Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.702
Поени од реакции
6.231
Подобро пенал него гол,се исплатеше потегот на Суарез:toe:!!!Гана промаши пенал кој им е крив,ги стигна казната потоа на пенали
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Суарез ѕвер!

Ама која слика е било - прво сите го пцујат, цела нација, после сите го величат!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Суарез ѕвер!

Ама која слика е било - прво сите го пцујат, цела нација, после сите го величат!
Никој не го пцуел тоа гарантирам.Немаше потреба да го пцујат спаси сигурен гол човекот...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Немаше зошто да го пцујат ако не ја фатеше гол,ако го дадеа пеналот пак гол.Исто само вака имаш шанса да го промаши и со тоа си стана национален херој.
 
P

PewDiePie

Гостин
Веруј никој не го пцуел Суарез..............едно не ми е јасно како Ван Перси после овие игри што ги прикажува е уште стартер во Холандија???? :nesvest: Руни не беше олку без корисен мајке ми.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Хехех.....си рече дека утакмицата е завршена......ко виде дека не дадоја гол се скапа од радување.... :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Баксузи Гана...:( :( :(
Пречка од пенал во 120-та...ццц
Јасно беше дека ќе изгубат на пеналите...психолошки шок...
Како хрватска со турција нешто...пред 2 години...
Нема африка да има ваква шанса пак...
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Германциве ме изненадија значит ептен ептен. Со каква леснотија и надмоќност ги поминаа Англија и Аргентина, секој чест. Никогаш не сум навивал за нив и стално сум бил против ама ваква доминација, не можам да не речам БРАВООО.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Ајде и Парагвај нека ги пратат дома и од 4 во 1/4 финале, само еден во полуфинале. Уругвај најдобар од Јужна Америка а беше последен во квалификациите, браво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom