Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
И јас испцув. Но, не испцув од омраза. Опцув бидејќи навивам за Србија. Мислев дека може дури до полуфинале, ама очигледно не може ни преку групите.

Ја опцув и Македнија еднаш, кога изгубивме кошарка од Хрватска, а водевме со 20 коша. Тогаш се насобирав банови. Сега добро е, ама тешко памет да ми дојде:uvo:
 
R

Rigel Kent

Гостин




Glavna vina za porazot ima Kuzmanovic .Steta za vakva izvonredna generacija, no ne e se gotovo.
NAPRED SRBIJA
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Сега Германија да го испуши од Австралија :tv:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ај назад на фудбал молам.

Вечер по се изгледа стартува Клосе за Германија. Последна шанса веројатно - ако не направи ништо Какау чека од позадина. А ако Клосе сега го изгуби местото мислам дека не влегува до крај на СП. И Милер ќе стартува десно а очекувано позади Полди - Бадштубер лев бек. Со 5 играчи на Баерн во прв тим ќе оди Германија на трите бода.
Ја мислам вака нешто ќе биде составот! Речиси сигурен сум!
(4-2-3-1)

----------------------------Нојер--------------------------------

---Лам-------------Боатенг----Мертезакер------Бадштубер

----------------Хедира--------------Швајнштајгер----------

--Милер---------------------Озил--------------Подолски-----

------------------------------Клозе-----------------------------
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
по малце и жал ме фаќа за овие, Босна се помали лузери од нив.
црквата не ни ја признаваат, како после да си брат со тастер :toe:
Република Советски проректорат :tv:
 
R

Rigel Kent

Гостин

Ja poddrzuvam reprezentacija za koja navivam na ova svetsko prvenstvo kako i Argentina .
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Шала на страна ама Жигич не заслужува прв состав да игра.
Подобра опција место него би бил Лазовик,побрз е со топката,непредвидлив е и има добар шут...а не рефлекторот да трчкара и да утиња шанси на пола метро од голот.



П.С ПРЕКУ КУР СТЕ МИ СО ПОЛИТИКАВА,ОЛАБАВЕТЕ МАЛЦЕ !!!
 
R

Rigel Kent

Гостин
Каква извонредна генерација бе? Освен Видич и Иванович се друго е ВТОРОКЛАСНО и тоа се виде и на овој натпревар!!
А иначе страсни навивачи на Србија може да бидат само србоманчиња. Зошто некој друг би навивал за тимот на Србија?? Да не играат некој многу убав фудбал, да не везат по теренот?:vozbud: И ја навивав за Србија во овој натпревар( сепак се соседи и поблиски) ама да се удирам од земја зошто изгубиле како некои тука... реков само србоманчињата го прават тоа. :kesa:
Ako navivas za Srbija togas si Srboman??!!! ne go ocekuvav ova od tebe , barem tebe te znam kako realen na forumov.Ne se samo Vidic i Ivanovic .Nemaat nekoja igra no igraat so srce za svojata zemja.Ovde provociraat nekoi neartikulisani i ....Iritiracki e da se citaat takvi prostacki postovi.
Strast ovde pokazuvaat samo spamerite sirejki omraza.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Боби[Мкд];3616027 напиша:
Абе гледаше некој на ХРТ2, коментарот легенда беше, три пати сврши, два пати на голот, еднаш на црвениот.

А ќе го цитирам шо кажа додека траше натпреварот, се згазив од смеење.


:pos::pos:
Прав "професионалец" т.е. ИДИОТ.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Гана не очекував да бидат толку добри, а од друга страна Србите немаа среќа. Требаше да внимаваат повеќе за да не добие некој од нив црвен картон, а играта со рака и пеналот ги дотолчи.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Боби[Мкд];3615997 напиша:
И после да не ги пцуеш, го отекоа со знамево, па греота да не ги пцуеш.
Ете гледаш до кое ниво е дојдена твојата култура? Зошто би го пцуел? Затоа што одбрал да навива за некоја репрезентација?

Малограѓанштина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom