Rock Fest 2010 М.К.Ц.

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
На рокфест се бираат бендови според следново правило:

Ако некој второпласиран бенд од некоја вечер има повеќе гласови од првопласиран од друга вечер, го трга тој и се зема бендот со повеќе гласови, независно дали бил прв или втор.
 

The Healer

Исцелителот
Член од
19 февруари 2009
Мислења
139
Поени од реакции
7
Со среќа на сите бендови вечер :)
 
Член од
16 март 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Primary Priority - победници од публика
Exotist - Победници од жири
Неврус Бајрам (Random) - Најдобар гитарист на Рок Фест 2010
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Primary Priority - победници од публика
Exotist - Победници од жири
Неврус Бајрам (Random) - Најдобар гитарист на Рок Фест 2010
Ни имињата на бендовите више не се тоа што беа...
Во наше време, се знаеше бре, нема ова-она...:back:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Primary Priority - победници од публика
Exotist - Победници од жири
Неврус Бајрам (Random) - Најдобар гитарист на Рок Фест 2010
Кај е Васко бе? Мирише на врски.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Кај е Васко бе? Мирише на врски.
Taka e brat mene favoriti za najdobar gitarist mi bea Vasko i Pero ali toa e :).Lani za gitarist bese pravilen izborot i Zver zasluzeno ja zede gitarata ali godinava nz nekako se razocarav celo vreme cekav da slusnam deka Pero ili Vasko ja zele gitarata a sega ova.Sepak sekoja cest na pobednicite i milo mi e so Exotist barem od ziri pobedija.
 
K

k3t

Гостин
Неврус (Цаки) си ја заслужи гитарата максимално. Типот е звер не јадете гомна, ако имаше нешто што беше најфер, тоа беше доделување на гитара. Скроз ја заслужи и браво за него
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Moze ne sum go preslusal dobro koga gi gledav ali sepak ne mozam ni da kazam dali e zasluzeno poradi toa sto negoviot stil na soliranje ne mi e po vkus taka da ne bi rekol deka maksimalno ja zasluzi poso Vasko od Exotist i Pero od Carnage se spored mene 1000 pati podobri gitaristi od nego.Znaci ne jadam gomna i da vregam necij nacin na svirenje tuku samo moe mislenje si kazav.Sepak imame razlicni mislenje i dzabe e da se karame po forumi.Samo me interesira gi gledase dvajcata gitaristi so gi spomnav na finaleto?:).Sepak ke mu cestitam osvoeno prvo mesto na momakot i so zdravje neka si ja sviri gitarata.
 

CroMkd

Someone
Член од
24 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
35
Taka e brat mene favoriti za najdobar gitarist mi bea Vasko i Pero ali toa e :).Lani za gitarist bese pravilen izborot i Zver zasluzeno ja zede gitarata ali godinava nz nekako se razocarav celo vreme cekav da slusnam deka Pero ili Vasko ja zele gitarata a sega ova.Sepak sekoja cest na pobednicite i milo mi e so Exotist barem od ziri pobedija.
и ја мислам дека васко би требало да биде најдобар гитарист
 
Член од
28 април 2009
Мислења
19
Поени од реакции
3
Sakam da im cestitam na Primary Priority i na Exotist, Madafaka bea Exotist... i neka e ziv i zdrav tipacot so gitarata
inace na Pero i Vase mislam deka ne bi trebalo mnogu da im znaci gitarata so ne ja zemaa, poso imaat mnogu bolje, a i na takov dobar gitarist ne bi mu smenilo ako nekoj od rock fest mu kaze deka e najbolje, oni samite si znaat...
 
K

k3t

Гостин
Iskreno za Exotist...bea predobri, bea super i se, ali tipcite se profesionalci i svirat 2-3 godini (bar taka mi kazaa), ja ne znam so barale na amaterski natprevar protiv srednoskolci a oni se site nad 20, toa mi e malce kukavicki od nivna strana. Ama veruvajte gi gleav i dvata gitaristi na Exotist i ni eden od niv ne svirese bolje od Nevrus, a baska so i on e pomal 5-6 godini od niv. Ne se pokazaa so niso posebno, dodeka Nevrus praese tehniki koi se prilicno teski da se izvedat i bese zver i skroz ja zasluzi gitarata. Gitaristite na exotist so niso posebno ne se pokazaa.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ај бе доста глеате дека му е другарче на гитаристот и он знае како свири најбоље..
вие не сте го виделе у право светло.
:pos2:
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Ај бе доста глеате дека му е другарче на гитаристот и он знае како свири најбоље..
вие не сте го виделе у право светло.
:pos2:
Taka e brat.Nekam momakot da me sfati pogresno i da rece deka mu odam kontra poso sakam so sekoj da komuniciram i posledno so sakam e da se karam.Ali ako Vasko ne se pokaza kako gitarist na festov nz jas koj se pokaza.Mozda e momakot od Random dobar mada jas neam takvo mislenje sepak toa e samo moj nacin na razmisluvanje.Kako so vidov dosta e mlad taka da ke ima mesto za napredok,a za Exotist so se prijavile sepak i vo dosta drugi bendovi ima luge so 20+ a nikoj nisto ne im rekol za vozrasta.Sepak ke se nadgradi momakot uste poveke i vo idnina ke pokaze deka ja zasluzil gitarata i deka se bilo fer.Jas mu posakuvam se najdobro.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom