Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ќе има голема борба за второто место,едноставно Германците нема да ја испуштат оваа шанса што има ја укажа Гана да го заземат првото место во групата.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Абе вака не може вам нико ништа :pos::pos::pos:, па и Германија ќе ја победеле.:pos2:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Непотребна омраза, се кладам дека 90% од вас сте на возраст од 15-18 години, без желба да ве навредам или нешто али тоа е чест случај на новите генерации. Незнам одкаде толкава омраза, (без причина) стварно.
Причини има колку сакаш..да не ги набројувам и се радувам бе што изгубија мое право :) не вреѓам,само се радувам :) И немам 15 год :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
честито победа на гана...само не знам некои што покажуваат толкава омраза спрема србија....јас не навивам за нив ама не гледам причина зошто да ги мразам...тие барем стигнаа до СП некои како нас или како црнагоре од дома го гледаме светското и тешко дали некогаш ќе го почуствуваме..зато малце хејтерите на србиија нека размислат два пати пред да хејтат...за друи репрезентации секој знае да навива и за најсилните во светот..но нашава никој не ја гледа тоа ме нервира кај некои....
Инаку формацијата и поставеноста на србија беше премногу дефанзивна и се плашеа да нападнат поради тоа ги проследе несреќа....фудбалот го гледав со татко ми и тој ме информира дека во денешнава српска репрезентација ја гледа поранешна југославија на времето...истиот фудбал(плашлив,бавен,неодлучност),истиот менталитет на тимот,колку и да имаат добар тим во големо натпреварување се за никаде,како да се плашат од можноста итн.....
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Абе секој си ја бодри својата репрезентација, нормално е да има такви коментари од нив. Сакам да кажам ако ти навиваш за Германија, нормално ќе е да пишуваш слични ствари, ко пример дегенчено со Deutschland uber alles. Што е поразлично тоа од ,,Србија до Јоханезбург'' ?

Океј е мал ремет, сфаќам, ама дотолку не ми е јасно.
Со тоа што има мала суптилна ама видлива разлика меѓу тоа да го напишеше еднаш (а лично јас ни еднаш немам, еден пост ако ми најдеш таков пиво имаш) и секој втор пост да е јутуб видео за тоа „ооо колку е добра србија јоу јоу јоу“. Освен тоа револтот на повеќето членови е насочен кон србоманите а не кон Србите во темава кои секако имаат право да си ја бодрат репрезентацијата - само поприземјено и не толку арогантно како во темава.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
хаха со играта што ја прикажаа Србите, нашата маала да ја соберам ке ги победиме хахаха...
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Не бе... Србија била јака... Србија ќе изненадела на Светско... WOW Колку сум изненаден :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Жигич циганчето под итно да се избаци од репрезентација,ја уништи цела утакмица со колосалната шанса за гол...Кузмановик мислеше дека игра ракомет,па почна да ги користи и рацете :tv:
Боље ке беше Лазовик прва постава да го стави,се виде одма по неговото влегување во игра како живна играта на Србија,каде каде поопасни беа...

За Гана секоја чест,си одиграа мудро,си чекаа шанса и ја дочекаа.

Вечер Швабите ке тепаат лагано,барем би требало и то је то.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Многу ми е ќеф што победе Гана, супер изиграа!
Подобар викенд од овој здравје, загубија и Гејлада и четниците:vozbud:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Значи мораше прв црвен картон и прв пенал против Србија. Заслужена победа на Гана, можеби требаше и 2 гола да дадат....Ееее Красиќу, Жигиќу, Декиии!!!!!:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
326
Поени од реакции
56
Со тоа што има мала суптилна ама видлива разлика меѓу тоа да го напишеше еднаш (а лично јас ни еднаш немам, еден пост ако ми најдеш таков пиво имаш) и секој втор пост да е јутуб видео за тоа „ооо колку е добра србија јоу јоу јоу“. Освен тоа револтот на повеќето членови е насочен кон србоманите а не кон Србите во темава кои секако имаат право да си ја бодрат репрезентацијата - само поприземјено и не толку арогантно како во темава.
Се сложуван со тебе. Не ја сакам, не ја поштувам Србија, но мојот револт кон овие Глупи србомачиња е уште поголем
 
Н

'Никола'

Гостин
Значи мораше прв црвен картон и прв пенал против Србија. Заслужена победа на Гана, можеби требаше и 2 гола да дадат....Ееее Красиќу, Жигиќу, Декиии!!!!!:tapp::tapp::tapp:
Жалам за поразот, јас типував на нерешено.:)
А иначе не беше прв црвен картон, мислам дека веќе трет беше на првенствово. А за пенал, епа прв беше јбг.:)
Ај наредната со Германија, ја губите, после другите тепајте ги.:) (си знаеш, ова на тебе се однесува, не ги провоцирам другите):)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Со тоа што има мала суптилна ама видлива разлика меѓу тоа да го напишеше еднаш (а лично јас ни еднаш немам, еден пост ако ми најдеш таков пиво имаш) и секој втор пост да е јутуб видео за тоа „ооо колку е добра србија јоу јоу јоу“. Освен тоа револтот на повеќето членови е насочен кон србоманите а не кон Србите во темава кои секако имаат право да си ја бодрат репрезентацијата - само поприземјено и не толку арогантно како во темава.
Ок, те зедов тебе за пример пошто правам муабет со тебе, немав никаква друга намера освен да укажам на тоа дека секој на свој начин си ја бодри својата репрезентација. А тоа да, неколку членови влечат корени од Србија и нормално е да постираат такви клипови, увек србите биле такви во понашање, таков менталитет имаат, американци да беа така немаше да се понашаат, затоа се им се удира од глава, како што е во случајов :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ај назад на фудбал молам.

Вечер по се изгледа стартува Клосе за Германија. Последна шанса веројатно - ако не направи ништо Какау чека од позадина. А ако Клосе сега го изгуби местото мислам дека не влегува до крај на СП. И Милер ќе стартува десно а очекувано позади Полди - Бадштубер лев бек. Со 5 играчи на Баерн во прв тим ќе оди Германија на трите бода.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom