагази на зглобот и сега Пандев истегнал лигаменти на зглобот.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Дечки очекувајте малку јадење трици, ако е точно тоа дека Пандев откажал играње во репрезентација, и ќе се посветел само на интер.

Иначе од вчера сум изненаден, што немаше голема паника кај некои членови, зошто сме изиграле нерешено.!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Извините за оф топик, али морам да го пофалам стварно Деко и неговиот избор за аватар !
Гуд уан ! :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
For instance, Maicon was heard shouting over to Benitez that Jonathan Biabiany needed taking off as his performance wasn't up to scratch against Juventus.
Тачно е ова ?? Пошо дур се повреди според мене Биабиани беше баш солиден !
 
M

mercenary

Гостин
For instance, Maicon was heard shouting over to Benitez that Jonathan Biabiany needed taking off as his injury was serious.
Сигурно било вака ама новинарите го едитнале малце за да биде поинтересно. :tv:

A може и стварно да му се дерел,ја не видов..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи ако светењето со ласер е доказа за такво нешто, какви се тогаш фановите на Јуве кои тепаат сопствени играчи, или пеат песни за починати личности кои не само што се легенди на Интер во случајов, туку се и легенди на Италијанскиот фудбал воопшто ?

Многу глупо размислуваш иако имаш 23 години, не за друго, истото важи и за ( дел ) од фановите на Јувентус ако веќе тераме со твојата логика. Генерализираш, тоа ми е поентава на целиов муабет, не можеш да кажеш вакво нешто ако 1 човек од 70 000 луѓе направи некаква глупост.
Јас да сум ко Платини ќе го казнам Интер со 100 000 евра дека дозволува да се поремети натпреварот ..
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Јас да сум ко Платини ќе го казнам Интер со 100 000 евра дека дозволува да се поремети натпреварот ..
Не бе одма серија б какви 100000 евра.
Вчера се виде колку недостигаат Пандев и Занетеи.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.752
Поени од реакции
44.064
Јас да сум ко Платини ќе го казнам Интер со 100 000 евра дека дозволува да се поремети натпреварот ..
Да да, ко Бари лани што ги казнија кога му светеа на Диего и тоа пенал кога шутираше, пенал кој беше тежок фејл бидејќи беше промашен цел гол.
Тоа е едно, и друго, каква врска има Платини со ова ...

п.с. Борјан, реално, Пандев не видов каде недостига у Интер вчера, Се што недостигаше беше реализацијата, ништо повеќе, односно, недостига, ко што реков и вчера, стариот добар Милито .... толку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom