Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Што тресете толку зелени, се изнапрочитав субјективни мислења колку ти душа сака...
Ако не ја сакате Италија не мора да серете тука дека не било пенал или дека биле греота или пак дека било најголемо изненадување...
1. Фудбал играат и двете екипи, убаво го почуствуваа тоа и другите екипи каде што еден Бразил играше против екипа со 3ца професионални фудбалери во тимот и едвај победија али таму не видов некој да вика дека е брука и срамота и вакви глупости тука што се пишуваат...
2. Не било пенал? Абе ајде, го влече за дрес кога овој се обидува да ја стигне топката и има шанси да ја стигне, да немаше шанси да ја стигне топката како во многу случаи кога имало влечење за дрес или обострано влечење немаше да има пенал... чист како солза пенал...
3. Италија ќе иде понатака :pipi:

Единствената критки кон ЛИПИ, дрвоооооооооооооооо :tapp:.... Екипа во која има 2ца напаѓачи со исти(или слични) карактеристики однапред е осудена на пропаст...
Каква разлика на терен ќе направеа Балотели и Касано со еден од Ди Натале/Јакинта/Џилардињо.... ќе има минимум 5 стопроцентни шанси...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ако Северна Кореја има 3 професионалци,Нов Зеланд нема ни 3 :icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Интересно,не виде дека Канаваро играше пред тоа?
Ептен дека си последен, и претходно беше објаснето али изгледа не го разбирате фудбалот и правилата..
Немаше офсајд зашто последен играч кој играше со топката беше играч на Италија, а не дека Канаваро играл..
Зашто ако играше играч на Нов Зеланд со глава и Канаваро изреагираше несмасно како што изреагира и му поклони топка за гол како што му поклони ќе беше офсајд бидејќи он проба да ја избаци поради тоа што топката идеше кон играчот на Нов Зеланд и тоа влијае на цела игра....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ептен дека си последен, и претходно беше објаснето али изгледа не го разбирате фудбалот и правилата..
Немаше офсајд зашто последен играч кој играше со топката беше играч на Италија, а не дека Канаваро играл..
Зашто ако играше играч на Нов Зеланд со глава и Канаваро изреагираше несмасно како што изреагира и му поклони топка за гол како што му поклони ќе беше офсајд бидејќи он проба да ја избаци поради тоа што топката идеше кон играчот на Нов Зеланд и тоа влијае на цела игра....
Ова правило претпоставувам ти го измисли?

Едит:сега пак го погледнав голот.После центаршут топката ја удри Рид,па потоа Канаваро,значи пред Канаваро со топка играч играч на Нов Зеланд.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Да, само штета немаш капацитет да го сфатиш...
Види го голот уште неколку пати,па види кој последен играл.
А сега,уживај во освоениот бод,по подарениот пенал.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Види го голот уште неколку пати,па види кој последен играл.
А сега,уживај во освоениот бод,по подарениот пенал.
А што не сфати? Последен пат играше Канаваро а пред тоа според тоа што прочитав играл играч на Италија, тоа и го пишав...
И гајле ми е за освоениот бод а и за Италија, мило ми е за Липи што го изеде, али пак ќе идат понатака...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Среќен сум за Парагвај и за Италија. Италијаниве не само што не заслужија понатаму туку и сега требаше да бидат решени. Да се шутираа пенали Италија ќе беше рекордер со 3 пати поред освоено Светско првенство. Катастрофална игра и во случај да испаднат нема да ми биде криво.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
А што не сфати? Последен пат играше Канаваро а пред тоа според тоа што прочитав играл играч на Италија, тоа и го пишав...
И гајле ми е за освоениот бод а и за Италија, мило ми е за Липи што го изеде, али пак ќе идат понатака...
Друже објаснив погоре,не знам дали читаш.
После центаршут топката ја удира Рид(играч на Нов Зеланд),топката после него ја удира Канаваро и доаѓа до стрелецот(Смиц или како и да беше).Што не ти е јасно?Каков офсајд.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ако Северна Кореја има 3 професионалци,Нов Зеланд нема ни 3 :icon_lol:
Да не се лажеме Нов Зеланд не само што има професионалци има и играчи од калибарот на Рајан Нелсен - премиер лига , Сајмон Елиот - исто така , Фелон и Килен во втората Англиска лига ... МекГлинчи - Шкотска ( Мадервел ) , Бертос ирга во Феникс но беше доста добар денес и тн...
А Северна Кореа..... најдобар играч од ЦСКА ... и уште 2ца што иргаат професионално другите ГЕНЕРАЛИ хахаххаа
 
M

mercenary

Гостин
Друже објаснив погоре,не знам дали читаш.
После центаршут топката ја удира Рид(играч на Нов Зеланд),топката после него ја удира Канаваро и доаѓа до стрелецот(Смиц или како и да беше).Што не ти е јасно?Каков офсајд.
Не беше офсајд.Џилардињо со глава ја "цивна" по нафрлувањето а не Рид.
Само алал да му е на судијата како виде...ја на повторена снимка сеа одвај видов,со коса малце ја допре само...:turn:
 
Н

'Никола'

Гостин
Не беше офсајд.Џилардињо со глава ја "цивна" по нафрлувањето а не Рид.
Само алал да му е на судијата како виде...ја на повторена снимка сеа одвај видов,со коса малце ја допре само...:turn:
Ами видел, шипинки. На среќа ја донесе правилната одлука.:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Друже објаснив погоре,не знам дали читаш.
После центаршут топката ја удира Рид(играч на Нов Зеланд),топката после него ја удира Канаваро и доаѓа до стрелецот(Смиц или како и да беше).Што не ти е јасно?Каков офсајд.
Ако беше така како што викаш ти ќе беше ОФСАЈД !!!!
Колку години имаш? Од кога гледаш фудбал? Ги знаеш правилата за офсајд?
Ај еве некој друг нека каже дали сум јас или ти во право, зашто неам намера на дрво да објаснувам зашто дождот паѓа а на се симнува по скала...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ако беше така како што викаш ти ќе беше ОФСАЈД !!!!
Колку години имаш? Од кога гледаш фудбал? Ги знаеш правилата за офсајд?
Ај еве некој друг нека каже дали сум јас или ти во право, зашто неам намера на дрво да објаснувам зашто дождот паѓа а на се симнува по скала...
Ај не се прави многу паметен.
Канаваро игра последен,офсајд е.
Чао пријатено!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom