Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
бразил во стилот на југославија која редовно води а на крај губи од холандија :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
IMPOSSIBLE!

Главниот фаворит испадна од нетолку убедливата Холандија!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
IMPOSSIBLE!

Главниот фаворит испадна од нетолку убедливата Холандија!
Де бе? Далеку од сензација е ова. Може за повеќето беше Бразил фаворит ама имаше и доста (me included) кои веруваа во Холандија. Имаа и малку среќа оранјес ама и тоа е дел од играта :toe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
каков комплекс имаа холандезите на крајот :pos2: не можеа трет гол да дадат и сите топки у аут или ги рогаа :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
каков комплекс имаа холандезите на крајот :pos2: не можеа трет гол да дадат и сите топки у аут или ги рогаа :)
Па што очекуваш од Ван Перси(ужасна форма), Кујт(неталентиран ама борбен, Олиќ type) и Хунтелаар(биланез)..:toe:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
IMPOSSIBLE!

Главниот фаворит испадна од нетолку убедливата Холандија!
Како импосибле кога Холандија се ѕверови и кога видоа дека нема што да изгубат второ полувреме почнаа да ја играат својата игра која е напаѓачка и одлична за око и им кажаа на Бразилците кој е кој. Кога можат мизерни екипи како Италија и Франција да триумфираат над Бразил зошто да не може една моќна Холандија.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
уште швабиве и да се куртулиме од мороните со +3 освоени мундијали.
штета е да не се заќити со пехар една генерација како што е во Шпанскиот состав.

финале Шпанија - Холандија, и со мерак да си го гледам!
 
Н

'Никола'

Гостин
уште швабиве и да се куртулиме од мороните со +3 освоени мундијали.
штета е да не се заќити со пехар една генерација како што е во Шпанскиот состав.

финале Шпанија - Холандија, и со мерак да си го гледам!
Кажи си, страв ти е на Италија да не им се одлепат.:)
А оти морони бе?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
IMPOSSIBLE!

Главниот фаворит испадна од нетолку убедливата Холандија!
Колку не беа главен фаворит...
Од друга страна и мерак ми е што испаднаа,зошто ова не е Бразил ко што сум го гледал на други СП (пр. 2002).
Им покажаа како се игра фудбал во 2-ро пол.
А Мело се по список за стартот над Робен...циган ебате.
 
В

Вори

Гостин
Ете ти го одговорот,има можда комплекси од германциве,па кења сеа.

А,коа ќе ми текне кога ми викаше дека Италија ќе ја видиме во вистинско светло...:tv:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
судијата мислам многу добро го судеше натпреварот и не наседна на провокациите од фудбалерите..
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Кажи си, страв ти е на Италија да не им се одлепат.:)
А оти морони бе?
не може да им се одлепат туку прилепат.
и ич не ми е страв бидејќи Бразил ојде, од нив ми беше најмногу страв.
Германија има најтрнлив пат до финале, ако не утре тогаш со Шпанија сигурно се сопињаат.

морони оти заслужуваат и други да се качат на пиедесталот, затоа на ова СП покрај Италија навивам и за екипи кој досега не биле прваци.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
уште швабиве и да се куртулиме од мороните со +3 освоени мундијали.
штета е да не се заќити со пехар една генерација како што е во Шпанскиот состав.

финале Шпанија - Холандија, и со мерак да си го гледам!
Тие мороните со 3+ титули ко на пример Жабарија? :icon_lol:

Што е бе баже да не ти е страв дека Германија ќе земе? :pipi:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Тие мороните со 3+ титули ко на пример Жабарија? :icon_lol:

Што е бе баже да не ти е страв дека Германија ќе земе? :pipi:
не викам дека и они не се, затоа реков "морони", а тука спаѓаат три репрезентации кој две од нив се аут а третата утре ќе им се приклучи.

ако одиграат како со Англија до самиот финиш неам ништо против да земат... само што тоа е малку веројатно дека ќе се случи.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Како импосибле кога Холандија се ѕверови и кога видоа дека нема што да изгубат второ полувреме почнаа да ја играат својата игра која е напаѓачка и одлична за око и им кажаа на Бразилците кој е кој. Кога можат мизерни екипи како Италија и Франција да триумфираат над Бразил зошто да не може една моќна Холандија.
Не им давав ни 1% шанса по очајните натпревари против Данска, Камерун и Словачка. Точно е дека 3те ги добија, но ги добија без игра од која би се уплашила некоја посилна екипа.

Не навивам за Бразил, ама бев сигурен дека тие се тие што ќе продолжат! Нека им е честита победата на холанџаниве!

А Баже_ск, тешко да ја гледаш Шпанија во финале. Барем според некои мои проценки во финале игра победникот од Аргентија/Германија. Но, топката е тркалезна и ќе видиме како ќе одат работите!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom