Above & Beyond @ Summer Club Colosseum - 10.06.2010

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не ми се верува дека нема да одам..:(
Убаво да си поминете сите, знам дека ќе биде најдобро
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.897
Поени од реакции
1.296
Дај нека шета некој од овие ко Глен шо шетал низ публика :(

Едвај чекам да почне :)))
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Нашиве на почеток не ми се свиѓаа,шо бара никифор за warm up на абовууув?
Искрено не ми се идеше на журкава пошо незнам зашо лани не си поминав нај нај ама ај ептен за атер :) И не беше лошо,почетоткот малце ми беше спор али добро дур се загреат е после Not going home миксот (Van Buuren??) одлепија ааама неможев да стојам више со саат време спиење предходно и накај 4 џаманта накај дома. И нормално само шо излагаш ти пуштаат уште една добра нумера за да ти е криво шо си излегол. Се вратија назад низ времето , What it feels like for a girl. А да, и Love comes again ја спукаа :) Се на се убаво журче беше.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
може и не беше најдобро :wink:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Добра журка. Малце сетот не ме импресионира, ги имам слушано со многу појаки сетови, ама тоа е, многу нови траки што не ги знаеме и подруга е атмосферата, за разлика кога пуштаат само познати траки. И ми исполнија една музичка желба, ја имав напишано на лист ремиксот на Above & Beyond на What it feels like for a girl од Мадона, му ја покажав на Тони и ја пушти при крајот. :) Плус и 2-3 фотки со нив и таман, не бегаат како Армин што бега.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Добра журка. Малце сетот не ме импресионира, ги имам слушано со многу појаки сетови, ама тоа е, многу нови траки што не ги знаеме и подруга е атмосферата, за разлика кога пуштаат само познати траки. И ми исполнија една музичка желба, ја имав напишано на лист ремиксот на Above & Beyond на What it feels like for a girl од Мадона, му ја покажав на Тони и ја пушти при крајот. :) Плус и 2-3 фотки со нив и таман, не бегаат како Армин што бега.
Да не беше со бела маичка Anjuna од напред и A&B позади?
ПС. До коа траеше? Ја излегов пред What it feels like.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Да не беше со бела маичка Anjuna од напред и A&B позади?
ПС. До коа траеше? Ја излегов пред What it feels like.
Околу мене беа тие со таквите маици, јас бев во рандом бела маица. А сетот беше мислам прекраток, од 2.10 до кај 4.15 траеше.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Интересна журка, си поминав убаво, импровизирав рипање на брејк бит и хепи хард кор, заедно со bebush и Clen 7, нека пукнат душманите :).
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Не знам зошто ама јас очекував повеќе :S воопшто не беше лошо ама сепак чувствував како нешто да недостига :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сепак отидов и не зажалив:).Ме изненадија што повеќе пуштаа миксови, очекував да пуштаат oceanlab затоа што минатото лето тоа го правеа.Ама секако си поминав одлично, се изнарипав и повторно не раздени:)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ланската беше подобра(баш поради oceanlab(според мене)) али и оваа не беше лоша.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.924
Поени од реакции
23.959
Одлична беше журката. Квантитет на луѓе таман колку што треба, нефаци ретко (се чуваат за звучниот Ван Бурен), сетот ни премногу напнат за трескање од земја (јеби га стар сум ме газат годините) ниту пак чил аут за заспивање туку константно добар ритам за лајт журка која сепак е многу интересна и те држи во некој 3-4-то брзински денсинг.
 
Н

'Никола'

Гостин
Не знам зошто ама јас очекував повеќе :S воопшто не беше лошо ама сепак чувствував како нешто да недостига :)
Ко ти реков опијани си се ко чоек прво, после оди.:)
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Ко ти реков опијани си се ко чоек прво, после оди.:)
не бе не сакам да пијам пред такви настани.музиката ќе ме опијани :) туку ајде нека иди пивофест, тогаш ќе биде морално за да не ја слушаме цеца ко шо треба :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom