Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
ke bide ke bide...:))) ne se sekiraj so telekabel daleku ke stignete:)))) da ne postoese duo extreme i ja ke si go papav i ovoj mesec isto kako vas znam kako e, ali glejte koj e vo moznost da plati neka se menja so da vi kazam ja si se spasiv na vreme i neznaete kolku sum sreken od duo extreme stabilen i brz od 10mbps vo tekot na 24/7 nema denje noke variranje brzina extremno od 500kbps denje do 6mbps noke na telekabel epa ne e isto.
e sto se spasi na vreme-koga so Telekabel nemas dogovor,mozes da si odis koga sakas.
A OnNet so 1900den za neogranice ne mi se sviga -dali ke simnam film za 30min ili 1h ne mi pravi razlika.

Sto se odnesuva do brzinata kaj mene si e ok vo tekot na celiot den.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Пополека се оправа кај мене, еве гледам и страниците побрзо се отвараат, buffer на youtube побрзо иде и торентите добро фураат. Е сега, колку време ќе биде ОК, останува на нив.:wink:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
ајде бе телекабелци шо биднаа тие новите централи, може стварно сега ги склопува кинезот :pos2:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Дали има некој земено фиксна од Телекабел, се мислам да земам па некој нека каже каква е услугата?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Metono1[mkd];2291679 напиша:
Isto i kaj mene e shit, poslednite 2-3 dena. Paga, go nema po 1-2 saati, a i ne ide so nikakva brzina. Ima nekoj od Strumica, so mu pravi problemi?



Na nisto ne lici.
Јас сум од Струмица. А телекабел си? Ако си телекабел и јас сум, не ми прави никакви проблеми добар е интернетот, имаш поназад 1-2 страни ставив слика го мерив.


А иначе да прашам мојот е ограничен како да видам колку имам истрошено до сега?. (Телекбел сум)
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Уште централата е во изработка, така?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
НЕ е на арно ова.. :S
Месец и кусур после 17 часот интернетот е десекратно послаб..
Што и да е ,нека го решаваат иначе не им се пишува на арно..
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Нетот во Ченто

:nenene: Од 1 април нема ни 1 Мb/s..Како е кај другите конкретно во Ченто..
 

Attachments

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Лелеле пред 2 години кабелскиот оператор од Кавадарци за 400 денари нудеше брзина 64/64 и 1 гига лимит за само 400 денари.:pos2:
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90


Можете да забележите и самите ...телекабел растура !!!! :tapp:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130


Можете да забележите и самите ...телекабел растура !!!! :tapp:
Имаш само 5 seed-ови и некој од тракерите не ти е закачен, затоа ти го дава торентот со црвена иконка. Нормално е да ти иде со 2.9 kb/s
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Дали се опраи Телекабел??? Јас се надевам.. кај мене е добро во моментов.. нешто што не можеше да се замисли во овој период(од 16 до 02 сабајле),последниве скоро 2 месеца






Значи се надевам дека е средено..
ако не па ..јебига барем се израдувавме малце :)))
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ме намалија на 1024/768.. онака, им прдна, и ми намалија брзина на 92 GB, иако 10 месеци имав 6 мегабита и имам правено по 250 GB сообраќај. Не се нормални, и се заебале ако мислат ова да го прават официјална политика.. барем сега има избор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom