Група Х (Шпанија, Швајцарија, Чиле, Хондурас)

Статус
Затворена за нови мислења.

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ги научи Мурињо како треба да се игра ! :icon_lol::icon_lol:

Зона FTW!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хицфелд и Шпанците... тоа обично завршува лошо за Шпанците :tv:

Браво Отмар мајсторе голем мерак ми направи :vozbud:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Честитки за Швајцарците! :smir:

Браво....секоја чест...
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Честито за Швајцарија.
Шпанските играчи генерално потфрлија скоро сите.
Ова ќе им биде лекција за наредните натпревари, да играат посериозно и попретпазливо, оти ова е голем шок за нив.
Се надевам ќе успеат да се соземат и ќе ја покажат нивната вистинска игра. Тоа го чекам и јас а и сите други од нив.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Секоја чест за Швајцарците и за Хицфелд, пријатно ме изненадија.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Тоа ти се вика Отмар Хицфелд тактика:pipi:
Хехе Отмар против Висенте како вод добрите стари времиња Реал и Баерн :pipi:

Не знам кој се сеќава ама 2001 на Бернабе скоро идентичен дуел на овој одиграа Реал и Баерн и 0:1 заврши (јасно Реал напаѓаше како Шпанија денес).
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ама и судииве, ај Милан да играше па 5 минути продолженија да даваа.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Го молам boki10messi да ми каже дали ова е онаа Шпанија за која ни ја пунеше глаата? :tv:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Честито за Швајцарија.
Шпанските играчи генерално потфрлија скоро сите.
Ова ќе им биде лекција за наредните натпревари, да играат посериозно и попретпазливо, оти ова е голем шок за нив.
Се надевам ќе успеат да се соземат и ќе ја покажат нивната вистинска игра. Тоа го чекам и јас а и сите други од нив.
Не, солидни беа Шпанците, ама Швајцарија не направија ни една грешка, ја изиграа цела уткамица у исто темпо, без пад у игра. Не дека изиграа екстра Шпанците али доста добри беа, неможеш да кажеш дека потфрлиле.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.746
Е ова веќе е големо изненадување. Прво полувреме во доминација на Шпанија но само една сериозни шанса на Пике. И таман кога запнаа во вториот дел умешна контра на Швајцарија и среќен гол. Тоа значеше дека треба да се затворат до крајот. И го нсаправија тоа маестрално, како под конец, не им дадоа да мрднат на Шпанците. Освен пречката на Алонсо, се друго им беше јалови напади. Дердијок после ги направи сарма Пујол и останатите и за малку не ја запечати судбината. Се на се видовме храбра Швајцарија кој одигра паметно и со добра одбрана и солидна Шпанија која беше слаба во последниот ред. Лоша игра на одбраната, и лош потег на Дел Боске што се форсираше левата страна. Не минаа ниеднаш од таму, али битно се скинаа од нафрлувње. Навас дрво, једина позитивна оценка му давам на Алонсо и на Рамос можеби.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
Браво за Швајцарија.
Одлична, дисциплинирана игра на Швајцарците, посебно одбраната им беше невидена, браво.
А за Шпанија, што да кажам ? Сите, ама сите до еден потфрлија. Не го очекував ова од еден од главните фаворити за трофејот.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
9.959
Е да го е*ам ќе гледам леви екипи понатаму. Ни фудбалот не е она што беше, сега е 11 во одбрана и шибај цел натпревар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom