Група А (Јужна Африка, Мексико, Уругвај, Франција)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Шо ги ебам бе, клошари француски, нека бидат послендно место.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Досаден првиот ден. И двата натпревари нерешено. Очекував дека оваа ќе биде тешка група, и сите 4 репрезентации да имаат шанса за пласман понатаму. Според ова што видов денес, ЈАР не се за отпишување, се гледа дека имаат голем мотив да ја поминат групата. Мексико играат добар фудбал со посед на топката, ама ептен тешко создаваат шанси за гол. Уругвај изигра многу слабо, се надевав дека ќе играат многу подобро. Франција создаваат некако шанси, ама реализација 0%. Ќе биде интересно во оваа група до самиот крај јас типувам дека ЈАР/Мексико и Франција ќе одат понатаму.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Абе ова Франќенштајнциве тешка деѓенарија се бе!!!:kesa::kesa::kesa:
Не ми се верува дека го дочекав овој ден, да се согласам со тебе за нешто :icon_lol:

Да не заборавам, не се Франција него Емигрантија!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Французите за нигде, ќе биде изненадување ако се пласираат во 1/4 финале. Уругвајците не ме одушевија воопшто, одбраната ОК, но средината тапа.
Што сакате мислете но Рибери и Анри ќе ги разубедат душманите :)
Од тој што најмалку очекувате ( а тоа е Франција ) Ќе стигне најдалеку!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Не ми се верува дека го дочекав овој ден, да се согласам со тебе за нешто :icon_lol:

Да не заборавам, не се Франција него Емигрантија!
Де бе гледам сите против негросите во Франција, вакви биле такви биле..имигранти,ќумбиња бла бла бла... Ако го сакате фудбалот, следете се според неговото начело кое гласи :

SAY NO TO RASISМ!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Не ми се верува дека го дочекав овој ден, да се согласам со тебе за нешто :icon_lol:

Да не заборавам, не се Франција него Емигрантија!
:pos2: ќе има уште многу нешта во кои ќе се согласуваме:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Де бе гледам сите против негросите во Франција, вакви биле такви биле..имигранти,ќумбиња бла бла бла... Ако го сакате фудбалот, следете се според неговото начело кое гласи :

SAY NO TO RASISМ!
Нема врска, уште одмана ми се одвратни, а тоа што немаат Французи у тим ме курчи не дека мрзам црнци, не ги ни сакам да бидам искрен, али не сум расиста.

:pos2: ќе има уште многу нешта во кои ќе се согласуваме:)
Да видам да не верувам :pos2:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Kуртон... Лорис, Тулалан, Гуркуф,Рибери,Жињак што се... Ако ги мрзиш не ја гнаси темава.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Прво, никој не т навреди нели? второ 90% се емигранти и тоа е реалност знаеш и сам. Тие што ги наброја стартери ли се сите?

Трето пази како се обраќаш, иди помасирај им ги колената ако ги сакаш толку и не замарај.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
од групава идат понатаму Јужна Африка и Мексико. Франција и Уругвај се тапа, како што и беа пред Светсково. двете одвај се пласираа и двете не заслужија.

Доменеш цар! Не ги зеде едни од подобрите белци Французи-Насри и Бензема. Со црнци ли се креира игра, бе? Ахххххх....
а Насри и Бензема Французи да не се случајно? двајцата се Алжирци родени во Франција :kesa:

Nasri's parents moved to France from Algeria. His father is from Constantine and his mother is a native of Biskra. Nasri grew up in La Gavotte Peyret,[4][5] a northern suburb of Marseille.

Benzema was born in Lyon, to parents of Algerian descent.[2][3][4] Benzema grew up with nine siblings and his father Hafid in the district of Bron.[5] His grandfather, Da Lakehal Benzema, lived in the village of Tighzert, located in the northern town of Beni Djellil in Algeria before migrating to Lyon, where he eventually settled in the 1950s.[6]

--- надополнето ---

Де бе гледам сите против негросите во Франција, вакви биле такви биле..имигранти,ќумбиња бла бла бла... Ако го сакате фудбалот, следете се според неговото начело кое гласи :

SAY NO TO RASISМ!
ни јас не сум расист ама ја мразам Франција бидејќи им ги краде играчите на африканските репрезентации и ги искористува. само замислете ги тие селекции со сите оние за Франција што играат наместо за Сенегал, Алжир, Камерун, Брегот...

--- надополнето ---

Kуртон... Лорис, Тулалан, Гуркуф,Рибери,Жињак што се... Ако ги мрзиш не ја гнаси темава.
ај баш да видиме колку не се Французи од овие 23 што се на Мундијалов:

Иго Љорис - татко од Каталонија, мајка од Франција
Бакари Сања - Сенегал
Ерик Абидал - Мартиник (остров во Средна Америка)
Антони Ревејер - Франција!
Вилијам Галас - овој е еден од ретките потомци на црнците кои одамна биле донесени од Франција така да не се знае од која африканска земја потекнува
Марк Плани - Франција!
Франк Рибери - Франција!
Јоан Гуркиф - Франција!
Џибрил Сисе - Брег на Слонова Коска
Сидни Гову - Бенин
Андре-Пјер Жињак - по татко Франција, по мајка Алжир
Тиери Анри - мајка од Гвадалупе, татко од Мартиник (двете острови во Средна Америка)
Патрис Евра - Сенегал
Жереми Тулалан - Франција!
Флоран Малуда - незнам од каде има потекло, ама по тоа што е црн не е Французин сто посто
Стив Манданда - Конго ДР
Себастјен Сквилачи - татко од Италија, мајка од Франција
Алу Диара - Сенегал
Абу Диаби - Брег на Слонова Коска
Матје Валбуена - татко од Шпанија, мајка од Франција
Никола Анелка - незнам од каде е ама и за него важи истото како и за Малуда
Гаел Клиши - исто така незнам
Седрик Карасо - Франција!

се на се 6 прави Французи + 4 од мешани бракови. значи ни пола од овие 23 играчи не се Французи! е сеа замислете овие да играа за Сенегал, Брегот, Алжир итн... плус па Насри, Бензема, Зидан (Алжир), Виера, Ба, Белион (Сенегал), Десаи (Гана), Макелеле, Лујиндула, Мавуба (Конго ДР), Итанже, Бумсонг (Камерун)... кражба на векот е ова!!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Тоа све се колонии на Франција и секако ако тие играчи сакале да бидат претставници на репрезентацијата на Алжир и тн... ќе си играле таму!
И плус тоа се пред генерации ... од други земји доселени нивните родители...предци... и сега се Французи родени кои играат за државата!
Не ја гнасете Франција со такви муабети...
Allez France!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
ЈАР-МЕКСИКО-Првото полувреме доминираше Мексико....африканциве незнаеа кај е топката...второто полувреме се заиграа,направија асолна акција и постигнаа гол...водеа со 1-0 се до 80 минута кога направи голем кикс одбраната остави дури 3 играчи сами пред голманот и тоа мексиканците го искористија и постигнаа гол...и најреално оваа утакмица заврши како што требаше.
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе црнчуги гнсни се 70% од тимот француски,не туку серете!

Што сакам да си испаднат фино поштено затоа што се пласираа педерски на светсково ама нема,ќе се шмугнат некако за да го сисаат во 1/8 финале.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
се на се 6 прави Французи + 4 од мешани бракови. значи ни пола од овие 23 играчи не се Французи! е сеа замислете овие да играа за Сенегал, Брегот, Алжир итн... плус па Насри, Бензема, Зидан (Алжир), Виера, Ба, Белион (Сенегал), Десаи (Гана), Макелеле, Лујиндула, Мавуба (Конго ДР), Итанже, Бумсонг (Камерун)... кражба на векот е ова!!
:pos2::pos2:Ова Французиве се тешки лопови у пм:kesa:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Алжир треба да ја тужи Франција, досега со Зидан, Насри и Бензема ќе беа шампиони.:pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom