Благодарност до Канал 5, Телма и вистинските спортски работници!

Дали ги подржувате Канал 5 и Телма заедно со вистинските спортски работници?


  • Вкупно гласачи
    150
Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ја гласав на не! Ова е една од најглупи анкети што сум ги видел, арогантна и наметлива, ко да е пример:
Анкета:
1 Дали сакате да го гледате само Пандев 24h/d
2 не, не ја сакам македонија....бла бла
Анкетата ја променив, чисто за да не е двосмислена. Повелете на гласање.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ау ауу, ако не го пратам Пандев утре со Цесека ондак не ја сакам државава??
јака комбинација...

знаеш како викаат, немој со сила работите да ги вршиш, ете и Србиве ќе имаат дури двајца, Дејан и Красиќ па опет ќе иде Барса - Арсенал...
глејте малце објективно, тие што се ХАЦЕ МАКЕДОНИСТИ дури и во МОСКВА ќе заминат за да го гледаат Гочета и да навиваат таму за него, а како што кажа Пејо иначе пред ТВ ќе се накотат позери кој прв пут слушаат дека Пандета ќе игра у 1/4 за Интер, нешто слично ко што беше за Англија/Холандска.

и не споредувај тоа што Србите ќе играат на СП, а ние не, Србите се 8 ние 2 миљона, и ја ќе бидам прв кој ќе зеам карти за мечевите на МК на СП/ЕП.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе а твоите Канал5 или Телма, ако се толку патриоти, зашто не ја земат Македонска Прва Лига?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ibrakadabra, aко синоќа не ги гледаше „Фросина“, „Мирно лето“, „Пред дождот“, „прашина“, „Балканкан“ наместо некој друг странски филм, тогаш очекувам ако имаш грам совест и свест да си го избришеш постот. За доброто на македонската кинематографија и за промена на свеста на нам глупавите гревови.

Иако искрено не се надевам премногу на тоа.

Нема што да се прави муабет на вака тенденциозно поставена тема, и дебилна анкета која ајде, ете, сега изгледа покоректно.

Поздрав џаци.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
разбирам некој сака да гледа ова некој нешто друго ...
ама не разбирам дечиња мрсулави плукаат по се и сешто ..
неможат цивилизирано да се изразат дека сакаат да гледаат квалитетна утакмица ... без разлика Пандев (моментално најдобриот македонски фудбалер шо игра во другата утакмица) туку мораат да го исплукаат и вреѓаат ко тој да избира шо ќе се дава на Канал5 .. :tapp:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И вие сега немај работа нишај вратата.Фантом отварат тема не се нормални овој Ибракадабра за подршка.Телма ја имаат мојата подршка бидејќи во Калчото Интер е најјак и голем плус е играњето на Пандев.Но во ЛШ во споредба со Арсенал-Барселона,Интер-ЦСКА е 0.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
А Пандев е голем.. Сакале тоа ние или не.. На оваа проклета земја треба да и се случи нешто лошо за да сфати дека имала шанса за нешто добро..

Тоше беше голем.


Веќе се случи. : (

Штета што сите вие сте плитки и Пандев го напраивте како којзнае кој да е и како којзнае што да напраил. Па уште ќењање дека зимал плата од толку и толку алал нека му е, ме интересира дали од таа плата и 1.000евра би дал на некој човек на кого би му биле потребни тие пари.

:salut:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ај смирите доживљај и по темата муабетите.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Еве јас навивам за Интер и Пандев и велам дека Канал 5 грешат.Треба да дават Барселона а ако сакат Интер требало на 5+.

Друго ми смета на мене што овде на овие теми се јавија тие што го мразат Пандев и што сум ги читал и кога играл најдобро пак не им бил по кефот,секогаш збореле против него.

Канал 5 згрешил не Пандев не мора да се*те за него.

Споребата со Србија не е во ред Србија има нон стоп 5-6 фудбалери од класа а ние 1 на 30 години.
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Добро бе, до кога работите ќе ги вртите на патриотизам алоо... Канал5 ќе не свестувал национално со тоа што го дава Пандев. Смешки... Пандев е најдоброто од Македонија, дава се од себе кога игра за репрезентацијата и сите се крстиме во него тоа признавам. И многу ми е мило што прв пат по толку долго време има наш фудбалер во 1/4 финале. Ама со мисењето дека Канал5 ќе не направи поголеми македонци со тоа што ќе го гледаме Интер е смешно. Арсенал - Барселона е натпревар кој ќе го гледа цел свет, буквално цел.... и гледам дека авторот на темата спомнал дека најголемата желба на спортскиот народ во Македонија била да гледа ХРТ2... е па да.. тоа е најголема желба, бидејќи вистинскиот љубител на фудбалот знае што е добар и квалитетен фудбал.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Одлично напишано Ибракадабра, само што нема народ да те свати!
За жал!:smir:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Благодарност до Канал 5, Телма и вистинските спортски работници!
уат? јеееа уат?
Ми се свиѓа фразата, сигурно не му текнало кај да ја стави па решил да ја вметне некако!
Значи за тебе вистински спортски работник е тој што прикажува апсолутна монотоност, тој што го дава цело време пандев? Интер интер интер...... може Пандев ќе го стават во 85 минута во игра и после ќе бидете смешни:pos2:

Одлично напишано Ибракадабра, само што нема народ да те свати!
За жал!:smir:
еве уште еде, да не речете деа ибракадабра е сам после......
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И вие што кревате толкава узбуна?И Барса и Интер да ги даваат јас пак нема да гледам Канал 5.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom