Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Извадија реми благодарејќи му на судијата, и одма да го дрват овде. Кј бевте пред две недели ебате ботојте. Па уште тој нас телетабиси не нарекуе, ти си покемон и тоа тој најглупиот, Сајдак ми се чини дека се викаше.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Извадија реми благодарејќи му на судијата, и одма да го дрват овде. Кј бевте пред две недели ебате ботојте. Па уште тој нас телетабиси не нарекуе, ти си покемон и тоа тој најглупиот, Сајдак ми се чини дека се викаше.


:pos: :pos: :pos:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Момци да не ви се наоѓа некоја слика од прославата на Мурињо на голот на П.Леон???
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Браво за Леон и Бензема. Од сега на Бернабе Озил и Ди Марија на гостински терен Бензема и Леон и завршена работа :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Milan 9 Offsides 1 Real Madrid

У каталуња го сметаат поседот, ние шутеви у гол, у Милан ваљда офсајди... :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Уште не можам да сфатам како не победивме. И во двата натпревари го надигравме Милан, и на Бернабе и на Сан Сиро. На Сан Сиро требаше да издвојуваме заслужена победа, но тоа е, не можеш против Италијани и судии, па и оној Инзаги, не можам да го гледам веќе. Еден другар исто така фан на Реал, ми ја кажува статистиката, и ми вика не ми се верува дека не победивме, имавме 100 паса повеќе од нив, неверојатно, 3 пати повеќе удари од нив, 6 претрчани километри повеќе од нив. Се на се, им покажавме на Милан кој е Реал од Мадрид и ги спуштивме на земја онаму каде што припаѓаат, затоа што се додека не се деси епик феилот на Пепе, Ди Мариа и компанија си играа курот со играчите на Милан. Па кога ќе ги слушнев навивачиве на Милан на стадионот што правеа кога Роналдињо ќе дадеше еден факинг пас меѓу двајца играчи, се чудев што требаше да прават навивачите на Реал после феноменално одиграните 60 минути.

Овој бод е случаен, уште 10 натпревари да одиграме со нив ова нема да го повторат. Мечот не го добивме поради грешката на Пепе, а таа грешка може многу лесно да биде исправена, и затоа на клупата го имаме најдобриот, специјалниот. Во Пепе јас сеуште немам надеж дека во иднина ќе игра одлично, но имам надеж во Мурињо кој учи на грешките, и во кој сум уверен дека во иднина нема да дозволи да се деси вакво нешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom