Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Емили жива е? Или слави на сред сибелес? :)
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Емили жива е? Или слави на сред сибелес? :)
Жива сум.Би сакала да славам,ама не можам.Ако не го поништата црвениот ќе знам дека нема правда веќе...Кој пророк сум.....Му наместија црвен(а јас се надевав за тоа Кики ќе се погрижи).Кои глумци де.За 2 минути го средија.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Aли им тргна на нашиве... Гонзало хет-трик, ВдВ влезе у втор круг, Кака мен оф д меч... уште Кики и Шпанциве :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.891
Поради судијана (копиле) нема да има дуел помеѓу Роналдо и Кака.....

--- надополнето ---

Aли им тргна на нашиве... Гонзало хет-трик, ВдВ влезе у втор круг, Кака мен оф д меч... уште Кики и Шпанциве :)
Очекувам утре Роналдо да му ја реши на Корејцине и добра партија на Црвенана Фурија.... :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305
Кака се степа, сеа сабајле на миса ќе иде да му прости господ.
некако со потсмев ми делува ова
а иначе човекот си е голем верник , и секогаш под дресот има маица " i belog to jesus " незнам што има лошо тука ?
а и не се истепа го наместија црнчуѓине , али сигурен сум дека ке му го изземат вториот жут од фифа кога ќе ја видат снимката
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
некако со потсмев ми делува ова
а иначе човекот си е голем верник , и секогаш под дресот има маица " i belog to jesus " незнам што има лошо тука ?
а и не се истепа го наместија црнчуѓине , али сигурен сум дека ке му го изземат вториот жут од фифа кога ќе ја видат снимката
И јас мислам дека ќе му го поништат вториот жолт
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Бурно лето ке има и Вдв. Пак наводно Реал сакале да го продадат, Манчестер заинтересирани веке подолго време... недај боже да си отиде. До последен момент мислам и ова лето ке се знае за неговата иднина.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Валдано сакал да си оди од Реал зашто сите одлку ги доесувале Перез и Мурињо заедно неге не го шмирглале вооптшто :pos:
Ама нема да го напушти реал пошто земал 2,4 миљони годишна плата, и нема да земе оштета ако сам даде отказ : )
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Nueva táctica para fichar a Maicon

Италијанскиот весник Калчомеркато пишува дека Реал ќе употреби нова тактика за да го донесе Маикон. Наводно, Реал не сакале да платат 35 милиони за Маикон, па затоа во трансферот ќе сакале да вклучат и некој играч (Диара, Гаго или Дренте). 25 милиони + еден од овие тројца, пуна капа, иако јас сум и за да се платат 35 милиони за Маикон.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^Абе и така нема место за сите,па пак ќе се продадат,зачувај ги тие 7 М нека му дадат некој играч на Интер можеби ќе му е покорисен од нас.Јас сум за Дренте и Диара.Гаго нека остане.
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Аитор Каранка препорачува да се следи развојот на младите таленти Пабло Сарабија и Амбос...Аитор многу добро го познава нивниот талент и кажува дека тие ќе бидат иднината на Реал Мадрид!
п.с-Нека излезе на виделина веќе нашата младинска школа...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Претседателот на Интер, Масимо Морати денеска очекува повик од Реал Мадрид за услугите на Даглас Маикон, вака пишува италијанскиот Gazzetta dello Sport.

Маикон е една од главните цели на Реал Мадрид во летниот преоден рок, не е тајна дека и самиот тој посакува да се пресели во Кралскиот клуб.

Техничкиот директор на Интер, Марко Бранка се вратил по неколку дневниот одмор во Сицијлија, и според Gazzetta dello Sport негов прв контакт ќе биде со Реал Мадрид.

Флорентино Перез или Валдано се очекува денеска да се јават во Интер и официјално да ги започнат преговорите за Маикон.

Реал Мадрид е подготвен да понуди 28 милиони евра за овој трансфер, но Интер нема да сака да го продаде Маикон за под 35 милиони евра.

Има информации дека Реал Мадрид ќе се придржува до цената но ќе додаде и некои фудбалери од своите редови во понудата, Интер ќе може да бира од Ројстон Дренте, Фернандо Гаго, Рафаел ван дер Варт и Мамаду и Ласана Диара.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.493
Претседателот на Интер, Масимо Морати денеска очекува повик од Реал Мадрид за услугите на Даглас Маикон, вака пишува италијанскиот Gazzetta dello Sport.

Маикон е една од главните цели на Реал Мадрид во летниот преоден рок, не е тајна дека и самиот тој посакува да се пресели во Кралскиот клуб.

Техничкиот директор на Интер, Марко Бранка се вратил по неколку дневниот одмор во Сицијлија, и според Gazzetta dello Sport негов прв контакт ќе биде со Реал Мадрид.

Флорентино Перез или Валдано се очекува денеска да се јават во Интер и официјално да ги започнат преговорите за Маикон.

Реал Мадрид е подготвен да понуди 28 милиони евра за овој трансфер, но Интер нема да сака да го продаде Маикон за под 35 милиони евра.

Има информации дека Реал Мадрид ќе се придржува до цената но ќе додаде и некои фудбалери од своите редови во понудата, Интер ќе може да бира од Ројстон Дренте, Фернандо Гаго, Рафаел ван дер Варт и Мамаду и Ласана Диара.
другиве може ама овој нема шанси
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom