Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
пишано е на фб, група - Светско 2010.
можам да замислам што се дешава во групата за нивната репрезентација... ја не враќам само покажувам што племе се северниве, а не Африканциве ќе викате племе биле.

ај заебете доста беше. . .

за вечер мислам дека абуриџините ќе изненадат, како и што беше досега со изминативе.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
По што заклучи бе за ова? Дај ми ајде аргументи зошто Милер не го бидувало како фудбалер.
Пеер не ти е дораснат тој за Светско првенство...нека ја грее клупата и нека биде срекен што уопште е повикан, а за прва постава здравје по 4години. Па како бе по шо заклучив, со Интер утна колосална шанса, со Лион имаше исто две три шанси..едноставно е ПРЕМНОГУ форсиран од Ван Гал.
Е ајде сеа па ти кажи ми по што закличи дека е јак ?
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Има модератори за оваа тема? Или воопшто на форумов?
Никој за фудбал не зборува.
Мислам дека има посебна тема политика.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
хаха ова веќе смешно станува...

ајде простено ви е, што да ви правам...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не беше саркастичен, туку се обидуваш да бидеш. Има разлика. Плус како да приметам, се работи за Боби напатеното детенце из Дебар града :icon_lol:
браво еј, како примети.

нема да навредувам иако и ти тука како големограѓанин ја покажуваш својата кралска култура шо ќењаш на темава и изиграваш нешто додека никој не те чепна тебе, ти преку екран ќе ми кажуеш мене дали сум имал култура или сум бил напатен... OMG... ноу комент
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кај се модераторите? :jaj:
Кој модератор ќе престигне да ја среди темава бе... јас замалев читајќи а не па да треба да селектирам, едитирам и бришам... прекинете со глупости и политика, факт е дека има запалени навивачи од двете страни (онаа за и онаа против) ама мислете што пишувате ебаго...
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Пеер не ти е дораснат тој за Светско првенство...нека ја грее клупата и нека биде срекен што уопште е повикан, а за прва постава здравје по 4години. Па како бе по шо заклучив, со Интер утна колосална шанса, со Лион имаше исто две три шанси..едноставно е ПРЕМНОГУ форсиран од Ван Гал.
Е ајде сеа па ти кажи ми по што закличи дека е јак ?
Има некој напаѓач со 100% реализација? Ги наброја утките на Милер, ама ги забораваш головите да ги кажеш. Млад е, исто како и цела германска репрезентација. Затоа ќе игра на ова светско првенство, а не затоа што Ван Гал го форсирал.
 
Н

'Никола'

Гостин
Пеер не ти е дораснат тој за Светско првенство...нека ја грее клупата и нека биде срекен што уопште е повикан, а за прва постава здравје по 4години. Па како бе по шо заклучив, со Интер утна колосална шанса, со Лион имаше исто две три шанси..едноставно е ПРЕМНОГУ форсиран од Ван Гал.
Е ајде сеа па ти кажи ми по што закличи дека е јак ?
Прво и основно има 20 години. Оваа му беше прва професионална сезона, и мислам дека јас немам сретнато некој подобра прва сезона да има од Милер. Беше премногу значаен фактор во Баерн.
Втор стрелец, одма после Робен, - Томас Милер – 19 гола (13-Бундеслига, 2-Лига на Шампиони, 4-ДФБ Куп).
И башка што шибаше голови, учествува нон стоп во акциите, непредвидлив е, знае многу често да украде топка.
И пак ќе кажам - прва професионална сезона му е. А чим и Лев го зеде, а и ќе го игра, верувај, значи не е само од вГаал форсиран, туку гледаат сите дека вреди како фудбалер.
А за промашувањата, добро бе, кој немал промашувања, сите врвни ѕвезди се имаат бламирано на многу подебилен начин.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Боби[Мкд];3616091 напиша:
браво еј, како примети.

нема да навредувам иако и ти тука како големограѓанин ја покажуваш својата кралска култура шо ќењаш на темава и изиграваш нешто додека никој не те чепна тебе, ти преку екран ќе ми кажуеш мене дали сум имал култура или сум бил напатен... OMG... ноу комент
Што изигравам бре дете, јас нормална дискусија водам тука, за разлика од тебе, подосаден си од вувузелана ебате, не само тука, насекаде низ форум Фудбал.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
@ Apokalipto,

Ок ок, реков еднаш дека не постирам веќе на оваа "тема" али бев цитиран неколку пати па се вратив, али овој пат веќе не. Едноставно се усра темата како у генералната тема за Тенис каде што се вреѓаше на велико пред недела дена па и од таму се откажав. Штета, генерално добар форум е Кајгана, али тоа е пациенти, комплексаши, и слично имало и ќе има!

Поздрав!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Што изигравам бре дете, јас нормална дискусија водам тука, за разлика од тебе, подосаден си од вувузелана ебате, не само тука, насекаде низ форум Фудбал.
Абе муж голем, сезнајко. Темава е за фудбал, не ти да ми кажуеш дека сум досаден и изкомплексиран... ебате сајбер психоаналитичарот...
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Прво и основно има 20 години. Оваа му беше прва професионална сезона, и мислам дека јас немам сретнато некој подобра прва сезона да има од Милер. Беше премногу значаен фактор во Баерн.
Втор стрелец, одма после Робен, - Томас Милер – 19 гола (13-Бундеслига, 2-Лига на Шампиони, 4-ДФБ Куп).
И башка што шибаше голови, учествува нон стоп во акциите, непредвидлив е, знае многу често да украде топка.
И пак ќе кажам - прва професионална сезона му е. А чим и Лев го зеде, а и ќе го игра, верувај, значи не е само од вГаал форсиран, туку гледаат сите дека вреди како фудбалер.
А за промашувањата, добро бе, кој немал промашувања, сите врвни ѕвезди се имаат бламирано на многу подебилен начин.
веднаш ке те демантирам - Педро !
и дај не зезај..шибаше голови само против Келн, Фрајбург и други такви тимови...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Боби[Мкд];3616101 напиша:
Абе муж голем, сезнајко. Темава е за фудбал, не ти да ми кажуеш дека сум досаден и изкомплексиран... ебате сајбер психоаналитичарот...
Убаво што сам си сфатил дека си искомплексиран, пошто никаде јас не ти пишав :tv:
 
Н

'Никола'

Гостин
веднаш ке те демантирам - Педро !
и дај не зезај..шибаше голови само против Келн, Фрајбург и други такви тимови...
Си го гледал Баерн сезонава?
А за Педро не знам, пошто Барса ја имам само 3-4 пати сезонава гледано, не ти се противам. Иако пак стојам на ставот дека Милер имаше перфектна прва сезона.
И пак ќе те прашам, колку пати ги имаш гледано Баерн сезонава? Пошто не се само головите што се бројат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom