Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
F

FilipMacedon

Гостин
Фабио Контрао дефинитивно мој фаворит за лев бек,вчера го гледав и се воодушевив...плус во втор план може да игра офанзивно како лево крило
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Фабио Контрао дефинитивно мој фаворит за лев бек,вчера го гледав и се воодушевив...плус во втор план може да игра офанзивно како лево крило
Добар играч е.....но мислам дека не ни треба....си го имаме Марсело :)
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Ај нека е со среќа трансферот на Ди Мариа, се надевам оти ке се покаже у Реал:)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
a sto ti e kriv Silva,mesto Di Maria zasto ne ponudija pari za Silva,100 pati podobro resenie
Не е крив Силва, многу повеќе крив е Љоренте, копилето ни за 50 милиони немаше да ни го продаде! А ќе видиме дали би бил 100 пати подобро решение, ќе се уништи у Шити.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Не е крив Силва, многу повеќе крив е Љоренте, копилето ни за 50 милиони немаше да ни го продаде! А ќе видиме дали би бил 100 пати подобро решение, ќе се уништи у Шити.
Замисли Реал Мадрид е во криза, а Валенсија бара Перез да и го продаде Роналдо.
Перез веднаш би прифатил... :vozbud:
А за 50 милиони зборуваш безврска. Реал нудеше само 25 милиони евра за Силва. Проверено. :smir:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Замисли Реал Мадрид е во криза, а Валенсија бара Перез да и го продаде Роналдо.
Перез веднаш би прифатил... :vozbud:
А за 50 милиони зборуваш безврска. Реал нудеше само 25 милиони евра за Силва. Проверено. :smir:
Реал нудеше 32 милиони највише а овој вашиот Љоренте се правеше на Тошо и бараше 35 или 40 незнам точно колку.И Реал после тоа се откажа со многу јасно оправдување како може Силва да вреди повеќе од Виља:toe: и се откажа.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Реал нудеше 32 милиони највише а овој вашиот Љоренте се правеше на Тошо и бараше 35 или 40 незнам точно колку.И Реал после тоа се откажа со многу јасно оправдување како може Силва да вреди повеќе од Виља:toe: и се откажа.
Тоа може го пишувала Марка, но во Валенсија никогаш не пристигналa толкава понуда. :wink:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Епа ништо момци штета што отиде ШЛИВАТА во Сити...нема веке никаква врска со нас и нека крши глава таму.:back:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Јас мислам дека Силва веќе беше договорен, се чекаше само потврда од Мурињо. За Виља да, Љоренте беше дик али за Силва вината е само во Мурињо.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Момци има ли некој што планира да иде на Реал сезонава, да се договориме??? Од прилика 400 евра ќе требаат ако идеме со кола:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.145
Јас мислам дека Силва веќе беше договорен, се чекаше само потврда од Мурињо. За Виља да, Љоренте беше дик али за Силва вината е само во Мурињо.
И јас истото го мислам, само Мурињо кога дојде кажа дека сака игра со брзи крила, а Силва не е таков играч, па затоа го одбра Ди Мариа. А и секогаш кога даваше изјави во врска со засилувањата, го спомнуваше Ди Мариа, дека многу го има пратено како играч, му се свиѓа, а Силва секогаш го одбегнуваше и уште тогаш се знаеше дека Силва нема да му се придружи на Реал. Ќе видиме, уште на подготовките и на првите натпревари во лигата ќе може да се увиде дали Ди Мариа е вистинскиот играч за таа позиција на Мурињо, или можеби требало да се донесе Силва.. :)

Иначе Мурињо застанува во одбрана на Роналдо поради критиките кои ги претрпе за слабата игра во португалскиот дрес. Вели дека слободно може да ужива во одморот, и нема да дозволи наредна сезона одговорноста на екипата да биде на негов грб.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
^Интересна изјавава на Мурињо.

Силва бољи да се уништи у Сити него кај нас. Бар нема криво да ми е, иако ми беше поголема желба одколку Марика.:)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И мене ми беше поголема желба од ушљакон.И не ми е мило кога ве слушам вака и сакате да се уништи во Сити.Тој не е ни најмалку крив,крив е оној гомноно Љоренте кој ужива да не уценува.А и Мурињо мислам дека не даде зелено светло а како што се договоривме сите во фан клубов ќе ја почитуваме секоја одлука на Специјалниот.
@djmanga-за постот 2 страни поназад,дај боже да е вистина она што се шпакулира.Твојот збор е на место.За Швајни не треба да се штеди ни 50-60 М.Најголема желба ми е.:pipi:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Штета Швабите барат 50м, ама Реал нуди само 30м:)
http://www.straitstimes.com/BreakingNews/Sport/Story/STIStory_543278.html

--- надополнето ---

Швајни не си оди(you heard it here first :)), знам дека е јак и дека партал ќе прајт со Алонсо заедно, ама клубот не го пуштат ни за троцифрена сумa, клубот е во добра економска состојба, и штом Рибери не го пуштија за 80, нема ни овој. Настрана што тој несака да си оди. I bet my life on that. ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom