Група Б (Аргентина, Нигерија, Јужна Кореја, грција)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Decki toa so se raduvame deka grcite go izele e makedonska rabota ! Od zavist zborime ! Oni se na svetsko i od site da go izedat na svetsko se osekaat atmosfera i ke bidat zapisan u istorijata i ke ucestvuvaat ! A nie ke si sedime u makedonija i ke pukame seiri ! Site od balkanot bile samo nie ne ! edna slovenija kolku skopje sto e otide na svetsko i pobedi vo prvata utakmica ! SRAMOTA SME NIE A SE SMEEME NA GRCIJA ! KOLKU DA JA MRZAM NEMAM PRAVO DA SE SMEAM ZASTO NIE NE SME NI POLA OD JACINATA NA GRCIJA ! ZA DA DUPCIS NEKOJ TREBA DA BIDAS PRED NEGO !
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Хехе...нема врска што не сме влезени....тие имаат примено 11 гола и немаа постигнато гол....не дека ние ќе бидеме подобри но зошто се срамат пред цел свет ????????? мене баш ми е мило дека изгубија од Кореја и сакам да изгубат од Нигерија и Аргентина...гниди грчки.....
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Убавината на дупењето е што секој може да дупи секого :tv:

Ете на пример ние не сме ни пласирани а дупиме земја учесничка. Е сега таков е спортот на дупење што кога дупиш некогаш и може и да ти влезе јбг... Што не е причина да не дупиш и понатаму :pipi: Ние ќе се стремиме да учествуваме на едно СП а во меѓувреме може да продолжиме да ја ребраме Гејција за 12:0 гол-разликата.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Убавината на дупењето е што секој може да дупи секого :tv:

Ете на пример ние не сме ни пласирани а дупиме земја учесничка. Е сега таков е спортот на дупење што кога дупиш некогаш и може и да ти влезе јбг... Што не е причина да не дупиш и понатаму :pipi: Ние ќе се стремиме да учествуваме на едно СП а во меѓувреме може да продолжиме да ја ребраме Гејција за 12:0 гол-разликата.
Жените немаат со што да дупат бе хахахаа
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Убавината на дупењето е што секој може да дупи секого :tv:

Ете на пример ние не сме ни пласирани а дупиме земја учесничка. Е сега таков е спортот на дупење што кога дупиш некогаш и може и да ти влезе јбг... Што не е причина да не дупиш и понатаму :pipi: Ние ќе се стремиме да учествуваме на едно СП а во меѓувреме може да продолжиме да ја ребраме Гејција за 12:0 гол-разликата.
А замисли они да почнат да не дупат дека уште 250 години нема да мрднеме од 4-то место у квалификации?
Ама не не дупат, бидејќи не им е гајле, ич не им чуе курот за нас, и нас не треба ич курот да ни чуе за нив, ама што очекуваш од "патриоти" кои повеќе се радуваат на пораз на Грција и Србија отколку на победа на Македонија.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
А замисли они да почнат да не дупат дека уште 250 години нема да мрднеме од 4-то место у квалификации?
Ама не не дупат, бидејќи не им е гајле, ич не им чуе курот за нас, и нас не треба ич курот да ни чуе за нив, ама што очекуваш од "патриоти" кои повеќе се радуваат на пораз на Грција и Србија отколку на победа на Македонија.
Не е точно - можеше цела нација да се дигне на СП ракомет лани? Еден месец не можев да зборувам нормално кога се вратив од Хрватска. Ама имаше за кого да се дерам на трибини - срце оставија на терен секоја им чест. Да видам 50% од тоа во фудбалериве наши ќе биде исто.

А како што кажав во меѓувреме додека сме мувла ние ќе се бавиме со спортот на мавање сеир и дупење. А ако сака нека намине и некој граѓанина на нашиот јужен сосед па да размениме ставови :pipi:

--- надополнето ---

Бесценети моменти...


:pos: :pos: :pos:

Закон :pos2:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ete toa e makedosnka rabota! Druze ne gi boli za nas zaso ne sme bitni kaj niv,a nie poso nemozeme nigde da ideme mora da se molime da gubat takvite drzavi so non stop odat na svetsko ! A koi 12:0????
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Ete toa e makedosnka rabota! Druze ne gi boli za nas zaso ne sme bitni kaj niv,a nie poso nemozeme nigde da ideme mora da se molime da gubat takvite drzavi so non stop odat na svetsko ! A koi 12:0????
Епа не одат нон стоп ова им е второ мислам и во 4 утакмици 12 гола имет примени, 0 даени.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
КОј 4 утакмици бе? за пријателските ли збориш? Офф леле ! Второ по ред им е ова !
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Во сите изиграни натпревари на грција во СП има примено 12 голови(вклучувајќи го натпреварот со Кореја) и нема постигнато ниеден гол..
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Во сите изиграни натпревари на грција во СП има примено 12 голови(вклучувајќи го натпреварот со Кореја) и нема постигнато ниеден гол..
Мислеше на последното СП и сега:)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Аргентина во четврток од 13:30 ја чека можеби клучниот меч за првата позиција и секако да добие полесен противник од првата група доколку биде прва. Дуелот со Јужна Кореја мислам дека Аргентициве ќе бидат уште помотивирани и очекувам фантастична игра и неколку голови за победа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom