Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Ај да не кобам ама очекувајте топ подобрувања во наредниве 24-48 часа (знаете фино тјунирање треба да се прави после овакви зафати), но бидејќи си жртвував статички адреси (и тоа од убавите на 1 што почнуваат) треба да знаете дека ќе вреди ...

Значи очекувам исто толку пофални зборови откако ќе се разреши се ова :pipi:

Momak ti vikas deka ke se sredi, a jas use sum so beda ping!!! Izgleda se ide u tele onaka popoleka bez brzanje, a za plakanje nema gajle i ako rabotis u tele kabel ako ti e tinje netot od strana na serverot dali ja plakas celata suma ili navodno ke ima nekoj nevidliv popust od cela suma :drk:
Ako vo rok do 3 saat sabajle imam dobar ping do 30 i mi se odbie za tinjeto net ke ti dadam do 3 pofalni. Ako ti e.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Momak ti vikas deka ke se sredi, a jas use sum so beda ping!!! Izgleda se ide u tele onaka popoleka bez brzanje, a za plakanje nema gajle i ako rabotis u tele kabel ako ti e tinje netot od strana na serverot dali ja plakas celata suma ili navodno ke ima nekoj nevidliv popust od cela suma :drk:
Ako vo rok do 3 saat sabajle imam dobar ping do 30 i mi se odbie za tinjeto net ke ti dadam do 3 pofalni. Ako ti e.
Читај , ти вика 24-48 саати.. :)

И незнам за тебе,ама ја очекувам поголема брзина и на даунлод и на уплоуд, па сеа.. што ке биде ке видиме :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ne zamunda, ne mininova, ne nisto. Nejke ni da pomisli da siminja so pogolema brzina od 20, sto ne ti e tuka jasno? Koga bev na on net so 500 siminjav od zamunda. Ne sum ja nov korisnik na internet pa da ne se razbiram, nov sum na telekabel...

Inaku ti ako si od Kozle (jas sum ulica 2, kaj makpetrol benzinskata) moze te znam, ako treba telefon ke ti dadam decko pa dojdi kaj mene doma i slobodno poveli da siminjas nesto jas ke te castam, samo gledaj da ne bide pogolemo od 2 mb zosto ke se simne drugata godina ova vreme.

I uste edna bitna informacija da ne zaboravam. Klipce na youtube od 1 minuta trailer, na telelabel mi se polni za 4 minuti!!! Na sekoja 3ta sekunda mi pravi buffering!!! Bog da cuva i da brani od telekabel... Pozdrav
Епа ја сум на 50-100 метра од тебе, кај Германска Амбасада :)

Ама ете, почекај ден-два-три.... па да видиме што ќе биде. И јави им се кажи им дека комшија ти има супер интернет, а ти немаш, нека подразмислат малце...
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Темава не е наменета за препукување меѓу корисници на лична база, туку за пренесување искуства со Телекабел(ци). Кажавте што имавте да кажете, сега одморете.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Radosen si? So be i tebe neso omileno ti e da se falis, ali kako sto vikaat falba e rga ili pa ti umre cigankata pa sea nema koj pa ajde sam. Abe more ti ili te lazat deka si na tele kabel ili neso neznaes da procitas. Ti kazuvam deka Kozle ima problem od januari cel region, znaci ne e posebno od korisnik do korisnik, taka da nema sansi u toj period da si imal mn dobar internet. Moze da si imal dobar ili da ne kazam soliden, no premnogu dobar cisto sumljam.
Јас сум во Козле и не сум имала никаков проблем до сега... Уствари, еднаш пред месец/два имаше саат-два прекин и толку...
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Јас уште од старт сум на телекабел и сум ептен задоволен од секој аспект....за у Штип зборам...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Ај да не кобам ама очекувајте топ подобрувања во наредниве 24-48 часа (знаете фино тјунирање треба да се прави после овакви зафати), но бидејќи си жртвував статички адреси (и тоа од убавите на 1 што почнуваат) треба да знаете дека ќе вреди ...

Значи очекувам исто толку пофални зборови откако ќе се разреши се ова :pipi:
Abe pominaa 24 saati i imam ping 178 znaci ne lazi narod i obezbedi potocni informacii ako sakas veke da kazes nesto pametno. Dokolku tebe te dribla nekoj so vreminja, cuvaj go toa za tebe samo da te izvestam deka vrska nemas.
I izlea od zrvtata niso ne ispadnalo Bogovite uste se ljuti.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Цела недела немам интернет, по неколку јавувања и одење до Телекабел лично тие продолжуваат да лажат. Ниту испратија екипа како што рекоа, ниту го оправија интернетот. У здрав памет дупат. Божем глупи сме и не знаеме кога има проблем и не е до корисникот туку до нив.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Nema vrska tie se najkorektni kako internet provajder. Samo me interesira dali nekoj od vrabotenite nekad se zaebal da dojde i da gi procita postovite na ljugeto, da se poceska po glavata i da rece: daj da vidime zaso tolku se bunat. Ne nema da im tekne ne se kompetentni za takvo neso, a i slabo im ide i latinica. Aj vrabotenite, ali pa direktorot Zoran Kish...neka pusti nekoj dinar poise pa da se opravat baznite stanici i da se rastereti mrezata. 21 vek, a ping 150 i nie posle za vo evropska unija? Ne bi rekol, za nas treba use edno 20 god. opravanje vo tehnikata i opstata kultura za prodavanje na usluga i rabotenje so istata.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Времињата кои ги дадов беа точни ... поголем дел од центар, козле, нерези, карпош и тавталиџе беа предмет на овие зафати ...
Норламно кога овие реони горе добија нови линкови треба и корисниците на капиштец и јане сандански / аеродром да го почуствуваат истото бидејќи треба да е растеретено и кај нив ...

Сеуште има одредени зони кои не се растеретени, но за нив очекувам наредната недела да се случи ова...

Немојте да правите претпсотавки за кои не сте сигурни ... подобрување има ... сепак можно е да има неколку корисници кои имаат друг вид на проблеми кои ќе се разрешат ...

Ако толку мислите дека никој не му е гајле дека пишувате тука, грешите - но сепак едно е пишување со аргументи е друго е само цимолење ...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Времињата кои ги дадов беа точни ... поголем дел од центар, козле, нерези, карпош и тавталиџе беа предмет на овие зафати ...
Норламно кога овие реони горе добија нови линкови треба и корисниците на капиштец и јане сандански / аеродром да го почуствуваат истото бидејќи треба да е растеретено и кај нив ...

Сеуште има одредени зони кои не се растеретени, но за нив очекувам наредната недела да се случи ова...

Немојте да правите претпсотавки за кои не сте сигурни ... подобрување има ... сепак можно е да има неколку корисници кои имаат друг вид на проблеми кои ќе се разрешат ...

Ако толку мислите дека никој не му е гајле дека пишувате тука, грешите - но сепак едно е пишување со аргументи е друго е само цимолење ...
Prvo vikas 24-48 saati, a posle naredna nedela. Taka me lazat u tehnicka podrska veke 2 meseci, sekoj petok za naredniot, kako sto e i sega. Minatiot rekoa za ovoj, a ovoj koa ke prasam ke bide za naredniot i se taka. Znaci ne gi brani i ne mi kazuvaj kako se raboti u firma za internet. Tuku kazi si posteno deka ne ste spretni za izveduvanje vakvi raboti t.e. za rasteretuvanje na mreza. I jas ne cimolam nego ti kazuvam kakvi se rabotite, a za 2 meseci so netot vi e beda na telekabel, jas ke treba da platam za usluga koja ne sum ja dobil. Epa prijatele kazi kako da postapam okolu plakanjeto i neli ti se dovolni ovie argumenti ili sakas uste?
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Prvo vikas 24-48 saati, a posle naredna nedela. Taka me lazat u tehnicka podrska veke 2 meseci, sekoj petok za naredniot, kako sto e i sega. Minatiot rekoa za ovoj, a ovoj koa ke prasam ke bide za naredniot i se taka. Znaci ne gi brani i ne mi kazuvaj kako se raboti u firma za internet. Tuku kazi si posteno deka ne ste spretni za izveduvanje vakvi raboti t.e. za rasteretuvanje na mreza. I jas ne cimolam nego ti kazuvam kakvi se rabotite, a za 2 meseci so netot vi e beda na telekabel, jas ke treba da platam za usluga koja ne sum ja dobil. Epa prijatele kazi kako da postapam okolu plakanjeto i neli ti se dovolni ovie argumenti ili sakas uste?
Дете, ај не рипај ... малце ако провереше по темиве и по форумов ќе дознаеше за мене нешто, а тоа е дека секогаш кажувам проверени информации (дури имаше и афери дека сум работел во ТК поради што секогаш излегував во право) ...
Јас никаде не кажав дека на сите корисници ќе им се пдобори инстантно, малце да знаеш како функционира комплицираната мрежа на ТК ќе ти биде јасно дека тоа не е со еден клик ... нејсе ќе ти простиме на незнаењето ... ќе го напраиме муабето кон крајот на наредната недела со тебе ... ама ако излезе на моето што праиме ???

Другите кои се жалеа не ги гледам да рипаат ... а оние кај што проблемот е од друга природа ќе остане да си средат сами (освен Glanc на кој треба да му се интервенира на лице место) ...

Значи, слободно на темава пишувајте Ваши искуства, но правете го тоа културно и доколку сварно мислите дека не било интерневенирано од службите на Телекабел искажете го тоа (не мора да пишувате лични податоци) бидејќи темава редовно е читана, но не очекувајте да ви помогне некој ако само навредувате без аргументи нели :pipi:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Мене ме интересира дали во скоро време ке има вракање на брзината од 6 мегабита пошто долго време ја имавме таа брзина.. или ке се остане на 4??
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
како што кажа Bidikov и јас ке кажам, прават растеретувања на мрежата во Штип и Скопје
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom