Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2009
Мислења
326
Поени од реакции
56
А знаат "швабиве" дека не играа Ивановиќ, Красиќ и Станковиќ и дека Нов Зеланд постигна гол од единствената шанса што ја имаа?

Незнам мене Жигиќ и Пантелиќ воопшто не ми делуваат убедливо напред, Тошиќ полесно доаѓа во шанса од нив. Коларов и Рукавина свака част, сечат момциве. А и Суботиќ имаше една шанса со глава во која е потешко да се промаши отколку да се погоди. Не играа којзнае што но ова нормално немора ништо да значи, кога влегуваа навивачите на терен барем да ја прекинаа да ми се смета коефициент 1 на ливче. :pos2:
Исто ќе беше и тие да ви играа. Ајде едвај чекам да дојде денот кога ќе си го лапнете од Гана, а после со Германија ќе видиме до колку ќе броиме. Совет од мене играјте го најдобар стрелец на Светско да биде Подолски. Најмалку три ќе им даде на смешниве срби:pos2::pos2::pos2:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.656
Поени од реакции
43.500
Не сум ни на едната,ни на другата страна...Ама Англија едвај победи со Јапонија,Шпанија со гол во 90-та со Саудиска Арабија,Португалија 0:0 со Капе Верде...ете и Србија киксна со Нов Зеланд,ај им се смеете шо кикснале со Нов Зеланд,еми они ако почнат да ни се смеат шо загубивме од Андора на пример?? И сите едвај чекате да почнат да ги бушат на СП,за да им се смеете,ами ние што не ни стигнавме до таму?

Гледајте си прво во нашиот двор ебаго.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Dobar post ManUtd.

A onoj pogore od tebe pak...:kesa:
"I da igrale Ivanovic, Vidic, Stankovic i Jovanovic isto ce bilo".

Rezultatot od ovaa utakmica e apsolutno nebiten, ako ne i korisen za da ozbilnosta bide na maksimalno nivo. E zatoa se raduvam na porazov dragi moi Svabcinja i anti-Srbcinja. :smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Дај не заебавај... и Вестерман нема да игра поради некоја глупа повреда од вчерашниот натпревар. Нема да патува за ЈАР :kesa:Што е многу, многу е.

Адлер, Ролфес, Балак, Треш, сега и Вестерман. Јансен сеуште незаздравен. Од овие Михаел, Хајко и Рене првотимци, Ролфес и Треш меѓу најекспонираните резерви кои додаваа и тактички можности за Лев. Вестерман може и лево и централно. Вака работата за Лев станува мошне едноставно само еден треба да испрати дома задутре заради сите овие повреди од прелиминарниот кадар.

Премногу баксузи ја следат Германија во подготовкиве...
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
Ако бе, изгубивме од Нов Зеланд и што сега ? Ова беше школа за играчите како (не)треба да се понашаат (читај, играат).
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Ако бе, изгубивме од Нов Зеланд и што сега ? Ова беше школа за играчите како (не)треба да се понашаат (читај, играат).

Од 10 ти септември 2008 година Србија нема пораз. Ова и текако е потребно за да може да се надогради психата на играчите.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Па и Германија играше без Лам, Швајни и Балак вчера па што?

Ги демолиравме.

Face it срчиња, лузери сте биле отсекогаш.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Не сум ни на едната,ни на другата страна...Ама Англија едвај победи со Јапонија,Шпанија со гол во 90-та со Саудиска Арабија,Португалија 0:0 со Капе Верде...ете и Србија киксна со Нов Зеланд,ај им се смеете шо кикснале со Нов Зеланд,еми они ако почнат да ни се смеат шо загубивме од Андора на пример?? И сите едвај чекате да почнат да ги бушат на СП,за да им се смеете,ами ние што не ни стигнавме до таму?

Гледајте си прво во нашиот двор ебаго.
Tie se jacaa deka ne im moze nikoj nisto, ne nie.
Ne be kaj moze niv da gi busat niv ne im moze nikoj nisto.
I da, temava ne e za Makedonija, siti se na porazi na Makedonija vo tema za Makedonija. ;)



Mile ReD DeViL напиша:
Разлика измеџу Фудбалери и Ногометаши е то што Фудбалери иду на Светско Првенство... :helou:


Ajde sega site da se nasmeeme.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Не ги глеајте резултативе од пријателскиве, веза немаат со тоа што ќе биде на СП.

Иначе лошо за Швабиве... многу добри и важни играчи им се повредија.
 
Н

'Никола'

Гостин
Не знам што туку се препукувате, нека почне Светсково, да видиме како ќе изиграат, па после да покажуваме заби едни на други. А не вака, сето ова се празни муабети.
И само едно ќе ве молам, не ја потценувајте Германија и нејзината фудбалска јачина, ќе ви се врати како бумеранг.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
У оваа група ќе гази Германија како и секогаш...Типувам 3/3 !!Иако и другите не се лоши...али Германија е фаворит дефинитивно...
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
!


Eve vi srpcinja pederi edno klipce da vi go razubavi denot :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom