Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Aбе колку шо знам ја не е можно финале да играат, на пример Шпанија-Бразил, Шпанија-Холандија, а во билтен ги има со коефициенти. Јас ли сум грешка или зафркаваат од кладилница ?
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Aбе колку шо знам ја не е можно финале да играат, на пример Шпанија-Бразил, Шпанија-Холандија, а во билтен ги има со коефициенти. Јас ли сум грешка или зафркаваат од кладилница ?
Не можат да играат во финале овие, ама кој не знае ќе ги пише и кладилниците пак на ќар, паметни се тие. :wink:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Излезе денес конечно и во Ас-Спорт билтен за СП.

Како попривлечни типови ми се чинат следните, само штета е што не можат да се комбинираат сите:

Мексико победник на група А @ 4.00
Парагвај победник на група Ф @ 4.00
Најдобар стрелец Клосе @ 40.00 (ова само поради фактот што има шанса да стане најдобар стрелец на СП досега, па мислам дека ќе го форсираат немците, пенали можеби тој ќе изведува........)
Вејн Руни најдобар стрелец во Англија @ 2.10
Нов Зеланд да заврши група со 0 бода @ 2.00
Шпанија 7+ (во група) @ 2.20
Португалија 5+ (во група) @ 2.10
Парагвај 4+ (во група) @ 2.05
Германија да добие црвен картон @ 2.20 (знаејќи го нивниот фашистички менталитет ова е и те како добар тип)
Ќе има хет-трик на цело светско @ 2.80
Вкупно црвени 0-17 @ 2.80
Вкупно голови во групна фаза 0-120 @ 2.40
Најверојатно Швајни ќе ги шутира пеналите во одсуство на Балак.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не можат да играат во финале овие, ама кој не знае ќе ги пише и кладилниците пак на ќар, паметни се тие. :wink:
Taка и си мислев. За Шпанија - Бразил има најмалку коефициент и не можат да играат во финале, добро ја измислиле. :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Што бе и Пирло се повредил или лошо сум информиран??? Ќе недостасувал 15 до 20 дена(групите ги пропушта)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Франција 0-1 Кина:jaj:
 
M

mercenary

Гостин
50 коеф. за Подолски да биде најдобар стрелец на светско.Примамливо..мора да се проба.:zlo:
 
M

Mario Gómez

Гостин
50 коеф. за Подолски да биде најдобар стрелец на светско.Примамливо..мора да се проба.:zlo:
Немој, Полди не е веќе шпиц, игра LW и e во ужасна форма. Марин му го зема местото, што значи дека малце ќе игра. :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Повеќето од типовиве ги нема во додатокот за СП што им е на веб страната, ти во билтен ги гледаш така?
Така:smir:

Инаку БСК има 1.85 коефициент за да биде елиминаран во фазата по групи. Ова и не е така лош коефициент, со оглед на фактот дека е во група со Бразил и Португалија и фактот дека им недостига Дрогба.

Исто може да се проба во фазата по групи да постигна од 0-2 погодоци. Коефициент 4.60! Калу не може да даде гол на Португалија и Бразил, единствено против Кореја ако изненадат со 3+!

--- надополнето ---

Боби[Мкд];3599940 напиша:
Немој, Полди не е веќе шпиц, игра LW и e во ужасна форма. Марин му го зема местото, што значи дека малце ќе игра. :)
Е баш ова мислев вчера да прашам па заборавив. Кој е бе овој Марин?!? Првпат слушам за него, еве сега гледам во Вердер играл, а одлично продори правеше по левата страна вчера против Босна. Дали босна нема асален десен бек или овој Марин е ѕвер ќе видиме за една недела!
 
Н

'Никола'

Гостин
Дали босна нема асален десен бек или овој Марин е ѕвер ќе видиме за една недела!
Второто. Марин е еден од најдобрите млади фудбалери на денешницава. Според мене тој ќе биде најдобар млад играч на Светсково.
 
M

Mario Gómez

Гостин


--- надополнето ---



Е баш ова мислев вчера да прашам па заборавив. Кој е бе овој Марин?!? Првпат слушам за него, еве сега гледам во Вердер играл, а одлично продори правеше по левата страна вчера против Босна. Дали босна нема асален десен бек или овој Марин е ѕвер ќе видиме за една недела!
20 години, роден у Босна, ама се преселил одма у Немачка. Играше у Менхенгладбах, сега е у Вердер, имаше одлична сезона, и заедно со Озил го донесоа Вердер до 3-то место.

Всушност има неколку добри игри за Германија, иако не му се дава шанса бидејќи Полди му е конкуренција. Одличен беше лани на европското до 21 година. :)

Се шпекулира деновиве дека Ливерпул го бара за цела од околу 20 милиони евра. :) Вчера хараше во босанската одбрана.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Излезе денес конечно и во Ас-Спорт билтен за СП.

Како попривлечни типови ми се чинат следните, само штета е што не можат да се комбинираат сите:

Мексико победник на група А @ 4.00
Парагвај победник на група Ф @ 4.00
Најдобар стрелец Клосе @ 40.00 (ова само поради фактот што има шанса да стане најдобар стрелец на СП досега, па мислам дека ќе го форсираат немците, пенали можеби тој ќе изведува........)
Вејн Руни најдобар стрелец во Англија @ 2.10
Нов Зеланд да заврши група со 0 бода @ 2.00
Шпанија 7+ (во група) @ 2.20
Португалија 5+ (во група) @ 2.10
Парагвај 4+ (во група) @ 2.05
Германија да добие црвен картон @ 2.20 (знаејќи го нивниот фашистички менталитет ова е и те како добар тип)
Ќе има хет-трик на цело светско @ 2.80
Вкупно црвени 0-17 @ 2.80
Вкупно голови во групна фаза 0-120 @ 2.40
Јас би ги пишал овие две.....сигурна добивка :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Aбе колку шо знам ја не е можно финале да играат, на пример Шпанија-Бразил, Шпанија-Холандија, а во билтен ги има со коефициенти. Јас ли сум грешка или зафркаваат од кладилница ?
Не можат да играат во финале овие, ама кој не знае ќе ги пише и кладилниците пак на ќар, паметни се тие. :wink:
Зошто да не можат?Тоа играње први против втори во група,важи само за 1/8 финале,после се мешаат,бар јас така мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom